şükela:  tümü | bugün
  • trump ve benim tabirimle çin virüsü, nam-ı diğer corona virüsü ülkemize resmi olarak muhteşem bir tarihte giriş yaptı. ardından bir dizi yasaklar açıklandı, restoranları kapatın, kafeleri kapatın, şöyle gezmeyin, böyle yüzmeyin, şöyle sıçmayın falan. herkes ne kadar ünlü, ünsüz, çaplı ve çapsız varsa sürekli sosyal medyadan götünü yaya yaya "#evdekal" paylaşımları yaptılar. malum okullar tatil edildi, neyse herkes keyfince bir şeyler söyledi yazdı çizdi.

kaç gündür bir şekilde bulduğum herhangi bir evde (tanıdıklarda 2-3 gün süreliğine) misafir olarak kalmaya çalıştım. bir iş yerinde işe başlayacaktım evraklarımı topladığım gün virüs nedeniyle alımları durdular. şu anda ev tutacak durumum da yok. iş mevzusu da mantara bağladı, üstelik her ay düzenli ödemem gereken borcum var. hadi o iş yeri olmasın sorun değil, çalışabileceğim herhangi bir yer kalmadı, her yer kapalı.

her gün birileri koca koca, takım elbiseli adamların ağzının içine bakıyoruz, sürekli evde kal, zorunlu olmadıkça çıkma, şöyle yapma böyle yapma.

tamam abicim yapmıyoruz da siz napıyonuz? napacaksınız? bizim bu evden çıkmamalarımız ne zamana kadar sürecek? bunun önünü ne zaman alacaksınız? acil durum, eylem planınız nedir? ne zamana kadar bu süreci geçireceğiz? eyvallah işinizi yapıyorsunuz, eyvallah gözler kan çanağı, eyvallah müthiş işler başarıyorsunuz da, bizim de borçlar var, kafayı sıyırmak üzereyiz, çin virüsüne yakalanmak daha evla geliyor şu aşamada artık bana, bir şey söyleyin yahu, ne zamana kadar, ne zaman?!

tanım: artık iyiden iyiye canımı sıkan belirsizlikler silsilesinin canıma tak etmesinin vermiş olduğu sancıyla açılmış, cevap bekleyen sorular dizesi.
  • tek bir hasta kalmayana kadar devam edecek. unutmayalım bir hasta yüzlerce kişiye hastalık bulaştırabiliyor. aşı bulunana kadar bitmesi söz konusu değil.
  • türkiye için yasaklaklarda çözülmenin başlayacağı tarih 4 mayıs'tır.