şükela:  tümü | bugün
 • emmanuel carrère'nin 2005 yapımı filmi la moustache vesilesiyle yakından tanıma şerefine nail olduğum fransız oyuncu. "yüzü yabancı da gelmiyor, kimdi bu adam, evvelce nerde izledim acaba?" merakıyla şöyle bir gezineyim gece faresi kimliğimle sanal meydanlarda dedim ve kısa bir araştırma yaptım. birkaç filmi var izlediğim*** . bildik bir oyuncu yani, mesele benim paslanmış hafızamda. ayrıca öğrendim ki, jerome lindon'un oğluymuş. bir saygı duydum. üstelik altı sene farkla aynı gün doğmuşuz. bildiğin yengeç erkeği yani. bir aralar monaco prensesi caroline ile dedikodusu çıkmış, olsun. dillere destan prensesimizle yaşadığı aşk* esnasında medya o kadar üzerlerine gitmişki, vincent kendilerini izinsiz görüntüleyen dergileri çatır çatır dava etmiş ve söz konusu fotoğrafların ömür boyu yayınlanmasını yasaklatmış, helal olsun. aynı dönem caroline de dava açmış ama sosyal kimliği nedeniyle (prenses ya halkın malı muhabbetinden olsa gerek. bizim beşinci sınıf pavyon kaçkını sanatçılarımıza ders olsun) alman hükümeti davayı aleyhine karar vererek bitirince hem dergileri hem alman hükümetini insan hakları mahkemesine vermiş. neyse.. her aşk gibi caroline- vincent aşkı da sona ermiş. vincent, bir film setinde tanıştığı oyuncu sandrine kiberlain ile 1998 yılında evlenmiş. bir kızları olmuş. geçtiğimiz yıl boşanmışlar. son olarak, çocukluk arkadaşı patrick bruel ile poker partilerinde sürterken ve françois bayrou' yu desteklerken görülmekteymiş.

  (bkz: je crois que je l'aime)
  (bkz: les editions de minuit)
  (bkz: jerome lindon)
  (bkz: françois bayrou)
  (bkz: le mouvement démocrate)

  http://www.leseditionsdeminuit.com/

  *
 • welcome filmindeki oyunculuguyla dikkatimi cekmis basarili aktor. simasi bana chuck dizisinde alkol bagimlisi buy more calisani olarak yer alan scott krinsky'yi hatirlatmistir.
 • izlemesi keyif veren aktorlerden. tip yakisikli demek zor ama karizma. oyunculuk super, bi tane zorlama sahnesini gormedim su ana kadar. hak ettigi yere geldigi icin mutluyum. yeni filmi cikti mi dusunmeden izliyorum artik. size de oneririm.
 • 68. cannes film festivali'nde, la loi du marche'taki performansıyla, en iyi erkek oyuncu ödülü'ne layık görülen aktör.
 • 2022 cannes film festivali'nin jüri başkanı olmuş olan, ünlü fransız oyuncu.
 • fransız sinemasının başarılı aktörlerinden olan vincent lindon,genel geçer sinema seyircisi için ilk akla gelenlerden değildir.benim için en değerli rolü;2018 yapımı en guerre (savaşta) adlı filmdir.bu filmde iş yerinin kapatılmasını önlemek için işçilerin önderliğini yapan eric laurent adındaki karakteri canlandırır.
hesabın var mı? giriş yap