şükela:  tümü | bugün
 • tom waits'e benzeyen tarzina bir de 'tarantella'lari eklediginde tadina tad katan italyan muzisyen, sair, yazar. sarki sozleri sahanedir. duygu kusar, kusturur. guney italya'nin enerjisini ayaginiza getirir.
 • 1965 doğumlu etkileyici sesli italyan. albümleri şu şekil:
  all'una e trentacinque circa - 1990
  modì - 1991
  camera a sud - 1994
  il ballo di san vito - 1996
  liveinvolvo - 1998
  canzoni a manovella - 2000
  live at umbria jazz - 2002
  l'indispensabile - 2003
  liveinvolvo - 2003 (dvd)
  ovunque proteggi - 2006

  http://www.viniciocapossela.it/
 • il ballo di san vito adlı sarkısıyla tanıdığım super italyan sarkıcısı. sıfır italyanca bilgisiyle cok eğlenmekteyim sarkılarında.
 • dış görünüşten karakter analizi adlı talihsiz yönteme dayanarak birşeyler düşünmüştüm, ama dinleyince anladım ki capossela'nın olduğu şeyi, öyle bakarak anlayamazmışım. şıbıdım şıbbıdıbıdıbıdum.
 • (bkz: lanterne rosse)
  (bkz: con una rosa)
  (bkz: contratto per karelias)
  (bkz: ss dei naufragati)
  (bkz: si è spento il sole)
  (bkz: signora luna)
  (bkz: non trattare)

  bir de bonus olarak en meşhur şarkısı olan (bkz: che coss’è l’amor) 'u da katabiliriz bu mini playlist'e.
 • 17 aralık'ta yolu istanbul'a düşecek alemlerin kralı.

  http://www.biletix.com/etkinlik/pbac1/turkiye/tr
 • keşke konser biletlerini herkese dağıtmasalardı da, lanterne rosse'nin "dove saranno gli occhi tuoi" kısmına geldiğinde vırvır konuşan saygısızlardan rahatsız olup tekrarlamak zorunda kalmasaydı. adam hevesle gelmiş, güzel bir sıralama yapmış, aralarda okuyacağı metinleri özenle seçmiş, ama sadece che cosse' l'amour beklentisiyle gelen, ya da beleş biletle gelenler yüzünden bence hiç mutlu olmadığı bir konser verdi. maskeyle şarkı söylemeye başlarken çıktım ben, finalde istanbul deneyimine dair bi şey dedi mi bilmiyorum, ama çok mutlu ayrıldığını hiç sanmıyorum.
 • istanbul italyan kultur merkezi'nde dun aksam herkese acik bir konseri vardi bu tatli insanin. benim icin orada yasadigim zamanlardan nostaljik anlami var, ama konser biletsiz diye cok bir sey beklemeden gittim. kisa bir dinleti olur, iki uc soyler gider diye dusunmustum. tam aksine basindan sonuna ozel bir konsepti olan, saatlerce enerjisi dusmeden suren cok etkileyici bir konser izledim. gene gel vinicio

  bu da kendisinin kaleminden konserin tanitim metni...

  “doğu ile batı arasındaki tüm ilişki bir köprüden geçiyor. “drina üzerindeki köprü”den boğazın üstündeki muazzam köprüye, bir yakadan diğerine uçurumları, mesafeleri, cehaleti, yanlış anlaşılmaları gidermek üzere. yaylı enstrümanlardan yani zaten kendisi bir köprüyü hatta “köprücüğü” çağrıştıran bir konser hazırladık. batı kültürünün klasik enstrümanları – torino’dan gelen sıradışı bir yaylı dörtlüsü, de amicis döneminin bizlere armağanı olan heyecan verici costantinopoli tanımlaması - giovannangelo de gennaro’nun ortaçağ enstrümanlarına katılımıyla, müzikle harmanlaşan antik bir müziği çağrıştıran doğu dilini konuşuyorlar. yaylıları düşünürken, uçan halıları, üniformaları, donizetti paşayı, avrupa orkestralarını, osmanlı askeri bandolarını, o köprülerü yaratan olağanüstü müzikleri düşünüyorum. bazı köprüler yıkılırlar ve çatışmaların ve trajik güncelliği hatırlatanların ilk hedefi haline gelirler işte bu sebepdendirki asla kültürden, müzikten ve onları inşa etme görevinden, kemerlerden, köprücüklerden ve şarkılar gibi küçük şeylerden vazgeçilmemelidir. bu yüzden dante, mikelanj, rembetiko, deniz, destan, coğrafya ve trenleri....ve bir kıyıdan diğer kıyıya herkülün kolonlarından dardanelle kadar tüm bu fırtınayı götürüp karıştıran bir araya getiren şarkılardan oluşan bir program sunacağız. toptan ziyade müziğin sesini duymak için” (vincio capossela).
 • 27 ekim'de odtu akademik yıl açılışı konseri için gelmiş olan (italyan kültür merkezinin katkılarıyla büyük ihtimal, stand açmışlardı çünkü) harika, tatlış insan. orkestrası da harikaydı. 2saate yakın bir konser verdi, son şarkısını dinlemeden çıkmak zorunda kaldık arkadaşlarla... ama müziğinin doyumuna ulaştık.