şükela:  tümü | bugün
 • süphelendiğiniz bir dosyayı yükleyip, bir dolu virüs programına taratabileceğiniz bedava online servis. tek kelimeyle muhteşem!

  http://www.virustotal.com/
 • gerçekten kullanışlı bir güvenlik sitesidir. herhangi bir program kurmanıza gerek kalmadan internet sitesine gönderdiğiniz her türlü dosyayı 30'dan fazla antivirus programı ile tarar ve herhangi bir virüs içerip içermediğini söyler. dosyanızı gönderdikten sonra ise tek yapmanız gereken, sıranın size gelmesi için en fazla 5 dakika beklemektir *.

  bilgisayarınızda yüklü bulunan tek bir antivirus yazılımı ile kıyaslamak gerekirse, verdiği sonuçlar çok açık bir farkla daha güvenilirdir. gönderdiğiniz dosyayı tarayan yazılımların başında microsoft, symantec, mcafee, kaspersky, avast gibi güçlü firmalar bulunmaktadır. hergün 10-15 bin civarında dosya taramaktadırlar ve gelen dosyaların yarısından fazlası genellikle virüs içerir. ayrıca virus definition'ları 24 saat içinde yüzlerce kez güncellenir.

  siteye gönderdiğiniz her dosya, aksini belirtmediğiniz takdirde tüm geliştiricilere gönderilir ve bu sayede geliştiriciler de en yeni virüslerden haberdar olmuş olur. sitenin ücretsiz olmasının bir nedeni de budur, anlayacağınız geliştiriciler bu durumdan memnundur.

  sitenin kullanımını şiddetle tavsiye ederim; kimi zaman symantec veya mcafee gibi firmaların temiz dediği dosyalarda, bazı küçük firmaların virüsleri yakaladığını sık sık gördüm.

  yakın bir tarihte de pc world magazine tarafından güvenlik siteleri kategorisinde "2007 yılının en iyi 100 ürünü" sıralamasında yer almış.

  antivirus sistemleri ile virustotal'a destek veren firmaların bir kısmı aşağıdaki listede.

  - aladdin (esafe)
  - alwil (avast! antivirus)
  - authentium (command antivirus)
  - avira (antivir)
  - bit9 (fileadvisor)
  - cat computer services (quick heal)
  - clamav (clamav)
  - ca inc. (vet)
  - doctor web, ltd. (drweb)
  - eset software (nod32)
  - ewido networks (ewido anti-malware)
  - fortinet (fortinet)
  - frisk software (f-prot)
  - f-secure (f-secure)
  - grisoft (avg)
  - hacksoft (the hacker)
  - ikarus software (ikarus)
  - kaspersky lab (avp)
  - mcafee (virusscan)
  - microsoft (malware protection)
  - norman (norman antivirus)
  - panda software (panda platinum)
  - prevx (prevx1)
  - softwin (bitdefender)
  - sophos (sav)
  - sunbelt software (antivirus)
  - symantec (norton antivirus)
  - una corp (una)
  - virusblokada (vba32)
  - virusbuster (virusbuster)

  http://www.virustotal.com/
 • antivirus yazılımlarını test etmek için, modifiye edilmiş trojanı upload ettiğim daha sonrasında amerikadaki bir yazılım firmasının trojanı çalıştırması sonucu bilgisayarıma bağlanma teşebbüsünde bulunduğunu görmemi sağlayan virüs test sitesi.
 • gönderdiğiniz dosyayı 42 farklı antivirüs programıyla tarayan online antivirüs servisi...
 • kasım 2010 itibariyle sitenize gönderilen dosyaları internal olarak taratıp sonuçlarını alabileceğiniz api'si yayınlanmıştır. sayfanın en altında php, perl, java, phyton vb. dillerde yazılmış api client örneklerini bulabilirsiniz.

  (bkz: http://www.virustotal.com/advanced.html)
 • 20 mb kadar olan dosyalarinizi 41 tane farkli antivirus programiyla hizlica tarayan ucretsiz antivirus servisi.

  2016 guncellemesi: 20 mb'den 128 mb'e cikmis.
 • masaüstü uygulaması virustotal uploader ile gönderilen dosyayı önce md5 kontrolü yaparak, daha önce tarama yapmış ise doğrudan sonuçları getirerek zamandan kazandıran harika servis.

  tarayıcı eklentileri ile de indirilecek veriyi önce tarama seçeneği ve linkleri de kısayoldan tarayabilmeyi sağlamakta.
 • undedected işiyle uğraşan insanların kabusu olan bir site örneğin bir crypter geliştiriyosunuz ve daha sonra bu crypter ile serverinizi fud luyosunuz ve kurbanınıza serverinizi yedirdikten sonra kurbanda bulunan tek antivirüs o serveri yakalayamıyor ama sonra kurban şüphelenip bu sitede yolladığınız dosyayı tarattığı zaman ilk taratmada temiz görünüyor ama daha sonrasında site antivirüs şirketlerine rapor gönderdiği için tüm antivirüsler teker teker serverinizi yakalamya başlıyor.
 • (bkz: malwr.com)
 • buraya yüklenen ve bazı antivirüslerin virüs bulduğu dosyalar diğer antivirüs şirketleriyle paylaşılır ve onlarında virüs olarak görmesi sağlanır.