şükela:  tümü | bugün
  • asla yapılmaması gerekendir. viskiye saygısızlıktır.
  • göt oğlanlığı olmasının yanında viskiyi tek başına tüketemeyen zayıf boğazların çözümüdür. çabuk da sarhoş eder şekerin etkisiyle. bir süre sonra zaten yalnız içersiniz. ondan sonra da her zaman sade.
  • (bkz: viski kola)
  • viskiyi kolayla içmek isterseniz, iki ayrı bardağa sahip olmalısınız. birinde viski olmalı, diğerinde kola. ve bu ikisi asla ve asla aynı yudumda olmamalıdır. öncelikle viskiyi için, gecenin sonunda eğer hala istiyorsanız, kolayı içerek ağzınızı çalkalayabilirsiniz. unutmayın, sadece bir yudum kola yetecektir. viskiyi mundar etmeyin lan!
  • özellikle talisker ile yapılması gereken hareket. kelle söğüş söylemeyi unutmayın. söğüş tek buzlu olsun yanlız.
  • söz konusu viski kaliteliyse, viskiye yazık etmektir. yanına açılan sadece soda, tecihe göre 1-2 buz ile birlikte içilmelidir. çikolata falan.
  • zannımca viskiye yazık etmektir. ama tercih meselesi tabii. bir de viski çok kötü ise bir yol olabilir. aksi halde iyi bir viskiyi mundar etmeye gerek yok.
  • scotch, içine hiçbir şeyi kabul etmez. buna soda ve buz da dahil.
    "scotch a buz koymak iki güzel şeyi mahvetmektir"
    he bourbon mu? koy götüne neyle içsen olur.
  • jack ile coca cola zero'nun güzel bir birliktelik oluşmasını sağlayan karışım. zero olmasının sebebi ise olabildiğince şekersiz bir katkı ile içilmesi gerektiğindendir, alkolü şekerle birlikte tüketirseniz sabaha beyinde filler sikişir. saygısızlık etmiyorum ayrıca, saygı duyuyorum ki kola ile karışınca güzel bir tat yakalayan bir viski ürettiği için. sek de güzel, tadı apayrı ama bir oturuşta 5-6 bira içen biri iseniz ve içkiyi su gibi içmeye alıştıysanız o jack'in zamana yayılıp tüketilmesi için bir şekilde çoğaltılması gerek, yoksa o jack şişesine bira muamelesi yaparsanız 2 dakikaya dibi görünür.