şükela:  tümü | bugün
  • tattaglia ailesinin ve barzini'nin desteğini alıp corleone ailesini uyuşturucu ticaretine sokmak isteyen, babanın kabul etmemesi üzerine boyuna posuna bakmadan işlere kalkışıp don corleone'nin canına kast etmesi üzerine aileler aras savaşa sebebiyet veren, ve michael tarafından hiç beklemediği bi anda yanındaki şahsiyetsiz komiserle beraber beynine kurşunları yiyen kişi

uyuşturucuyu türkiye'den getirttiği ve bu vesileyle anadolu'da vakit geçirdiği için "türk" lakabıyla anılmasını, baba'ya olan sevgim, saygım ve sadakatim yüzünden bir türlü hazmedemediğim kıl bir şahıs. adımızı lekeledi şerrrefsiz. koskoca vito corleone senin kurşunlarınla can verecek adam mı be? neyine senin mafya alemi
  • sollozzo the turk olarak bilinen the godfather karakteri. aslen sicilyalıdır. turkiye üstünden uyuşturucu kaçakçılığı yaptığından lakabı the turk tür.
  • karisi kizi da turktur bunun kitapda belirtildiği uzere.
  • türk lakabını almasının diğer bir sebebi burnudur.
  • al lettieri tarafından canlandırılmıştır.
  • çok güzel kahve içer fincandan. kahve böyle içilir diye düşünür insan.
  • bu esmer tenli arkadaş yüzünden bir adamın geleceği heba olmuştur (bkz: michael corleone). bu meymenetsiz adam bir ailenin, bir babanın (bkz: don corleone), koca bir filmin güzel gitme olasılığı sikip atmıştır. tek kelimeyle içinin pisliği suratına yansımış bir adam, yani arkadaşım olsa "git estetik ameliyat ol lan, için çürümüş olm senin, tina turner olsam bile sana vermezdim, naber lan tipini siktiğim..." gibi telkinlerde bulunurdum. aslında böyle adamların günahı yok, yaradan allah öyle bir suret vermiş ki, ben hakim olsam, bu adam "ben suçsuzum" dese, "siktir lan tipini siktiğim" deyip en ağır ceza verilmesi için savcıya falan kafa göz dalar, kararı verdikten sonra da "sikerim böyle işe lan ben gidiyorum çok susadım" deyip istifa ederdim.

her neyse, kendisinin lakabı "the turk". sene 1972!!, the godfather yayınlanıyor ve tüm dünya bizi bu ucube suratlı herifle hatırlayacak ya, ben ona yanıyorum arkadaş. mario puzo'da da nasıl bir türk düşmanlığı varmış böyle leş bir adama bu lakabı vermiş anasını satayım.

aha arkadaşın en karizma fotorafı;

http://www.gonemovies.com/…/godfather13sollozzo.jpg
  • burnu türk kılıcını andırırmış.
  • türkiye'deki tarları kime veraset bıraktığını düşündüğüm kişidir :d
    öyle ki, türkiye'de uyuşturucu satıcıların dokunulmazlığını hepimiz biliyoruz
  • namı diğer virgil “the turk” sollozzo.
    türkiye'de haşhaş tarlaları, sicilya'da da atölyeleri olduğundan, burnu yeniçeri palalarına benzediğinden, türklerden aldığı belli olan gözlere sahip olduğundan, bir türk asıllı karısı ve ondan çocukları olduğundan türk olarak anılmaktadır.