şükela:  tümü | bugün
 • bunu söyleyen kabe meydanı genişletme güzelleştirme projesini üstlenen bin ladin grup adlı inşaat firması. kaza göz göre göre geliyorum demiş 500 tonluk dengeleme ağırlıklarını koymayı ihmal etmiş bu gerizekalılar. tabi takdir-i ilahı koyduklarım, zaten bu işlerin fıtratında da bu var. sizin bu fıtratlarınız olduğu sürece 10 sene sonra aklı başında olan hiç kimse islamda kalmayacak.

  edit: imla
 • akp nin oy kaybetmesi ve kisa vadede ulke yonetiminden gitmesi de takdir i ilahi olacak.
  ınanan insanlar icin hersey takdir i ilahidir. ona inanan insanin ozgur iradesibe de inanir. o vinci kuranlarin dikkatsizligi, onlemsizligi de insan iradesine baglidir. arz ederim.
 • olumler hep kutsallastirildigi surece, vade fitrat gibi kavramlarla kiliflandigi surece bu topraklarda bok yoluna olum bitmez kardesim.

  allah herkese yataginda huzurlu olum versin.
 • "hoca bana taktı" durumu.işini adam gibi yaparsan senin de diğerlerinden farkın olmadığını görürsün.
 • insana değer verilen bir ülkede iyi önlemler alınır ve muhtemelem yaşanmazdı. ola ki yaşandı, o vinçleri yapandan kullanana, pazarlayandan bakımını yapana herkes hesap verirdi.

  insana az değer verilen ülkelerde, mesela türkiye'de uyduruk bir soruşturma yapılır, ama sonunda takdir-i ilahi denir geçilirdi.

  ama dünyanın en acayip, insana hayvan muamelesi yapan ve yobaz memleketinde suudi ailesinin bi tarafı atmıştır 'ya takdir-i ilahi ise diye'. öyle ya, ihmal da yoksa bunca rezillikleri (mesela bir tane bile suriyeli sığınmacı kabul etmemeleri) yüzünden başlarına gelmiş olabilirse gibi...
  onun için suudi hazretler 'ihmal var ulan ihmal hadi dağılın şimdi' diyip olayın üstü kapatacaklardır.
 • takdir-i ilahi değil, operasyon-ül şeytanidir. her sene bu beyinsizler şeytan taşlıyordu zaten, sonra şeytan da karşılık veriyordu ve birkaç yüz kişi ölüyordu arasıra. bu sefer şeytan mekanlarında basmış, ve kendisine taş atılmasını beklemeden gereken cevabı vermiştir.

  kaldı ki bu olaya takdir-i ilahi demek; islam'ın yanlış din olduğunu söylemekle aynı şey değilse nedir? çok net bir şekilde "yanlış iş yapıyorsunuz" mesajı vermiş gadasını aldığım.
 • bütün mühendislik anlayışını ve yaklaşımını sikip atan bir beyan.

  bildiğim kadarıyla tevekkül diye bir islam felsefesi var. elinden gelenin en iyisini yap, gerisini ancak ondan sonra allah'a bırak olarak özetlenebilecek bir anlayış. sen elinden gelenin en iyisini yaptın mı? hayır. çünkü 21. yüzyılda bu tarz bir kaza sadece ihmal nedeniyle gerçekleşebilir. ama elinden gelenin en iyisini yapmadan allah diyorsun. o iş nasıl olacak? kendi inancın ile çelişiyorsun amk.