• yan koltukta oturan kisinin tutunacak bi yer aradigini gordugun / hissettigin andir.
  • viraja girerken korkmuyorsan yavaşsın demektir.
  • çeşitli noktaları vardır. eğer frenle kurtaramiyorsanız vites kücülterek aracı gaz vermeden yuksek devire getirip önden tutunmayı arttırarak hafif gaz vererek güç ile liner çizgiye oturutmaya çalışın.
  • yalniz ben de vajina diye okudum
  • ufak çaplı kalp krizi
  • direksiyonu 20 25 derece ters açıya kırarak olası bir savrulmayı engellemiş olursunuz
  • frene asılmak yerine gaz pedalını köklemenin daha çok işe yarayacağı an.
  • yan koltuktaysan bi dizlerin boşalır kendini sıkarsın, fren ayağındaymış gibi yere basarsın sertçe başarılı olmaz ama bi bakmışın beyaz ışık
  • 2010 yılında bir adet ford mondeo ile başıma gelen olay. daha acemi sayılırım, ehliyeti alalı 1 sene olmuş, nasıl bir malsam 2.0 motorlu arabayla dağ bayır esiyorum

neyse istanbuldan bandırma'ya gidiyordum. uzun yol tecrübesi olanlar bilirler, artık görecelilikten dolayı mı, yoksa algı alışması yüzünden mi neyse, 70'le gidiyorum sanarsınız ama aslında 140'la gidiyorsunuzdur. bir de o gün dalgındım, dikkatim yoldaydı tabii ki ama kafam başka yerdeydi. derken bir viraja denk geldim

viraj uzaktan keskin değil gibi görünüyordu. hani böyle uzaktan tam olarak açısını hesaplayamadığınız virajlardan. ulan viraja bir girdim, girdikçe "lann ananı ananı" moduna girmeye başladım. hissediyorum direksiyondan ve savrulmadan aracın limitlerinin üstünde girmişim viraja. frene de basamıyorum, basarsam hepten yalan olucam. hiç düşünmeden refleks olarak tek vites küçültüm sol bariyerlere götüm götüm yanaşarak almaya başladım virajı

araba her tepkisiyle hissettiriyo bana içinden "napıyon sen amk" dediğini. bense adrenalinden yıldırım çarpmışa dönmüş, bariyerle aramda 30 cm mesafeden dönüyorum. apaçilik peşinde değildim kesinlikle, dalgınlıktı. araç bir de önden çekiş, allahım aklımdan neler geçiyor;

"önden açılma, lütfen önden açılma, lütfen lütfen lütfen"

bi an direksiyon boşalır gibi oldu, veya bana öyle geldi. allahtan viraj bitti. debriyaja basan ayağım bi yarım saat titremişti yolun devamında
  • audi tt quattro varsa dert edilmemesi gereken andır. girdiğiniz gibi çıkarsınız.
hesabın var mı? giriş yap