şükela:  tümü | bugün
 • "rezalet" başlığı açmak istemedim. bugüne kadar da zaten rezalet diye gördüğüm konuları firmaların kendi başlıkları altına yazdım. ama bu defa kendimi salak yerine konmuş hissettiğim için ayrı başlık açmak istedim.

  vivense'in beylikdüzü showroomundan 17 haziran tarihinde, 2 adet koltuk takımı, yemek odası takımı, yatak odası takımı ve bir ev için gerekli olabilecek 3-5 ıvır zıvır daha aldım. alışverişten de belli olduğu üzere evlilik alışverişi bu.

  16 bin liradan biraz daha fazla bi tutar oldu, 3 bin lira kadar da indirim verdiler. 13-14 bin liralık bir ödeme yaptım. 3 parça halinde yaptım ödemeyi. "3 ay" şeklinde değil, yaklaşık 2-3 haftalık süre zarfında 3 parça halinde ödedim.

  ödemeleri yapmak için showroomlarına eşimle her gittiğimizde ürünlerde bir sorun olup olmadığını soruyorduk ve el cevap "yok" şeklindeydi. ürünlerin hepsinin üretimine başlanmış. bize taahhüt ettikleri teslim tarihi olan temmuz ortasına yetişeceği, sadece yatak odasının belki 1 hafta gecikebileceğini söylediler. ama sonra bu tarihler 20 temmuz, 25 temmuz vs oldu tüm ürünler için.

  mobilyada bu normal bi şeydir. gerçekten de normaldir, nereden alırsanız alın geciktirmeyen firma neredeyse yoktur. bu yüzden sadece evleneceğimiz şehir ile yaşadığımız şehir farklı olduğu için net tarih öğrenmeye çalıştık, teslim tarihinde evde bulunmak için.

  salak yerine konulma meselesi ise;

  almış olduğumuz koltuk takımı için sorun yok derlerken birden "ağustos ayında bile teslim edemeyiz, başka ürün gösterelim" dediler. 17 haziranda alınan bi koltuk takımı 2 ayda hazırlanamıyor ve 1 ay boyunca ödemeleri yapmadan önce sorduğumuz sorulara "hiç sorun yok" diyenler, ödeme bittikten hemen sonra "ürünü ağustosta bile teslim edemeyiz"e döndürdüler. "hemen teslim edebiliriz" dedikleri başka bir ürüne neyse dedik. tekrar tekrar sorduğumuzda ürününü depolarında olduğunu söylediler.

  yarın teslim edilmesi gereken ürün için bugün arandığımızda dedikleri ise;

  "ya tedarikçinin deposunda yangın çıkmış, sizin ürün yanmış. şuanda da elimizde hemen gönderebileceğimiz başka ürün yok"

  ödeme yapılana kadar her şeyi güllük gülistanlık gösterip, parayı aldıktan sonra yaptıkları, herhangi dürüst satıcının yapacağı hareket değil. bu zoruma gidiyor arkadaş. salak yerine koymaları zoruma gidiyor.

  çünkü kendileri de biliyor, "bunlar iade isteyip başka yerden almaya kalksa zaten 1-2 ay da orada beklerler, cesaret edemezler" diyip parayı da aldıkları için istedikleri gibi oyalıyorlar. 1 ay beklettikten sonra kendilerine muhtaç olunduğunu biliyorlar. yoksa belki hemen anında tüm tutarı iade edecekler, ve kendilerince olayı "rezalet" olmaktan çıkartacaklar. ama iade etseler bile 40 güne yakın süre geçmişken, evlilik için gün sayarken iade yapsalar ne olur yapmasalar ne olur, ürün her şekilde evimizde uzun bir süre olmayacak sonuçta.

  belki rezalet puanı 1-2-3-4/10 olarak görülecek ama insanın zaten binbir türlü saçma şey yüzünden sinirlerinin bozulduğu evlilik sürecinde bir de böyle şeylerle muhatap kalmak insanı çok daha fazla sinirlendiriyor.

  ne hediyeler, ne başka yollarla telafi edilmesi. insan, parasını verdiği ve hakkettiği şeyleri alırken bile bu kadar zor duruma düşürülmemeli. evlendikten sonra bomboş bir evde yaşamayı kimse tercih etmese gerek.

  ek: almış olduğum ama çıkarttıkları sorunlar yüzünden buraya yazmaya üşendiğim yemek masasını ise ayrı bir şekilde gönderdiklerinde gördüğüm; kesilen fatura ise 46.000,00 lira. normal değeri 600 lira. bari vergi konusunda dürüst olsaydılar.

  ek: "yandı" denilen koltuk takımı sağ bi şekilde teslim edildi.. müşteri hizmetlerinin ne işe yaradığını bilmiyorum. çünkü bu sabah "iade için şu kadarlık bi ödemeyi 7 iş günü içerisinde hesabınıza yansıtacağız" diyorlardı. tabii şimdi de yatak odasının planlanan tarihte teslim edilmeyeceğini öğrendik.
 • vivensenin ne ilk ne son mağduriyeti. müşteri hizmetlerine ise ulaşmak imkansız. geçmiş olsun.
 • black friday muhabbetinde de aynı yaklaşımını sürdürmektedir. 10 gün kadar önce sandalye almayı düşünen bir arkadaşıma bir ürünlerini göndermiştim. bugün aynı ürüne bakayım dedim.

  10 gün önce 329 lira olan ürün %40 indirim ile 199 lira görünüyordu. ekran görüntüsü
  bugün black friday muhabbetine aynı ürünün fiyatını 524 liraya yükseltip %62 indirimle yine 199 liraya satıyorlar. ekran görüntüsü

  ürün sayfası : https://www.vivense.com/…asi-sandalyesi-modeli.html
 • ilana bebek odası takımı yazmış, bak takım diyor, beşik gardırop şifoniyer fotoğrafta görünüyor, iki tane de sadece şifonyerin göründüğü fotoğrafı eklemiş, sipariş veriyorsun şifonyer fiyata dahil değil deniyor ekstra 1000lira para isteniyor, kepazelik...
 • viola bebek odası takımı almak istiyoruz, cibinliği de ekledik fiyat 3665 tl, şanlıurfa merkeze türkiyenin dokuzuncu büyük şehrine teslimat bedeli 495 lira. bu teslimat fiyatı çok fahiş, neyse kupon veriyor %5 indirim yapılıyor ve bu şekilde 3977 liraya geliyor, ödeme ekranına geçip 6 taksit seçiyoruz bu seferde vade farkı çıkıyor, yok artık derler adama, malın üstüne 450 lira daha hava parası istiyorlar, 12 taksit olsun istersen hava parası 600 lira.

  bu adamlar bence mobilya satmak istemiyor. bu satış anlayışıyla mobilya zor satar, tablo sandalye falan satmaya devam etsinler.