şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: vivense.com)
  • sakın alışveriş yapmayın diyebileceğim ve beni zora sokan ilk mobilya markası.
  • aslında sözlükte birçok rezalet başlığı var ama şimdiye kadar rastladığım "en problem çözücü" firmadır. koskoca kilim mobilya bana önce defolu sonra yanlış oturma odası takımı gönderdikten sonra (merkezi ile irtibat kurunca iade aldılar o da bir erdemdir söylemeden geçmeyelim) adı pek duyulmamış bu marka böylesine bir hizmet verince buraya yazma ihtiyacı hissettim. evet sadede gelelim; bu firmanın masko şubesinden tam 5000 türk lirası gibi cüzi bir fiyata gayet şık ve suntalem malzeme bir yatak odası aldım. her şey çok güzeldi ama 1 hafta içerisinde yatak başlığı ve demir ayakları elimizde kaldı. yerde pervaz olduğu için esneme yaptı muhtemelen. velhasıl vivenseile görüştük ve derhal kayıt açıp 15 gün içerisinde bir adet başlık ile bir adet demir ayak iskeletini evimize kadar getirip kurdular. çok umutsuzdum çünkü kullanıcı hatası olmaya pek müsait bir durum ama beni şaşırttılar. bu da böyle bir anımdır. bundan sonra ilk adresim burası olur muhtemelen.
  • benim gibi yaşarak tecrübe etmeyin.

(bkz: koşarak uzaklaşın)
  • operasyonel konularda sıkıntılar yaşanmasına rağmen tüm problemleri ultra hızlı bir şekilde çözen firma.

daha önceden web sitelerinden alışveriş yapmıştım, ancak siparişler çok geç geliyor diye bir daha alışveriş yapmadım.
    gelin görün ki; bir gün evlenecek oldum ve mobilya vs derken kendimi vivense'nin modoko mağazasında buldum. yemek takımı ve lambaderi buradan satın aldım. büyük parça siparişlerinde oldukça dakikler. takım ay sonu gelcek dediler, ay sonu geldi ama sandalyeleri unuttular :d müşteri hizmetlerine sorunu bildirince, ertesi gün erkenden sandalyeleri getirdiler.
    fakat bu sefer lambader gelmek bilmedi. düşünün, koca yemek odası takımı sıfırdan üretildi, eve geldi kuruldu ama bi lamba gelemedi. bu cümleyi aynı şekilde hattaki arkadaşa söyledim, tamamen haklısınız, elimden geleni yapıcam dedi. ertesi gün ya da ondan sonraki gündü sanırım, lambader kargoya verilmiş.
    hayır ben türkiye cumhuriyeti vatandaşıyım. bi problemim olduğunda, bana konuyla ilgilenicez denildiğinde, olayın sonuçsuz kalmasına alışkınım. sen vivense kim oluyorsun da, müşteri hizmetleriyle ilgili beklentilerimin yükselmesine sebep oluyorsun :d neyse özetle teşekkürler
  • web sitelerinden lambader aldım öyle bir koli yapmışlar ki kargo geldiğinde bu bana gelmemiştir dedim. o kadar sağlam kolilemişler ki bunun içinde ufacık lambader olacağına imkan vermedim. hem kalın oluklu koli kullanmışlar hem de kenarlarına zor kırılacak, zor esneyecek köşebent çekmişler.
    beyaz eşya firmaları buzdolabını bile öyle kolilemiyorlar.

gel gelelim ürün nasıl çıktı? lambaderin altlığı ezilmiş çıktı. yani öyle koliliyorsunuz bari içine koyarken ezik olmayan ürün koyun. bir daha onu paketleyip geri göndermeye üşendiğim için değişim ya da iade istemedim.
  • mng kargo ile çalışmayı hemen bırakmalılar. ürün sonrası destek desen o da ayrı bir şey tamam iletiyoruz söyleyeceğiz diyorlar. hee ondan tamam. bir kaç kere düşünün derim almadan önce.
  • bir ay önce indirim mindirim muhabbeti yokken bir adet gardrop aldım,teslim tarihi 26-29 kasım yazıyordu,şimdi kendi kafalarına göre teslim tarihi 03-12 aralık diyorlar,ee satın alırken bu tarihte teslim edeceğini taahhüt etmişsin diyorum hayır diye iddialaşıyorlar birde.indirimlerinizi alın münasip biryerinize sokun,aklı olan üç kuruş ucuz diye ürün almasın burdan.rezil firma ikea kim siz kimsiniz yaa,2-3 mimar çalıştırarak kurumsal firma olunmuyor.
  • mağazanın kurgusu beni çekti diyebilirim. home office havası yaratılmış. çalışanlar gayet sıcak ve ilgili. fiyatların da diğer firmalara göre epey uygun olduğunu düşünüyorum. üçlü bir kanepe hoşuma gitti ve aldım. tabi kullanmadan bilemem ama ilk izlenimim iyi olduğu yönünde. kanepem gelip de kullanmaya başladığımda editlerim.

edit: geyet memnunum. getirenler de gayet dikkatli bir şekilde taşıyıp teslim ettiler.