şükela:  tümü | bugün
10 entry daha
  • teyit.org 1940 yılında çin'e kolera aşısı göndermişiz evet.
  • kaynak? yok.
    yeniçağ'ın haberini teyit edebiliyor muyuz? hayır.
    ne demeye bunu buraya yazıyorsunuz?

not: iktidara muhalifim ama kaynaksız, teyitsiz haber paylaşımına da muhalifim.

edit: az entrym olduğu için ve muhalifim dediğim için aktroll ilan edilmişim. hangi partiye oy verdiğimi, hangi partinin kampanyasında çalıştığımı bilmeden söylüyorlar bunu, bir de küfrediyorlar özelden. anonimsiniz ya sallayın bakalım.

edit: mesnetsiz sallanan habere atladığınız gibi haberin mesnetsiz olduğunu söyleyene de küfrediyorsunuz. ne farkı var var bu haberin misal ismet berkan'ın türbanlı bacımıza üstü çıplak, deri kıyafetli adamlar saldırdılar haberinden? toplumda infial yaratmak için her iki tarafa da haber salıyorlar siz de hemen atlıyorsunuz. her şeyin en iyisini bildiğinizi düşündüğünüz için de sizin mantığınıza ters gelen bir şey söyleyen herkese küfrediyorsunuz. medyayı okumak, kaynak taramak, filter bubble nedir, echo chamber nedir, hak getire.

edit 3: kaynak yok. kaynak gelsin, en tepeye yazayım ama kimse kusura bakmasın, kaynaksız haberin, hele de yurtdışından teyit edilemeyen uluslararası haberin hiçbir değeri yok. atatürk'ün bu tarz asparagaslara karıştırılmasına da apayrı gıcık oluyorum. yeniçağ'ın twitter hesabına göz attım, orada da yoktu. demek ki böylesine önemli bir haberi twitter'dan yayacak kadar kendilerine güvenmiyorlar.
  • belki yüz yıl sonra suriyeliler de bokunu çomakla karıştırma safhasını geçmiş olur da "bedelini tayyip ödedi" diye küçük jestler yapar.
  • şu saçma sapan konuşmalara bakın sizin ben olmayan beyninize tüküreyim sallasak cebinizden 5 kuruş çıkmaz hayatı boyunca 5k vergi ödememişsinizdir neymiş atatürk ödememiş biz ödemişmişiz bokunuzda boğulun lütfen
  • iç titreten, göz dolduran ödemedir.
    bir yazarın da sorduğu gibi:
    mezardayken bile mi atam?

çok büyük adammış vesselam. şu ülke için yaptıklarının 1/10'ini yapacak biri çıkmadı hala.
  • nurlar içinde uyu ata’m
  • paketi gıcır gıcır hiç açılmamış 2 milyon adet covid-19 tanı kiti satılacak ülke aranıyor.
  • fransa'da tuvalete gitmiştim. çıkışta ücreti verecekken cüzdanımdaki kimliğimi farkeden fransız tuvalet görevlisi samimi bir gülümsemeyle yüzüme baktı. "hesabınızı atatürk ödemiştir. değerini bilin" dedi. o an şaşırdım, ancak dönüp chp'li teyzeme bu olayı anlattığımda birlikte göz yaşlarına boğulduk (hıçkırıklı ağlama efekti)

edit: seküler abiler epey bozulmuş bu hikayeye seri küfür etme yarışına girmişler halbuki ofansif hiçbişey içermiyodu. dikkat çekmek istediğim şey sallamasyon hikayelerin sonuna "hesabınızı atatürk ödemiştir" yazarsanız bu abiler sevinçten çıldırıyor. gerçekmiş değilmiş sorgulamıyorlar bile.
  • genelde atamdan bahseden başlıklarda yarrak kürek yazan akitlere mesaj yolu ile ulaşmak isteyip, anladıkları dilden mesaj atmak istediğinizde, nedense mesaja kapalı olduklarını görüyoruz. çünkü bu orospu çocuklarına anladıkları dilden cevap verince kuyruğunu kıstıran itler gibi kayboluyorlar. ( çok sevdiğim köpeğimden özür dilerim, türdeşlerinden it diye bahsettiğim için)
  • atatürk döneminde hıfzı sıhha merkezi vardı ve kendi aşımızı yapabiliyorduk.
    2011 de akp hükümeti tarafından kapatıldı.
    https://tr.m.wikipedia.org/…ıhha_merkezi_başkanlığı

çin'e aşı göndermişiz madem, karşılığında da aşı veya hiç değilse tedaviye yarayan birşeyler, ilaç veya malzeme almamız gerekirdi.
    çin kiti güvenli mi? başka hangi ülkeler kullanıyor? o da ayrı konu.
47 entry daha