• hala inadina trash metal yapan bir grubun* inadina trash metal dinleyebilen dinleyiciye son armagani.
  • son bir kaç yılda çok anlamlı hale gelen bir şarkı.
  • kreator'ün melodik döneminin açılış albümü. aynı zamanda da adını albüme veren şarkı. grubun en sevdiğim şarkısı mı bilmem ama kesinlikle ilk 3'ümde yer alır. kendisi gayet melodik, orta tempo, thrash metal'i bir şarkıyla tanımla deseniz müzik olarak ilk sıralarda gösterilmeyecek bir parça. ama sözlere gelirsek işte o sözler var ya thrash'in vücut bulmuş hali.

toplumsal çelişkiler ve bu çelişkilerin odağı olmuş bir bireyin çelişkilere duyduğu öfke... bu öfke kitleye karşı bireysel bir tepki olsa da aslında öyle değil. çelişkinin bir kutbunun tek yumruk olarak şekillenmiş tepkisi. bu yumruk birey bazında öfkelerini dile getiremeyenlerin ya da şekillendiremeyenlerin de yumruğu.

sözler öyle sersemletici ki, müzik olarak değil düz metin olarak okuduğunuzda bile beyninden vurulmuşa dönüyorsunuz. dönüp dolaşıp tek bir yere geliyor sözler, öfke! evet öfke... dünyanın boktanlığına kayıt kalamadığınız andan itibaren bu düzene ancak ve ancak öfke duyulur. uzlaşmanın ancak boka daha fazla batmak olduğunu fark eden bir bireyin devrimci kopuşudur violent revolution.

evet toplum bana tahammül etmeyi başaramadı. bize tahammül etmeyi başaramadı. farklılıklara, çeşitliliğe saygı duymayı başaramadı. tekliğin sonsuz griliğinde tek bir ton biçti hepimize. ve ben, biz, bu topluma tahammül etmeyi beceremedik. yok olsun değerleriniz, batsın ahlakınız. bu düzene yalnızca öfke duyuyoruz. bu pisliği ancak devrim temizler.
  • 90'larda bıraktığımız trash sevdasının küllerini alevlendiren.

sözlerini de yazayım tam olsun:

society failed to tolerate me
    and i have failed to tolerate society
    still i can't find what you adore
    inside i hear the echoes of an inner war
    nothing can take the horror from me
    your sick world the loss of all morality
    my hate has grown as strong as my confusion
    my only hope my only solution
    is a violent revolution

violent revolution, violent revolution
    reason for the people to destroy

i do not need a cause for my rage
    i just despise the nature of the human race
    when all i see is repulsion and hate
    violence becomes my only friend, my saving grace
    when love is lost beyond your control
    a pale shadow of lust can not enlight your soul

so keep your ice cold bitter illusions
    i don't need your empty world my only solution
    is a violent revolution

violent revolution, violent revolution
    reason for the people to destroy

beauty is no more it? all gone
    and utopia will not come
    trust i can not feel, only pain
    and my burning mind has gone insane

...

28 nisan 2010, hacettepe, 23:55..

havanın dondurucu soğuğu iliklere işlediği vakit başlıyor violent revolution, cemaat coşuyor, hava ısınıyor...

(bkz: come on ankara)
    (bkz: profestival rock 2010)
  • baştan sona mükemmel bir thrash albümüdür. onu da acik ve secik olarak ifade edeyim.
  • son yıllarda, hala 80ler tadını hissettiren baba album. kotu sarkıya rastlamadım. muzikal altyapı olarak adamların(mille nin) ne kadar olgunlastıgını gosteren hazine. kreatorun thrash alemine son hediyesi.
  • 2000 lerde thrash metalin ben ölmedim diyerek son çığlıklarını attığını albüm yani thrash metal susmaden hemen önceki albüm.
  • "only kreator can kill the big 4" diye bir youtube yorumu var. adam haklı beyler.
  • insanda sağa sola koşturma hissi yaratan kreator şarkısı.
  • albumun 2.sarkısı sayılır. onundeki introyla beraber* mukemmel bi butunluk iceriyor. grubun* son turnesinin acılıs calısması. vurucu sarkılardan biri daha.
hesabın var mı? giriş yap