• arkadan itişli araçlar için dozunda yapılırsa hayat kurtarır. yoksa semazen gibi bariyerlere gitmenizle sonuçlanabilir.
  • viraja girerken yavaşlanır. viraja en dıştan içe doğru girilir. virajın iç kısmında dönüş noktası belirlenir. o noktaya değdikten sonra yavaşça ivmelenme sağlanır. virajlarda aracın ağırlık merkezi ön tekerleğe doğru kayar. hafif gaz açılarak ağırlık merkezini dengelemek gerekir.

edit: iyiyaptim adlı yazar arkadaş uyardı sağ olsun. tekerlekleri karıştırmışım. ağırlık merkezi öne doğru kayar.

edit 2: eğer sehir içerisinde sağa dönekseniz 15km, sola dönecekseniz 20km ile dönmeniz gerekir. dönüşlerde hızlanmaya geçmeden önce ayağınız hep frenin üzerinde tetikte olmalıdır. aniden önünüze çıkacak şeyleri görebilmek içinde arka aynalara 1 saniyeden uzun bakmamalı ve ani fren için ayağınızı fren pedalının üzerinde hazır tutmalısınız. otobanda giderken eğer viraj çok keskin değilse hızınızı değiştirmenize bile gerek olmayabilir.
  • dozajı önemlidir eğer aracanız çekiş farketmeksizin savrulma durumunda arkayı atan bi araçsa arkasını toplaması kolay olur ama eğer aracınız olası bir savrulma durumunda direkt kafadan kayan bir araçsa çok girişmeyin derim.kendi adıma konuşacak olursam olası arka atma durumlarında çok iyi toplayabiliyorum ama önden kaydığında toplaması çok daha zor.kısacası dikkatli sürün.
  • yol tutuşunu artırır. güven verir. hızlı girmek yerine virajda gaza basmak daha mantıklı.
  • en dıştan girin, en içten çıkın. virajın merkezine gelmişseniz verin gazı korkmayın.
  • önden çekişli araç ile yapınca adrenalin yaşatır. abartırsanız, kafadan kayar araba, sonra esp tekme atıp geri yola sokar.
  • her virajda yaptığım eylem, epey de zevkli :) gaza basınca araba viraj açısını daha rahat takip edip oturuyor, içe dogru meyilleniyor. gaza basmadan donmeye çalışınca daha kararsız geliyor bana. arkadan itiş candır, yapıştırın.
  • charles ! olum sen misin? burada bari yapma! spin atıyorsun sonra.

(bkz: charles leclerc)
  • pikap tarzı ve arkadan çekiş modunda bir araç kullanıyorsanız çok ciddi kaporta masrafı çıkartırsınız.

4x4 modunda ise kafanız çok daha rahattır.
  • subaru marka aracı olanlar için olmazsa olmazdır. çok zevk verir lakin lastik çok önemlidir. bilmeyenler için (bkz: awd)
hesabın var mı? giriş yap