• sadece iki gösterisi ile beni fanı yaptı. çok komik bir adam. hazır cem yılmaz'ı linçliyorken alın size komedyen. amerikalılar bile anlattıklarının %80'ini gerçekte anlamadan kahkahalarla gülerken, cinsel açlık , yoz politikacılar, bağnazlık, geri kalmışlık, fakirlik gibi konularda hindistan'la adeta ruh eşi olduğumuz biz türkler esprilerine bayılacaklardır çünkü herif çok komik.

esprilerindeki kalite ve kurgu baş döndürüyor. bazen güzel bir golü tekrar izler gibi esprisini başa alıp tekrar tekrar dinliyorum. bir pandomim sanatçısı gibi başarıyla kullandığı vücut dili, müzik eğitimli sesi, müzisyenliği ve zekasıyla, bizim çok iyi bildiğimiz 3. dünya & medeniyet kapışmasının nefis örneklerini harika bir şekilde sunuyor. ahmet yılmaz & cem yılmaz & umut sarıkaya kafasına yakın bir kafası da var.

kendi ulusal gazetelerine soktuğu laflar öyle ustaca ve güzeldi ki benim içim bile soğudu. din adamlarına her fırsatta çakması, amerika ve ingilizlere yaptığı emperyal şakalarla acı acı güldürmesi, ülkesinin ilkel siyasetine yaptığı eylem gibi, protesto gibi göndermeler... tümü, hayata çok acayip bir noktadan herkesi görecek şekilde baktığının kanıtı gibi. her meseleyi çözmüş bir bilge edası da var ve adeta güldürerek kanıtlıyor tüm savlarını.

standup'larında da bahsettiği 2016 yılında oynadığı seksi komedy filmi mastizaade'yi seyrettim ve tekrar koptum. cem yılmaz'ın geçmişte fırçana bayıldım boyacı filminde başrol oynaması gibi düşünün.

eskiden, kültür vasıtasıyla ulaşmak ve çeşitliliği kutlamak diye acayip bir unesco sloganı vardı. türkçe çevirisinden dolayı ne taşşak geçmiştik zamanında. meğer bu adamın yaptığı şey tam olarak oymuş. mısırlı komedyen ramy youssef gibi hintli vas dir gibi adamlar insanoğlunun coğrafya bağımsız birbirine ne kadar yakın ya da uzak olabileceğini gösterip, adeta tülü çekip hayatı daha net görmemize vesile olup yaşamayı kolaylaştırıyorlar. çok yaşasınlar.
  • for india adlı gösterisini özellikle sonunu çok beğendim. 'bisküvi kimdeyse hikayeyi o anlatır.' bu gösteri bana çok sevdiğim bir kitap olan dürüst yalancı'yı hatırlattı. ayrıca kapı eşiğinde anlatması da çok yakın hissettirdi.
  • netfilx'de 3 stand up performansı mevcut:
    abroad understanding (2017)
    losing ıt (2018)
    for ındia (2020) : kendine özgü bakış açısı ile hindistan tarihini anlattığı ve teneke kutudan çıkardığı parle-g bisküvisi ile bitirdiği son gösterisi ile başlamanızı tavsiye ederim.
  • netflix'te stand up ararken denk geldiğim hintli komedyen.

alışık olduğumuz hint aksanlı amerika ingilizcesi konuşan ve mimik yapan bir hintli gormeyi beklerken gerçekten güzel şakalardan gözümden yaş geldi. özellikle for india gösterisi baya iyi. galiba bu kadar gülmemin sebeplerinden biri de kendi ulkesi ve kültürüyle ilgili durumların çoğunun türkiye'de de geçerli olması. özellikle politika ve din ile ilgili şakalar cuk oturuyor. türkiye'de tek din ile ilgili saka yapılmaz; adam, hindistan'daki bütün dinleri patlattı. müthiş.
  • hayvan gibi komik, bir o kadar da derin ve ince kaygılar taşıyan for india stand up gösterisini aşırı beğendim.

politika, dinler, kültür sanat, toplumsal roller, günlük hayat, tarih, ekonomi derken değdirmediği konu kalmadı resmen. fırsat buldukça ve havam yerinde oldukça açıp netflix'te stand up gösterileri izlemeyi seviyorum, bu kadar güldüğüm belki başka gösteri olmuştur ama bu kadar zekice ve derinlik taşıyan esprileri başka hiçbir şovda görmedim.
  • affet anne kızın bir hinduya aşık oldu
  • for india'yı yeni bitirdim. çok stand up izledim ama yabancılar içerisinde bence en iyi komedyen bu adam.

ricky gervais'in adı çıkmış. bu adam cidden çok parlak.

sadece güldürmüyor, gösteri içindeki birkaç noktayı o kadar güzel bağladı ki zekasına hayranlık duydum.
  • hindistan, amerika, donald trump, müslümanlık, hint sineması üzerine başarılı tespitlerde bulunan komedyen.
  • netflix sayesinde vir das* isimli gösterisi ile tanıdığım 37 yaşındaki hintli komedyen.
    yaklaşık 65 dakikalık gösterisi dolu dolu ve mizahını gerçekten çok çok beğendim. ayrıca irili ufaklı rollerde oynadığı 16 17 tane de filmi varmış.
    bu arada gösteri netflix için yapılmış ve netflix üzerinden izlenebiliyor. farklı bir kaynakta var mıdır bilemiyorum ama bulun ve izleyin derim. bütünü harika ama özellikle son 12-13 dakika çok iyi.
  • youtube kanalında "ten on ten" diye 10 videoluk bir seriye başlayıp 5. videodan sonra duran komedyen. niye durdun reis :(
hesabın var mı? giriş yap