şükela:  tümü | bugün
 • amerigo bonasera - ekşi sözlüğe güveniyorum. karmamı ekşi sözlük sayesinde yaptım. ve entrylerimi de bir ekşi sözlük yazarı gibi girdim. aramaya inandım. forum yapmadım. anket başlıklara entry girmedim. gerektiğinde ayar verdim ama diğer yazarların onurunu zedeleyecek bir şey yazmadım. iki serseri iki gün önce bir entrimi kötülemişler. altına ayar bakınızları verip, mealini yazmışlar. sözlüğe girdiğimde gördüm ki entrim geçen haftanın en kötü entrileri listesinde. ben iyi bir ekşi sözlük yazarı gibi moderatörlere gittim. bana illegal hiç bir şeyin olmadığını söylediler. monitörün başında aptal gibi kalakaldım. ve o iki serseri bana smileyli mesaj gönderdi. o zaman dedim ki "adalet için don corleone'ye gitmeliyiz".

  vito corleone - neden moderatörlere gittiniz? neden daha önce bana gelmediniz?

  ab - benden ne istiyorsunuz? herşeye razıyım. ama sizden istediğim şeyi yapın.

  vc - neymiş o?

  ab - o iki serserinin sözlükten uçurulmasını istiyorum don corleone.

  vc- ben bunu yapamam.

  ab - size istediğiniz her şeyi veririm.

  vc - sen uzun zamandır badilistimdesin. ama sen ilk kez bana bir şey danışmak ya da yardım istemek için geliyorsun. başlığıma en son ne zaman entry girdiğini hatırlamıyorum bile. çaylakken sana kefil olmama rağmen. bence artık dürüst olalım. sen badiliğimi asla istemedin. ve bana borçlanmaktan korktun.

  ab - başımın derde girmesini istemiyordum.

  vc - seni anlıyorum. sen ekşi sözlük'te cenneti buldun. karman iyiydi. çok şükela alıyordun. moderatörler seni koruyordu ve sözlüğün kuralları vardı. benim gibi bir dosta ihtiyacın yoktu. ama şimdi yanıma gelip bana "corleone; adaleti sağla" diyorsun. ama bunu saygıyla yapmıyorsun. dostluğunu önermiyorsun. bana "baba" demek bile aklına gelmiyor. onun yerine bana geliyor ve benden sözlükten yazar uçurmamı istiyorsun. değil mi?

  ab - senden adalet istiyorum.

  vc - bu adalet değil ki. sen hala sözlükte yazarsın.

  ab - o halde entryleri kötülensin. benim gibi. bunun için ne ödeyeceğim?

  vc - bonasera; bonasera... bu kadar saygısızca davranman için sana ne yapmış olabilirim? eğer bana dostça gelseydin entrylerini mahveden o serserilerin entrileri kötülenmiş olurdu. eğer senin gibi dürüst bir adam tesadüfen düşman kazansa bile onlar da benim düşmanım olurdu. o zaman senden korkarlardı.

  ab - dostum olur musun? baba...

  vc - güzel... bir gün -tabi o gün hiç gelmeyebilir- senden benim için bişey yapmanı isteyeceğim. ama o güne kadar bu adalet meselesini bir armağan olarak kabul et.

  ab - grazie grazie baba!

  vc - prego
 • "sözlükte zaman geçiriyor musun? iyi. çünkü sözlükte zaman geçirmeyen yazar yazar değildir."derdi.
 • şöyle bir sayfası olurdu herhalde: http://www.eksisozluk.com/…nfo2.asp?n=vito corleone
 • "mesaj ışığını yakıp formata aykırı entry girdiğini ilk söyleyen kimse seni ispiyonlayan da o'dur." don corleone - ny 1932
 • muhtemelen şifresini robert duvall'a verirdi..olay yaratmamak adina saygideger don carleone yerine ona yazdırırdı..daha düzgün bir üslup kullanacağından eminim..eğer bide sonradan çaylak sıfatına düşürülürse vay o moderatörlerin haline...toplar adamlarını yıkar ortalığı alimallah..ne sözlük kalır ne başka birşey!!
 • beyaz ticaretine asla onay vermeyip ssg'yi de yola getirerek ekşi&genco ltd şirketini kurardı. buradan kazandığı paralarla yazarlara aylık bağlar hatta sikortasını da öderdi.
 • duvall: ateistlere kotuleyen entry girecek yazarlarin aktroll olmasinda israr edeyim mi?

  don: teklif et, israr etme.
 • troll'ler için ssg'ye alternatif omerta'yı icra eden büyüğümüz olurdu.
 • gg gerekcesiyle entry'si silinirse o gece kanzuk yataginda kesik dürüm başı bulur.
 • muhtemelen birkaçınızın topuğuna sıkmam gerekirdi, kişisel değil gençler emir büyük yerden*