şükela:  tümü | bugün
  • bir de bunların yılan gibi kıvrılan gereğinden fazla dik yokuşlu yollarda viraja hızlı girip arkanızdan sıkıştıran modelleri vardır.
    bu modellerden biri aynı şartlarda bir yolda ve görüş mesafesi yoğun sis yüzünden 3-5 metreye düşmüşken yapanına denk gelmiştim. virajlar bittikten sonra sinirden trafik canavarına dönüşüp kendisini sıkıştırmak suretiyle yoldan çıkarmak üzereydim ki bir şekilde kendime gelip durdum. katil oluyordum gereksiz bir varlık yüzünden.

insan gibi sürün arabanızı.
  • aracında tcs (traction control system) ve ebd (elektronic braking distribution) olmadığının farkında olmayan veya farkında olup umursamayan kişidir.
  • hehe bu götoşlardan biri arkadan basmış geliyosa, viraja da yakınsak orta şeritten gidiyosam anında sol şeride geçiyorum ki yavaşlamak zorunda kalsın öküz. yavaşlamayıp çarparsa diyenleriniz olabilir tabi ama sağ şerit boşsa yapıyorum ki soldayken arkamdan çok hızlı gelirse sağa kırabileyim.
  • bu beyinsizlerin büyük bir kısmı, virajda şeridinde kalmayı becerebilen sürücüye sanki kendini sıkıştırmış gibi tepki gösterir. evrenin merkezi o ya.
  • bozdrum-güvercinlik arası virajlı yollarda da çokça rastlanır bunlara.virajlarda koca koca ışıklı tabelalar olmasına rağmen kaynayan kan ile gençlik birleşince benzer hareketlerde bulunurlar.
  • ilişmeyin, o kendisini ilk bulduğu şarampole yuvarlar zaten. dikiz aynasında gördüğünüz zaman pozisyonunuzu koruyun yeter.
  • kendisine götoş değil "trafik trollü" denmesi daha uygun olacaktır.

yaptığı kaza yüzünden olur olmadık zamanda trafik olmasına yol açıyorsa annesine selam çakarım. böyle ihmal, salaklık yüzünden kaza yapan herkesin annesine selam çakarım hatta. zira zaten boktan olan istanbul trafiğinin iyici kukusuna gönderme yapıyorlar. iş bu eylemi gerçekleştiren modifiyeli araçsa ekstradan selam çakarım.

(bkz: deve bağırtan yokuşu)
  • bilincini kendisiyle taşıyamayan kişidir. sabiha gökçen havaalanına giden son virajda hız sınırına dikkat edilmesi için hız ölçen tabela konmuştur. sonuç: götoş tabela görmez.
  • ne tcs ne de ebd'nin kurtaracağı götoştur.aracında esp (elektronik stabilite kontrolü) yoksa siki tutmuştur.
  • motorsiklet sürücüleri için deka-götoş yani 10 götoş gücünde insanlardır.

fizik, büzük, momentum, merkezkaç vs. konularından bihaberdirler. motorsikletler trafikte az yer kapladığı için bu tür araba sürücüleri önlerinde esenboğa havaalanı var sanıp giderler ve savruluncada sizi hazan yaprağı haline getirirler...

daha önce denildiği gibi kaza yapmazlar.. yaptırırlar.. hata siz yerde yatarken geri gelir su verip ambulans çağırırlar. (bunlar hekto-götoş olarak bilinir)