şükela:  tümü | bugün soru sor
 • keyif pezevenkliği için üretilmiş taş. viskiye atıldığında, viskiyi sulandırmadan soğutur. yüzlerce kez kullanılabilir.

  http://www.amazon.com/…-whisky-stones/dp/b002gzx2de
 • maalesef cok işe yaramayan taş. çelik olanlar yine bi nebze iyi, bii raddeye kadar soğutuyor ama buz kadar etkili degil. taş olanlar zaten hic bir boka yaramıyor.
 • viskiye buz atıp tadını bozmak istemeyenlerin tercihi olan aparat.
 • efenim tıpkı viski diski kibin bunlar da sabuntaşı*ndan yapılma, sulandırmadan içki soğutma aparatı.

  tabii benim whisky soğutmakla ilgili görüşüm belli ki bunu da viski diski başlığında açık seçik ifade etmiştim.

  yannız o değil de şu shot bardakları da fena değilmiş.

  bonus: ikisi bir arada

  evet editledim ama sor niye: arkadaşım biriniz de demiyor ki link uçmuş.
 • aşağıdaki sitede karşılaştırmalarını bulabileceğiniz güzel bir icattir:
  viski taşları karşılaştırması
 • özellikle kaliteli viskileri tam anlamıyla tadını alarak içilebilir hale getiren mucize bir icattır. pahalı malt viskileri sıcak içemeyip de soğuk içmeyi sevenler için muhteşemdir. belli bir standardın üzerindeki, kaliteli viskilere zaten buz atılmaz çünkü o 1 tane buz bile alkolün içerisinde eridiğinde güzelim viskinin aromasını, tadını hatta en önemlisi kimyasını bozar. malt viskilerde para verdiğiniz şey zaten o viskinin işlenişi ve kendine has aromalarıdır ki onu da öldürürseniz viskinin standart bir scotch'dan farkı kalmaz. malt viskiler sıvı altın olarak adlandırılır, çok pahalıdır ve keyif için içilir. bu yüzden bir oturuşta bir şişesi içilmeyeceği için oda sıcaklığında saklanması uygun olur. kaldı ki bir viskiyi ne kadar soğutursanız o derecede aromayı algılama oranınız azalacaktır.

  o gün içip tüketeceğiniz herhangi bir scotch veya bourbon, abartılmamak üzere bence dolapta soğutulabilir ki bence bardağı tepelme buzla doldurmaktan çok daha iyidir. viski taşım olsa viskilerin çoğunu bunla içerim ama soğutma konusunda bu taşların çoğu başarısız, özellikle bu taş şeklinde olanlar. bunlardan ziyade metal gibi olanlar çok daha iyi soğutuyor doğal olarak ama onları da bulması çok zor. ee bardağı dolaba koysak en fazla 1 dublesini düzgün içebiliyorsunuz, mecburen sıcak içmeye devam.
 • viski içimini güzelleştiren taş.
  ilk kullanımda kesinlikle suyla durulanması gerekir, kullanıldıktan sonra buzluğa koymadan önce yine durulanması gerekiyor.
 • viskiyi sulandırmaması açısından oldukça faydalı olan taş. yalnızca viski taşı olarak düşünmemekte gerek bu güzide şeyi, hemen hemen bütün içkileri sulandırmadan ve soğuk bir şekilde içebiliyoruz.

  süper buluş.
 • güzelim malt viskiyi buzla piç etmemek için kullanılabilecek mükemmel icat. bu arada amerika kıtası sınırları dışında yetkili satıcısı yok.
 • viskiyi bunun sayesinde buz denen felaketten korumak mümkündür.