şükela:  tümü | bugün
 • netflix platformu üzerinden 2018 yılında dünya çapında yayınlanacağını duyurulan anime serisi.

  bu anime serisi, yazar kana akatsuki nin aynı ismi taşıyan romanından uyarlanmıştır.

  hikayesi: auto memories doll (oto anı oyuncakları), kişilerin konuşmalarını ve duygularını kaydetmesi gereken mekanik oyuncaklardır. ilk olarak dr. orlando'nun eşini mutlu etmek için yaptığı bu oyuncaklar, çalışma mekanizması öğrenildikten sonra şirketler tarafından halka satılır. zamanla çeşitli gruplar otomatik anı oyuncaklarına askeri operasyonlarda kullanılabilecek fonksiyonlar da yükler. işte violet evergarden da bu oyuncaklardan birisidir. violet, farklı insanlar ve onların sahip oldukları duygularla karşılaşır ve bütün bunlar o sözcüklerin anlamını aradığı esnada gerçekleşir.
 • ilmik ilmik kalite ile işlenmiş yapıt.
  ancak auto memories doll olayında wiki sayfasında bile kafalar karışmış.
  2. bölümünde bunun dr. orlando tarafından kör olan yazar eşi için icad ettiği anlaşılan typewriter(daktilo) olduğu anlaşılıyor. violet auto merories doll değil, ghostwriter olarak çalışan kızların birimine diyorlar bu işletmede. gelecek bölümlerde bu kafa karışıklığı gidecektir.
 • her tarafindan kalite akan, 2. bolumunde olmasina ragmen sezon konuna kadar hicbir sey anlatmasa bile, muzikler, seslendirmeler, cizimler, kiyafet tasarimlari ile 2018'in -ki hayvan gibi serilerin yeni sezonlari gelecek- en iyi yapimi olacagina inaniyorum. hadi ilk 3 olsun.

  bir cocuk askerin, 'seni seviyorum'un ne ifade ettigini anlamlandirmaya calismasi uzerine bir anime diyebiliriz en genel hattiyla.
  renkler, isiklar falan muazzam kullaniliyor. tekrar tekrar izleyesi geliyor insanin.

  netflix bu anime isinde bu sene bayagi atilim yapti. umarim basar paralari saga sola da benzer calismalar goruruz.