şükela:  tümü | bugün
6453 entry daha
 • iki maç üst üste 90 dakika mesut özil'i oynat vitor hoca gözünü seveyim. ben beşiktaşlı olarak darlandım fblileri tahmin bile edemiyorum.

  oynat görelim ya. sen de kurtul biz de anlayalım mesut bitmiş mi yoksa bizi mest mi edecek.

  şeytanlar tv'den kadro öneriyor sana, başkana. oynat, en fazla iki maç kaybedersin veya mesut ben burdayım der.
 • teoride düşündüklerini hiçbir şekilde pratiğe dökemeyen portekizli teknik adam. topu ayağında çok fazla tutmadan, doğrudan kaleye gitmeyi hedefleyen, yüksek tempo ve fizik gücü ile rakibi sindirip sonuca ulaşan bir takım yaratmaya kafaya takmış. başta rıdvan dilmen olmak üzere bir çok fenerbahçeli, kendisinin acilen 3-4-2-1'den vazgeçip 4-2-3-1'e dönmesi gerektiğini düşünse de bir konuyu atlıyorlar...

  bu adam 2015 yılındaki ilk döneminde 4-2-3-1 oynatsa bile sahadaki oyun şu ankine çok benzerdi. bir teknik adamın kafasındaki oyun tarzı değişmediği sürece hangi taktikle oynarsa oynasın sahada çok da fazla değişen bir şey olmuyor. o zamanda üst üste 4 pas yapmaktan ödü kapan, ikinci topları kapıp direkt kaleye gitmeyi hedefleyen bir fenerbahçe vardı şimdi de öyle. hatta illa bu oyun tarzıyla oynayacaksa ( ki takıntılı adam asla taviz vermez) üçlü savunmayla devam etmesi çok daha sağlıklı.

  en büyük problem ise burada başlıyor, bu adamın kafasında kurduğu oyun sistemi fenerbahçe'yi maalesef ki bir yere taşıyamaz. herkes ağız birliği etmişcesine ''fenerbahçe tempolu oynar, dikine oynar, hızlı oynar" diye saçmalıyor ama kazın ayağı hiç de öyle değil . 2004-2006 arası daum lige damga vururken çok mu yüksek tempo ile oynuyorduk? ya da 2000-2001 mustafa denizli? 2006-2008 zico? 2010-2011 aykut kocaman? hayır efendim oynamıyorduk. bu takımların ortak özelliği, yüksek tempoda veya hızlı oynamak değil, topu ayağında tutup orta sahadaki hegemonyası ile hem oyundaki temponun hem de hızın nasıl oynanacağını kendisinin belirlemesiydi. şampiyonluk kovalayan büyük takımların da olayı budur zaten.

  lig başlayalı 5 hafta geçti, bir kez set oyunu göremedik sahada. üst üste isabetli pas oranı da max 4 falandır. topu alan ileri gitmeye çalışıyor, yaratıcı oyuncu zaten az olanların da bu şablonda kendilerini gösterebilmeleri imkansız. değil berisha, en uca lewa'yı da koysak 10 golü zor bulur koca sezonda. çünkü top ceza sahası etrafında dönmüyor. geçen birisi de şey demiş, tisserand yok diye takım bocalıyormuş. bir takım zaten tisserand yok diye defoları ortaya çıkıyorsa, o takımdan ne köy olur ne kasaba.

  özet olarak, bu adam iyi niyetiyle bir şeyler deniyor ama uygulamaları inanılmaz derecede hatalı. allah hem ona hem de bize yardım etsin, sezon sonu maalesef ki yine pek parlak gözükmüyor.
 • kendi maçından sonra beşiktaş şansa kazandı beyanında bulunan teknik direktör. kendisinin ve takımının beşiktaş karşısında en ufak bir şampiyonluk şansı yoktur.
 • bizim bu salak taraftar daha önce rvp diye diye kafa sikti , adamı yedi.
  şimdilerde de aynı salaklar mesut diye diye kafa sikmeye başladı ama bu sefer umarım yönetim hocanın arkasında durur.
 • mesut hocanın isteklerine uymuyor aslunda bakalım neler olucak
 • adam bjk şansına kazandı demiyor. ne diyor?

  "besiktas usou as chances de ganhar o jogo."

  yani, beşiktaş maçı kazanmak için şansları (fırsatları) kullandı diyor.
 • yakalananan gençlik aşısı ve motivasyonu, rossi,berisha,meyer ve crespo transferleri ile rüzgar umarım tersine dönmez. hak edene forma verecek mi göreceğiz. yenilirsin eyvallahta,sahada oyun olmayınca sıkıntı.
 • göbekten dikine paslar ve rakip yarı alanda topu baskı ile kapıp hızlı oynamak. süper ligi fazla büyütmeye gerek yok. yapacağın iki iş var sadece. dikine oynayıp rakibi nasıl bozarsın? ya çok güçlü topu alabilen forvetle ya da hızlı tempolu oyuncularla. şimdi örnekle gidersek beşiktaş bathsuayi ile bunu yapıp antalyada kilidi çözdü. kendimizden örnek verirsek adana maçında serdar dursun'un yaptığı, altay maçında muhammet'in topu alıp dönmesi. bu pozisyonlar hep golle sonuçlandı.

  sivas ve başakşehir maçında bunu yapamadık. aykut kocaman 20 senedir aynı şeyi yapıyor. göbekten rakibi kilitlemek. bir çok takım bunu yapacak bize karşı. ortadan delmek zorundayız. o topu bir şekilde orada alıp kaleye dönmeliyiz. elimizde valencia, pelkas ve rossi ile bunu yapma şansımız var. oyunun bu yönünü geliştirmesi yetecektir. önde ki 3 oyuncudan 2 ikisi geriye koşularla alan yaratıp bu topu almaya çalışmalı.
 • yalancı bahis sitelerine göre sezon ortasına kadar kalması mucize oranlara sahip teknik direktör.