şükela:  tümü | bugün
 • ashtanga yoga'ya serbest formda değişiklik getiren amerikan tarzı bir yogadır. kurucusu srivatsa ramaswami'dir. nefesle koordine edilen akıcı tarzda bir uygulamadır. zorlayıcı ya da meditatif olabilir. yoga yaparken müzikten hoşlanıyorsanız tam size göre.
  http://vinyasakrama.com/main_page
 • nefesle uyum içinde ve akıcı bir biçimde birbirini izleyen hareket dizilerinden oluşan yoga şeklidir.tıpkı aerobik bir etkinlik gibi bedeni ısıtmaya yarar ve kaslarla eklemleri gevşetir.egzersiz öncesinde ısınmayı sağlamak için mükemmel bir yöntemdir.tek başına bir egzersiz olarak da yapılabilir. vinyasa yoganın en önemli özelliği ,sık sık tekrarlanması halinde vücudun dayanma gücünü,dayanıklılığını,esneklik ve gücünü arttırmasıdır.
 • hem akış, hem de güç gerektiren/güçlendirici asanalar barındırdığından aynı sürede yapılan yürüyüş ve koşu gibi kardiyo egzersizlerine kıyasla çok daha etkili, yoganın spiritüel yönünü taşımasından dolayı ise çok daha tatmin edicidir.
 • aktif yoga turu, pilates kadar zorlayici hareketler yaparken kardiyo yaparcasina ter dokebilirsiniz.

  kafa bosaltirken, kaslarinizi guclendirmek ve esnetmek icin mukemmel bir secimdir. spor yaparken duzgun nefes almiyorsaniz nefes caismasi yapmaniz icin de cok uygundur.
 • dün ilk defa yogaşala'da katıldığım yoga dersi.

  5 yıldır çalışırken sırtımı ve omuzumu dik tutamayan ben, dünden sonra yamuk durunca nefesım kesılmeye basladı.

  bolca sırt, omuz ve iç bacak çalıştırıyor. benim gibi ilk defa yoga deneyenlere tavsiyedir.
 • diger ekollerden farkli olarak dag durusu olarak bilinen tadasana'da ayak basparmaklari birbirine degerken, topuklar birbirine degmez aralari acik kalir.
 • ashtanga yoga ile birlikte en sevdigim yoga cesididir. ujjayi nefesi uygulanir tum seans boyunca, bu nefes ritmini bozmamaniz ve agzinizi acmamaniz onerilir, zira bu nefes ve bu hareket dizisiyle birlikte icinizde enerjiyi (isiyi) tutmus olursunuz.

  hem mental, hem de fiziksel olarak rahatlamis, ama ayni zamanda muthis enerjik hissettirir ders cikislarinda.

  bunu ne kadar seviyorsam bir alt cesidi olan core vinyasa'dan da bir o kadar nefret ediyorum ama. core vinyasa hareket dizilerine degil, core'u guclendirmeye yonelik, tek (ve zor) pozisyonda daha uzun sure kalmaya yoneliktir. benim gibi esas hosunuza giden hareket serileriyse uyuz olursunuz.
 • evde yapmak isteyenler icin iyi bir kaynak.

  gercekten bir saat sonrasinda harika hissettiriyor.
 • yoga pozlarını belli bir sıra ile yerleştirmek anlamına gelir. nefes ve hareketin beraber akışının uygulandığı bir seanstır. pozlar birbirine belli bir temaya uygun şekilde bağlanır.
 • vinyasa yoga’, nefes ile hareketi koordine etmektir.bir duruştan diğerine geçmek için, nefes ile hareketin senkronize olması esastır ve hareketlilik devam ederken, meditatif alan korunur zihnin dinginliği sağlanır.
  vinyasa’nın sanskrit dilinde kelime anlamı, düzenlemek/yerleştirmek olarak tercüme edilebilir ve vinyasa yoga asanaların dizilimi demektir.