şükela:  tümü | bugün
  • hakkında entry girilmemesi şaşırtıcı.
    baskoniada oynayan 2.13 boyunda, 25 yaşındaki pivot. savunmasi iyi, ayakları hızlıdır.

obradovic'i biraz tanıyorsam 2018/2019 senesi için bu adamla anlaşır.
  • avrupa'nın en iyi uzunlarından olduğunu düşünüyorum.
  • fenerbahçe için biçilmiş kaftan olduğuna inandığım baskonia’nın 25 yaşındaki pivotu.

nba’in gözden düşen oyuncularını getirdiğimizde 2 önemli sorunla karşılaşıyoruz.

birincisi gelen oyuncu avrupa basketboluna adapte olana kadar gerçekten leş maçlar çıkarıyor. buna en iyi verebileceğim örnek jason thompson. ne umutlarla alınan bu pivot finalde madrid’e karşı ilk çeyrekte 2 dk’da 3 faul yapmıştı. varın gerisini siz hesap edin.

ikinci sorun ise her şey yolunda gittiğinde de oyuncu amerika’ya geri dönüyor. buna da herkes gözü kapalı ekpe udoh örneğini verir. adamın giderken kalbimizde açtığı yarayı kapatabilecek hiçbir şey yok resmen.

vincent poirier konusuna dönecek olursak da, ribaund sezgileri konusunda avrupa’da bu adamdan iyisini bilmiyorum. varsa da benim cahilliğimdir, yeşilleyin editlerim. ama sakın mesaj atıp tavares demeyin. fenerbahçe’ye gelebilecek oyunculardan bahsediyorum.

poirier, nba sularında yaşayamayacağını bilen ve avrupa’da kalacak olan sayılı yetenekli oyunculardan. real madrid’e geçtiğimiz yıllardaki gibi üstünlük kurmak istiyorsak bu vincent poirier’den geçiyor.

umarım maurizio gherardini bu işe el atar da yüzümüzü güldürür. jan vesely’nin yanında ekpe udoh’dan sonra doğru düzgün bir pivot görürüz.
  • daniel theis'ın ardından celtics uzun rotasyonuna avrupalı kontenjanından katılan fransız pivot.

ribaundları muazzam ve savunması çok iyidir. yine de buna rağmen gittikçe hızlanan basketbolda neredeyse üç numaraların pivota evrildiği nba'de başarılı olması benim için sürpriz olur.