şükela:  tümü | bugün
1166 entry daha
  • kayma hissi yaşanan an. direksiyon hakimiyetinizin yarı değil çeyrekten bile aşağı düştüğünü hissedersiniz.
    virajın keskinliğine, virajın eğimine, kullandığınız araç türüne, hızınıza ve yolun buz olup olmamasına göre değişir bu his.
    en tatlı olanı, önün hafif hafif kaymaya başlayıp da arka tekerlerin ön teker izini kovaladığı andır. ayağınızı gazdan çoktan çekmişsinizdir ve siz hafif hafif gaz verdikçe ( evet gaz verdikçe) araba kendini toplar.

kaygan zeminden kaynaklanan başarısız bir viraj almada yapabileceğiniz hiç bir şey yok. böyle bir viraja girdiyseniz yanınızdakiyle öpüşüp helalleşin.
  • ayak parmaklarımdan beynime 1 saniyede giden uyarılma hissi sonrası, ter basması
  • motosiklet için,

indim viraja, girdim şikana.
    açtım dizimi, baktım çıkışa.
    yattım allah yatır beni,
    apexten sonra kaldır beni
    amin...

denen andır.
  • ne mal adamım ben serzenişiyle gelen ılık bir göt korkusu.
  • çamaşır makinesindeki sıkma gücünü hissettiğin merkezkaç kuvvetidir
  • arabamız yok ki viraja hızlı girelim.*
  • vücuttaki etkisinin aşka benzediği andır. için kıpır kıpır, göğüs kafesinin içinde kelebekler uçuşuyor.
  • ben bu sebeple -yaklaşık on sene önce- az daha tarabya otelinin önünden denize uçuyordum. şükürler olsun o anda etrafımda herhangi bir canlı ya da araç yoktu.
    öyle acı bir şekilde frene bastım ki kendi etrafımda iki defa dönerek durabildim. ve hiçbir yere çarpmadım.
    görenler o anda aracı çok iyi yönettiğimi söylediler.

mevzu da ne,
    cep telefonumla iş yaptığımız bir müşterimizi arıyordum ki tam karşı taraf aramamı cevapladığı anda, telefon elimden kayıp bacaklarımın arasına düştü. o an baktım durabileceğim bir yer yok. virajın mesafesini hesapladım -hesaplayamadı- max. 3 saniyede telefonu elime alıp başımı kaldırmıştım ki viraja girmek üzereydim...

ilginçtir o an çok soğukkanlıydım.

şimdi tabiki böyle hatalar yapmıyoruz.
  • itiraf; ilk etapta vajina diye okuduğum başlık... alkol seviyem %450
  • ben o anın sonunda - ilk ve son araba kullanma deneyimimde- önce bankete sonra da tarlaya girmiştim, hem de dikenli telli. evlerden ırak pek fena bir deneyim olmuştu.
130 entry daha