şükela:  tümü | bugün
 • viski'nin kafasının muhteşem olduğu gerçeğinin yanında sönük kalan cümle.
 • genellikle viski içmeyi bilmemekten ve piyasada iyi viski bulunmamasından kaynaklanır. viski içmeyi bilmeyenler çoğunlukla piyasada kolay bulunabilen sikimsonik viskilerin tadına baktıklarından mütevellit bu önerme çok da destekli değildir. ancak tadı bazılarına göre değildir, bu da yadsınamaz bir gerçek.

  ek: pahalı viski her zaman iyi viski değildir.

  ek2: jack daniels no:7 denediğim en sikimsonik viskidir.
 • 11 yaşında olmaktan kaynaklanır. ben de 11 yaşındayken böyle düşünüyordum.
 • viskinin, içilen organa göre beğenilirliğinin değiştiğini söylerler. mümkündür!
 • şekerli efes biracılarının sanrısıdır.
 • üç yıl öncesine kadar katıldığım bir önermeydi artık değil.

  alkol ile aram ortalamanın pek üzerinde değildir; çoğumuz gibi heyecanlı maç izlerken bir iki bira; ayda bir yakın çevre ile yemek yenirken iki kadeh rakı, bir de eşim ile özel yemeklerde kırmızı şarap, o kadar. öyle kokteyllere bakayım, içmediğim votka kalmasın vb. pek bana göre değil. bu kapsamda viskiden de pek hazzetmezdim, ta ki bir süre önceye kadar.

  viski içmekten büyük keyif alan bir arkadaşım bir gün beni karşısına aldı, ben sordum, o anlattı, scotch nedir, bourbon nedir, bunlar ne zaman, neyle nasıl içilir, adabı nedir, sonra da farklı önerilerde bulundu. biraz da duty free katkıları ile farklı denemelerden sonra geldiğim nokta şu: bu viski denen naneyi özel zamanlarda keyif almak ve stresli zamanlarda bir parça stres atmak için içmek en doğrusu, işin .okunu çıkarmanın gereği yok. bu da üst üste en fazla iki kadehe işaret ediyor benim ölçüme göre.

  kişisel önerim kişinin öncelikle içim tarzını belirlemesi. bourbon şeklinde içimi yumuşak ve hafif tatlı bir viski mi içeceğiz yoksa scotch tarzı acı ve daha sert bir şey mi bakacağız? scotch örneğin bana cazip geliyor. ikinci olarak bunu sek mi, suyla mı cola'yla mı, sodayla mı, buzla mı ya da başka birşey ile mi birlikte içeceğiz. ben burada sadece buz tercih ediyorum. üçüncü olarak yanına birşey yiyecek miyiz? burada yiyecekten kasıt çiğköfte değil tabi ki. bitter çikolata, çerez vb. burada tercihimi tuzlu bademden yana yapıyorum, başka birşey pek yakışmıyor bence. son olarak da viskinin kalitesi gündeme geliyor. burada tavrım net, çok ve kalitesiz içmek yerine öz ve kaliteli içmek en doğrusu. yurtiçinde fiyatlar pahalı ama dışarıdan gelen arkadaşınız varsa mutlaka duty free seçeneklerini kullanmaya çalışın, gerçekten çok uygun fiyatlara üst kalite viskiler göreceksiniz.

  diyeceğim o ki bu konuda çok önyargılı olmayın; stresli geçen bir günün ardından evde içilen bir kadeh buzlu scotch'un yerini hiçbirşey alamaz. elbette ölçüyü kaçırmamak şartıyla.
 • viskisine ve çikolatasına bağlı olarak değişiklik gösterecek önerme.
 • (bkz: fiski)
1440 entry daha

hesabın var mı? giriş yap