şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kendisini yetkili vize acentesi gibi göstererek haksız kazanç elde eden firma.

  https://ibb.co/halrzk
  https://ibb.co/gmhjlq
  https://ibb.co/jmumzk

  https://www.sikayetvar.com/visa-agency-turkey

  internet sitesi : https://visaserviceturkey.com/
  telefon numarası : 0850 304 09 08

  dikkatli olup, para kaptırmamakta fayda var.
 • link uzantıları ile konsoloslukların yetkilendirdikleri firmalar gibi davranıp insanları aldatmakta olan sözde firmadır.
  bu sözde firmanın hiçbir konsolosluk vs. ile bir bağı olmayıp, vfs globali mi ya da i-datayı aradım sorularına evet yanıtı vererek bu firmalar adına işlem yapmaktalar. malesef kendileri dün hizmet bedeli adı altında kuzenimden 300 tl ücret talep etmişler ve bu ücret ödenmeden randevu verilemeyeceğini ve vize işlemlerinin ilerlemeyeceğini söylemişler. daha önce vfs global aracılığıyla direk başvuruyla defalarca kez vize almış olduğumdan, bu kadar bir hizmet bedeli olamayacağını söyledim. o esnada hala vfs global ile görüşüldüğünü sandığımdan kuzenime tekrar arayıp vfs global internet sitesinde hizmet bedelinin 84 tl göründüğü ve telefonla kendilerini arayıp ücretin bu olduğunu teyit ettiğimi tekrar arayıp bu anormalliğin sebebini sormasını söyledim. ohalden sonra hizmet bedelinin bu olduğu söylenmiş kendisine. bu paraya karşılık mailden evrakları kontrol edip, vize randevusu alınıyormuş. acaba yeni çıkan bir vip ücret mi diye baktım ancak o bile 180 tl görünmekteydi. vize ücretinden bile fazla talep edilen bu 300 tlye karşılık halen 2 gün sonra randevu tarihini bildirceklerini söylüyolarmış ki şu an telefon edip hemen alabileceğim bir randevu için neden 2 gün sonradan bahsediliyor. muhattap olunan kişilerin vfs olmadığını anladıktan sonra 0850 304 09 08 şeklindeki numaralarını defalarca aradım ancak bir sonuç alamadım çünkü belli ki böyle bir yola girdiklerinde kılıflarını uydurmuşlar. bu aldıklarının danışmanlık ücreti olduğunu iddia edip normal bir şeymiş gibi yansıtıyorlar ancak bahsettikleri danışmanlık ücreti vize ücretinin kendisinden fazla ve biz olayın aslını kavrayana kadar da kendilerini yetkili acentaymış gibi tanıtıp bu firmaların da adını kirletiyorlar. bu kişiler ya da sözde kurum hiçbir merci tarafından yetkilendirilmemiştir. maalesef bizim açımızdan bu para gitti gibi duruyor ama başkalarının canı yanmasın diye bu entry i girmeyi bir borç olarak gördüm. ilk defa vize alacak arkadaşlarım sakın bu kişilerin tuzağına düşmesin bana mail atsınlar ben bu danışmanlığı doğru bir şekilde ücretsiz olarak yapmaya hazırım.
 • (bkz: dolandırıcı orospu çocukları)

  kendileri bugün az daha annemin saflığından yararlanıp 350 lira söğüşleyeceklerdi. annem vfs'ye başvuracağım diye google'da vfs araması yapıyor ve bu orospu evlatlarının bağlantısı reklam olarak en tepede çıkıyor (artık kaç para ödedilerse google'a böylesi bir reklam için). hafif saf ve salak olan annem de reklam ibaresini ve saçma sapan adresi görmeyip buna tıklayarak başvuru yapıyor, bilgilerini giriyor. hatta verilen bilgilerle vfs'den aldıkları randevunun barkodlu e-postasını gönderiyorlar ki resmî görünsün.

  sonra kendisine ahmet bey diyen bir orospu çocuğundan arama geliyor. diyor ki bu pezevenk "işlemlerin başlaması için 350 lirayı hesabımıza eft yapmanız gerek." annem hafif işkillendiği için beni arayıp soruyor ama allahtan. durumu açıkladıktan sonra anneme vfs üzerinden randevu alıyorum ve söğüşlenmekten kurtuluyor.

  vfs üzerinden randevu aldıklarını ve gönderdikleri barkodlu randevu belgesinin resmî olduğunu da zaten randevu almaya çalışırken fark ettim. randevu almaya çalıştığımda zaten bu kişinin randevusu var diyordu ancak randevuları düzenlemeye çalıştığımda da buna yetkiniz yok diyordu. annemi arattım sonra o randevuyu iptal etsin diye, vfs de iptal etti bu mevcut olan ve bizim almadığımız randevuyu.