şükela:  tümü | bugün soru sor
 • molu çiftliği'nde üretilen ürünlerden yapılan ve organik olarak hazırlanan bir şarap.

  kendi ağızlarından dinleyecek olursak:
  "120 dönüm arazideki üzümlerden 3 cins kırmızı 3 cins de beyaz şarap üretiyorum. şiraz, kalecik karası tempranilla, chardonnay, öküzgözü gibi üzümlerden elde edilen şarap çeşitlerini ‘vinolus’ markasıyla piyasaya sürüyorum. toprak analizi ve verilere göre, yerlinin yanı sıra fransa’dan fideler de getirttim. 20 ton kapasiteli tesislerde 19 bin şişe şarabı pazara verdik. 4 ayrı mahzende fransa’dan getirttiğimiz meşe fıçılarda depolama yaptım. amacım, şarap kültürünü yaymak ve farklı ağız tadı olan şaraplar üretmek. şarap yapımı bağdan başlar, üzümün kesim ve sıkım saatine kadar özen ister. şarap bir nevi kadın gibidir özen ve ihtimam ister. iyi üzümden iyi şarap olur. rekabetten korkmuyorum. içinde kimyasal bir katkının asla bulunmadığı şaraplar üretiyorum"

  ayrıca firma, yurtdışına da wineolus adıyla çıkıyormuş.

  http://www.vinolus.com/
 • 2009 chardonnay ile ödül almış üretici.
 • sözlükte şaraptan anlayan kitle tarafından keşfedilmemiş olduğuna çok şaşırdığım şarap markası.
  kayseri molu çiftliği'nde oluş molu hanım'ın öncülüğünde üretiliyor bu şaraplar. son derece kaliteli, keyifli ve lezzetli işler. böyle bir bölgede yaptığı muhteşem iş için bile sadece vineolus denenmeli!
  birçok çeşidini denedim, en beğendiklerimi soracak olursanız beyazda vinolus chardonnay 2015 derim, kırmızıda ise şiraz 2010. bunlar tabii ki damak tadı ile alakalı şeyler ama yetirince soğutulmuş bir blush 2013'te hiç fena olmaz :)

  sipariş için molutarim@gmail.com adresi ile irtibat kurabilirsiniz.