şükela:  tümü | bugün
 • ultron tarafından yaratılmış android. android'ten ziyade synthezoid'tir, güneş enerjisiyle çalışır. hank pym'in yarattığı ultron, isyan edip avengers düşmanı olduktan sonra orijinal human torch jim hammond'ın bir kopyasını ve wonder man'in beyin modelini kullanarak vision'ı yarattı. vision'ın asıl amacı avengers'ı yok etmekken, avengers üyelerinin bağlılığından etkilenen vision onlara katılıp ultron'u yendi. uzun süre avengers'la takıldı, hatta bir başka avenger olan scarlet witch'le evlendi. bi ara hükümet ajanları tarafından parçalandı, hank pym tarafından yeniden yapıldı ama bu sefer wonder man beyin şablonunun kullanılmasına izin vermedi. bu sebepten vision bir süre duygusuz, hissiz bir robot oldu. daha sonra ölmüş bir bilim adamının beyin şablonunu kullanarak duygularını ve hislerini geri kazandı. bu süre zarfında da scarlet witch ile ikiz çocukları olmuştu ama bunların aslında mephisto'nun ruhunun parçaları olduğu ortaya çıktı. bu yüzden scarlet witch kafayı yedi, vision'la ayrıldılar. deliren scarlet witch tekrardan bu ikizlere sahip olmak için gerçekliği yeniden yazmaya çalıştı, bu da bir kaç olayı tetikledi. bunlardan birisi vision'ın quinjet'i avengers mansion'a düşürmesiydi. uçağın yıkıtıları arasından çıkan vision takım arkadaşlarından özür dileyerek artık vücudunun kontrolünde olmadığını söyledi, erimeye başladı ve ağzından bir kaç tane küre çıkardı. bu küreler de ultronlar'a dönüştü. ultronları yendikten sonra sinirlenen she-hulk, vision'dan geriye kalanları parçaladı. olaylar yatıştıktan sonra vision'ın parçaları avengers mansion'a kaldırıldı. burada gelecekten gelen iron lad tarafından bulundu, sahip olduğu veriler iron lad'in zırhına aktarıldı. iron lad gittikten sonra zırhı yeni vision'a dönüştü. bu yeni vision young avengers'a katıldı. daha sonra iron lad'le giriştikleri bir kavgada öldü.

  orijinal vision ise daha sonra tony stark tarafından tamir edildi. şu anda hank pym'in dimitrios'la savaşmak için kurduğu avengers a.i adlı ekipte.

  bir de aynı isimle ikinci dünya savaşı'nda invaders ekibinde bulunmuş olan, başka bir dünyadan gelme bir karakter bulunmaktadır.
 • (bkz: ingilizce)de goru$.
 • vücudu parçalanarak ölen intikamcı.
 • lat. videre "gormek"ten turemis.
  ispanyolca gormek / izlemek "ver"

  sanirim, popi avrupa dilleri latince'nin kulu ve elcisidir.
 • estiem in her sene degisen seminer serilerinin genel adi.
 • türkçedeki tam karşılığının tasavvur olduğunu düşünüyorum.
 • 2018 filmekimi kapsamında gösterimi yapılan naomi kawasenin yönettiği film.

  senaryoda karakterlerin takıldığı dil bariyeri diyalogların kadüklüğüne ve iletişim zaafına dönüşmüş. ama esas olarak senaristin ve yönetmenin kendini ifade etme kabızlığı kaynaklı olduğu filmografi, sahne planı ve kompozisyon ile beraber irdelendiğinde anlaşılıyor.

  filme dair tek güzel şey pilot kamerayla çekilen doğa görüntüleriydi. 106 dakikalık vasatlık, başarısızlık ve beceriksizlik resitali.
 • (bkz: #43248381)
 • bir kaykay markasi.
 • çinli bir saat üreticisi.