• sabah uykulu bir şekilde işe girerken,
    -anneannesini s*kym nidaları eşliğinde
    adrenalinin tüm vucüda yayılıp sizi uyandırırken yaşanılan an.
  • arabamız yok ki viraja hızlı girelim.*
  • insanı bir an uçuyırmuş ve kontrolün tamamen elinden çıkıyormuş gibi hissettiriyor
  • vücuttaki etkisinin aşka benzediği andır. için kıpır kıpır, göğüs kafesinin içinde kelebekler uçuşuyor.
  • ben bu sebeple -yaklaşık on sene önce- az daha tarabya otelinin önünden denize uçuyordum. şükürler olsun o anda etrafımda herhangi bir canlı ya da araç yoktu.
    öyle acı bir şekilde frene bastım ki kendi etrafımda iki defa dönerek durabildim. ve hiçbir yere çarpmadım.
    görenler o anda aracı çok iyi yönettiğimi söylediler.

mevzu da ne,
    cep telefonumla iş yaptığımız bir müşterimizi arıyordum ki tam karşı taraf aramamı cevapladığı anda, telefon elimden kayıp bacaklarımın arasına düştü. o an baktım durabileceğim bir yer yok. virajın mesafesini hesapladım -hesaplayamadı- max. 3 saniyede telefonu elime alıp başımı kaldırmıştım ki viraja girmek üzereydim...

ilginçtir o an çok soğukkanlıydım.

şimdi tabiki böyle hatalar yapmıyoruz.
  • itiraf; ilk etapta vajina diye okuduğum başlık... alkol seviyem %450
  • ben o anın sonunda - ilk ve son araba kullanma deneyimimde- önce bankete sonra da tarlaya girmiştim, hem de dikenli telli. evlerden ırak pek fena bir deneyim olmuştu.
  • virajı alamayıp bisikletimden savrularak yön tabelasına omuz atmak suretiyle yere yapıştığım andır. bir kaç dakika sonra şimdi eve dönersem bidaha bisiklet süremem diyip bi kaç km sonra yeniden düşmüştüm.(bkz: öldürmeyen acı güçlendirir mi)
    tanım: kullanılan aracın dönüş yapılmakta olan esnada, aracın olması gereken hızından fazla olma hali.
  • gereğinden biraz hızlı girildiğinde soğuk bir ürperme olur, ancak benim yaptığım kazmalık gibi yokuş aşağı inen yolda 230'u görmeye çalışırken aniden o viraj çıktığında yemin ediyorum o kalbinizin sesini ağzınızda hissedersiniz. hala hızı seviyorum ama kesinlikle o denli cahil cesaretini değil.
  • götünü virajın ters yönüne doğru kaydırıp ağırlık merkezini saptırma çabalarına girecek kadar ince hesap yaptığın andır.
hesabın var mı? giriş yap