• vergileri bok yemeğe mi ödüyoruz diye sordurtan kampanyadır.
  • kriz anlarinda vatandasin devlete degil devletin vatandasa bakmasi gerekir. tam tersi olmali yani, isyerlerimiz kapandiginda isletmecinin de iscinin de temel ihtiyaclarini devlet karsilamali.
  • niye ki? birisi külliyesini bağışlasa yeter. maaşınla zorun mu var?
  • (bkz: bak şurdan siktir git)

ulan petrolün varili fiyatı %50 düştü, yaptıkları indirim %10 oldu. geçen gün varil fiyatı yukarı yönlü hafif kımıldadı, anında 7 kuruş zam yaptılar. sen merak etme rızan olmadan maaşını bağışlıyorsun zaten.

koskoca devletsin, zaten indirimi tam yapmamışsın, 7 kuruşluk zam nedir? zam haberini alınca muhalif olarak bu zamda emeği geçenlerin yerine ben utandım. kıpkırmızı oldu yüzüm yemin ediyorum. bunlar nasıl halkın karşısına çıkabiliyor diye düşünürken böyle bir başlığa denk geliyorum.

milyarlaaaarca yıllık evrende denk geldiğiniz 20 yıllık döneme bak amk. cahiliye dönemi.
  • pencereyi kapat ceryan yapıyor..
  • vereni siksinler! bu sıkıntıda işe gideceğim her an hasta olmayı göze alacağım maaşımı bağışlayacağım. sence olur mu bu iş?
  • her ay neredeyse bir maas kadar bagisliyoruz zaten? daha ne yapalim? kulagimizin arkasi kaldi bir tek...

iktidarin oy havuzundaki esnaf, is insani, sanayici, holding patronu her turlu vergiden muaf tutuluyor, her turlu borcu siliniyor ama bizden kanirta kanirta aliyorlar o vergileri.

daha ne yapalim sayin amina kodugum?
  • dünyada ekonomik kriz var, bizdeki kriz daha da büyük. yarın işsiz mi kalacağız belli değil. her gecen gün daha da fakirlesiyoruz. verdiğin deprem vergileri nereye gidiyor bilmiyorsun, verdiğin kan nereye gidiyor bilmiyorsun.
    sen ver arkadaşım, benden yeteri kadar aldılar...
  • 1150 odalı külliyede, gayet rahat şekilde, 20000 hastayı karantina altına alıp, kontrollerini sağlayacak alan da, imkân da mevcut.

maaş bağışlamaya dahi gerek yok; külliye'deki şahıs, 1 ay çankaya köşkü'nde takılsın, kâfi.

edit: imla. düzgün ve doğru türkçe kullanalım. uyarı kendime bir dipnot niteliğindedir.
    yazım yanlışlarım olduysa, lütfen affedin. gergin günler, stresli bekleyişlerin eseri. uyaran yazar üstada, minnetim ve saygımla.
hesabın var mı? giriş yap