şükela:  tümü | bugün
 • uzum bagi..
 • (bkz: grapevine)
 • the man-eating tree'nin 2010 albümü.

  01. lathing a new man
  02. the white plateau
  03. this longitude of sleep
  04. king of july
  05. of birth for passing
  06. out of the wind
  07. nights in white satin
  08. tide shift
  09. instead of sand and stone
  10. amended
 • twitter'ın videolusu.

  6 saniyelik veya daha kısa ses kayıtlarınız ile videolarınızı sonsuz bir döngü içerisinde paylaşmanıza olanacak sağlayacak yeni bir platform. sanırım instagram'ın verdiği desteği (tweet'leriniz üzerinden, yeni bir sayfaya gitmeden, fotoğrafları görebilme ) çekmesinden sonra fotoğraflarınızı düzenlemeniz için kendi sistemini getiren twitter bu sefer de farklı bir kulvarda şansını deneyip kısa kayıtlarınızın peşine düşmüş.

  http://blog.twitter.com/…ew-way-to-share-video.html

  şimdilik yalnızca iphone ve ipod touch üzerinden kullanılabilen bu uygulamaya erişmek içinse;

  https://itunes.apple.com/…-make-a-scene/id592447445
 • twitter'in satin aldigi kolay video paylasma uygulamasi. fotograf paylasimi hususunda instagram lider, bunun bir de video tarafi olmaliydi ve vine bunu 6saniyelik ve loop halinde donup duracak uygulama ile saglamaya calisiyor.

  uygulamayi kurcaladim, cok eglenceli icerikler yaratilabilir ama cok feedback almali ve cok gelistirmeliler. en basitinden uygulama on kamerayi gormuyor. 6 saniye dogru bir tercih mi, biraz daha uzun olamaz miydi? ... gibi. ilk izlenim olarak hosuma gittigini soyleyebilirim. ozellikle klasik video kayit uygulamalarinin aksine parmaginizi ekrana basili tuttukca video kaydedip cektiginizde durmasi ve tekrar bastiginizda devam etmesi oldukca kisa, kesik kesik devam eden eglenceli videolar cikartiyor. bakalim vine "instagram for video" olabilecek mi, bakalim twitter'in video paylasiminda vine uzerine oynadigi bahis para getirecek mi?
 • pek de iyi bir çıkış yapamadı yayınlandığı gün itibariyle kendisi. ortaya çıkan pek çok login problemi, sürekli karşılaşılan bug'lar, bir de üstüne facebook sunucularının kendisini bloklaması derken şimdilik alelacele tasarlanmış bir uygulama olduğu izlenimi bırakmıştır.

  http://www.wired.com/…1/vine-launch-facebook-block/
  http://www.wired.com/…2013/01/facebook-vine-policy/

  belki ileride büyük kullanım yaygınlığı kazanacak ancak şimdilik beklenilen patlamayı çok da gerçekleştirememiştir.
 • kendisiyle ilk videomu yapmış yapmış bulunuyorum, bakalım instagram gibi tutacak mı?

  http://vine.co/v/b52nuzxmxpv
 • twitterın değil de instagramın videolusu.

  ben çok sevdim. ilerleyen zamanlarda malzeme çıktıkça gayet güzel video paylaşımları yapılacaktır. bence tutacak, tutar yani.
 • (bkz: vinepeek)
 • ilk başta ne lan bu böyle dedim ama, inanılmaz zevkli lan ahahahah. izlemesi de zevkli. 6 saniye sürdüğü için maksimum koymuyor hiç.

  http://vinepeek.com/ adresinden dünyanın 4 bir yanından o an postlanmış vine'ları izleyebiliyorsunuz ard arda, bildiğin kitlendim.