şükela:  tümü | bugün soru sor
 • çıkış tarihi şu anlık belli olmayan, kyoto animations tarafından yapılan yeni anime. özellikle animasyon kalitesi konusunda standartları belirleyecek gibi gözüküyor.
 • netflix platformu üzerinden 2018 yılında dünya çapında yayınlanacağını duyurulan anime serisi.

  bu anime serisi, yazar kana akatsuki nin aynı ismi taşıyan romanından uyarlanmıştır.

  hikayesi: auto memories doll (oto anı oyuncakları), kişilerin konuşmalarını ve duygularını kaydetmesi gereken mekanik oyuncaklardır. ilk olarak dr. orlando'nun eşini mutlu etmek için yaptığı bu oyuncaklar, çalışma mekanizması öğrenildikten sonra şirketler tarafından halka satılır. zamanla çeşitli gruplar otomatik anı oyuncaklarına askeri operasyonlarda kullanılabilecek fonksiyonlar da yükler. işte violet evergarden da bu oyuncaklardan birisidir. violet, farklı insanlar ve onların sahip oldukları duygularla karşılaşır ve bütün bunlar o sözcüklerin anlamını aradığı esnada gerçekleşir.
 • ilmik ilmik kalite ile işlenmiş yapıt.
  ancak auto memories doll olayında wiki sayfasında bile kafalar karışmış.
  2. bölümünde bunun dr. orlando tarafından kör olan yazar eşi için icad ettiği anlaşılan typewriter(daktilo) olduğu anlaşılıyor. violet auto merories doll değil, ghostwriter olarak çalışan kızların birimine diyorlar bu işletmede. gelecek bölümlerde bu kafa karışıklığı gidecektir.
 • her tarafindan kalite akan, 2. bolumunde olmasina ragmen sezon konuna kadar hicbir sey anlatmasa bile, muzikler, seslendirmeler, cizimler, kiyafet tasarimlari ile 2018'in -ki hayvan gibi serilerin yeni sezonlari gelecek- en iyi yapimi olacagina inaniyorum. hadi ilk 3 olsun.

  bir cocuk askerin, 'seni seviyorum'un ne ifade ettigini anlamlandirmaya calismasi uzerine bir anime diyebiliriz en genel hattiyla.
  renkler, isiklar falan muazzam kullaniliyor. tekrar tekrar izleyesi geliyor insanin.

  netflix bu anime isinde bu sene bayagi atilim yapti. umarim basar paralari saga sola da benzer calismalar goruruz.
 • son zamanlarda izlediğim en iyi yapımlardan biri. tavsiye ediyorum. eski üsul animelerde akış ve konu gelişimini seviyorsanız beğeneceksiniz. anime sevmeyenler sıkılabilir.
 • an itibariyle izlemeye başladığım seridir. ilk üç bölümü mükemmel gidiyor, efsane olacak gibi duruyor. gibi duruyor diyorum çünkü çok iyi başlayıp da sonrasında batıran seri çok izledik. umarım bu gidiş devam eder.

  ilk üç bölümü hakkında şöyle bir yorum yapayım; anladığım kadarıyla seri bize dramı, izlediklerimizden değil de hissettiklerimizden yutturuyor. bu da seriyi öteki dramlardan farklı kılıyor. gerçekten çok etkili bir yol.
 • hikayesi, işlenişi, görüntüleri, müziği ve muhteşem baş karakteri ile her bölüm üstüne koyarak ilerleyen anime şaheseri. her hafta 1 bölüm yayınlanması merakı daha da artırıyor.

  --- spoiler ---

  “vayoretto” sonunda “ciriberito”yu bulacak gibi görünüyor hikayenin gidişinden ama ben ana hikayenin arka planındaki tek bölümlük hikayeleri daha çok beğeniyorum. 7. bölümde kızını kaybetmiş yazar hikayesi ve violet’in yaprakların üzerinden yürüdüğü sahne müthişti

  --- spoiler ---
 • 9. bölümü ile biraz ağlatmış tam da final tadı vermiş anime. oysa ki daha bitmedi.
  ayrıca tüm bölümleri birden vermeyen netflixe de sitemlerimizi yolluyoruz.
 • gerçekten güzel bir bölüm ile çıktı karşımıza bu hafta. sezon finaline 3 bölüm kalmışken bu anime izleyicisine ayrı bir tat bırakmayı başardı şimdiden. son yayınlanan 10. bölüm, 7. bölümle benzerlikler taşısa da bu sefer göz yaşlarınıza hakim olamayacaksınız. sulu gözümle entry girdiğin nadir anları yaşattı bu yapım.

  --- spoiler ---
  hislerden yoksun olan violetin bu bölümde olan biteni aktarırken ağladığını görmek ayrıca etkileyiciydi ve küçük çocuğun, annesinin öleceğini kabullenirken üzüntüsünü o küçük kalbinde saklaması, endişeli halde tüm olanları izlerken annesine dayanamayıp haykırması, gözyaşları içinde kimse umursamayacak bu mektupları derken asıl sahibinin kendisinin olduğunun bilmemesi ekran karşısında çakılmamı sağladı.

  ... her yıl bunun gelmesini dört gözle bekleyecek
  violet: evet ama eline ulaştıklarında annesi çoktan... kız daha çok küçük. çok yalnızlık çekiyor. ann'ın annesi de sevgili kızını geride bırakmak zorunda. o mâlikanede yapayalnız kalacak. ben... ben... malikanedeyken hep gözyaşlarımı tutmak zorunda kaldım. evet.
  --- spoiler ---
 • 11. bölümü ile ağlatmıştır. yeter lan vallahi burnumun direği sızlıyor her bölümde. uzun zamandır da bu kadar kaliteli çizime sahip anime izlememiştim. hikayenin akışı,yan karakterler vs. ne yaptın be netflix.