şükela:  tümü | bugün
 • cok guzel cok baba adamdir bratta, gercekten de harika bir teknigi vardir, melodileri de mekanik degildir. tam bir grup gitaristidir. white lion birazcik daha onun dümeninde gitseydi cok daha farkli oludu sonlari, ama i$te populer muzik yapacagiz diye....gozleri kor olsun e mi. cok ya$a sen vito babamiz.
 • white lion grubunun usta gitaristi. guzel insan, besteci.
 • (bkz: vito bretta)
 • 80 ler rock muziginde onemli yere sahip gitar sololari konusunda kulvarinin belki de en iyisi. melodik ve teknik ustunlugunu gormek icin sadece little fighter , tell me , lights and thunder , broken heart gibi white lion klasiklerine bakmak yeterli olacaktir.
 • kokainciye benzer abimiz ama alakası olmamıştır kendisinin. son duyumlara göre white lion'dan sonra fiziksel bir kaza geçirdiğinden dolayı çalmayı bırakmış, the last hard man ise vergi memuru olarak çalıştığını söyledi bana.

  gitarist olarak bakarsak işini çok süper icraa eden abimdir kendisi. eddie van halen kopyası olarak eleştirilmiştir çoğu kimseler tarafından ama vito babanın gitarda mutluluğu, hüzünü, aşkı veya nefreti yansıtmak gibi bir özelliği varken benim için van halen süper tapping'den ve bir süre sonra kendini tekrarlamaktan öteye gitmemiştir. hiç kusura bakmasın eddie baba ama vito'nun çalışı daha hoşuma gitmiştir, kendisi harmonic, hammer on-pull off, legato'larla süslü ritimleri ve soloları ile gitar cambazlığını bile hakkıyla, dinleyeni bazı kişiler* gibi kendinden soğutmayarak yapmaktadır.

  edit: vito abimiz müziği bıraktıktan sonra vergi memuru olarak değil emlakçı olarak çalışmış. şimdi ise kardeşiyle birlikte staten island taraflarında bir pizza restoranı işletiyormuş. ayrıca bahsi geçen kardeşi nicholas sağır ve dilsizmiş.
 • kafasız beyaz steinberger in uzerinde white lion yazmaktadır. ayrıca kullandıgı tum gitar tonlarına** hastayımdır.
 • yuxexes programına çıkan mike tramp'ın "illallah dedim ben bu herifi soranlardan yalvarıyorum adama git bi röpörtaj falan ver diye" serzenişlerinden ve en son bir sene kadar önce konuştuğunu belirtmesinden kendisinin hala hayatta olduğunu öğrenmiş ve sevinmiş bulunuyoruz. tekrar gitarını eline alıp sanat icra edeceği günleri ise sabırsızlıkla bekliyoruz ancak pek mümkün gözükmüyor.
 • yaptiklari islerin gidisatindan rahatsiz olup, muzige kuserek daga cikan eski white lion gitaristi. sekiz yil dag evinde kaldigi donemde yaraticiligini yeniden kesfettigini soylemis, fakat sozunden donmemis, grubun yeniden birlesmesine katilmamistir. *
 • criss oliva ile birlikte insanı en çok hüzünlendiren gitar melodilerinin yaratıcısı insandır. white lion konserinde gözler onu aramıştır. van halen stilinin en başarılı icracısıdır ve van halendan çok daha duygusal dokunur tellere. bu kadar yetenekli müzisyenin müziği bırakmasına insan anlam veremez. 80ler severlerin başucu adamıdır. steinberger ve stratocaster gitarlar kullanır.