şükela:  tümü | bugün
  • googlefight sitesinde 137 milyon a 57 milyon 400 bin gibi bir rakamla visanın maçı kazandığı karşılaşma.
  • türkiyede yoktur birbirinden farkı.
  • charge back işlemleri visada daha kolaymış bir arkadaş söyledi.
  • ankaralı namık'ın 'peşin para kalmadı visa çekelim aradan cırrtt' diye bir şarkısı vardır, mastercard'ın şarkılarda türkülerde adı bile okunmaz.
  • son kullanıcı açısından pek farkı olmayan karşılaştırma.
  • biri*, paha biçilemezlerin dışında geri kalan herşey içindir.
    diğeri*, hayatın daha hızlı akışı içindir.

ne olmuş yani şimdi ben de anlamadım...
  • visa bir nevi selpak mertebesine ulaşmıştır, kredi kartları genellikle visa olarak adlandırılır; "visa çekilir", "visa geçerlidir" gibi. mastercard ise telaffuz açısından kaybetmektedir.
  • türkiye için maximum vs world vs bonus vs.... neyse amerika için de visa vs mastercard bu oluyor ama olmayabilir de... türkiye de btk bir sürü kural getirmiştir yoksa şöyle olabilirdi eğer visa kartın varsa nakit çekme faizin düşüktür ancak mastercard varsa ödeme gecikmesinde odeyecegin faiz düşüktür gibi. bir de master lar çabuk kırılır visa ise sağlamdır gibi şeyler de olabilir. belki bu konu "plastik kart ödeme sistemleri" gibi bir başlıkta daha ayrıntılı tartışılmıştır bilmiyorum. hangisinde havale hangisinde alacağın temliki falan ayrı konular bunlar.
  • biri dört harflidir diğeri on.