şükela:  tümü | bugün
  • 2019 yapımı bir ispanyol yapımı dram filmi. uzun uzun anlatmak isterdim ama sadece izleyin kendinizden bir parça bulabilirsiniz.
  • maria ripoll'ün yönettiği başrollerinde oscar martínez ve ınma cuesta'nın yer aldığı ispanyol filmi. hüznün ve neşenin birlikte yürüdüğü nahif bir aşk hikayesi. öyle ki şahane de bir aşk tanımı var;

"pi sayısı gibi... matematiği çok seviyorum. çünkü saf mantıktan oluşuyor. sayılar mantıklı ve tahmin edilebilir. ama aniden bu uyumun ortasında pi sayısı var. sonsuz ve gizemli bir sayı. canlı bir sayı. hiçbir model izlemeden kendi yolunu yaratır. bu, matematiği mantığa ve aynı zamanda sihre dönüştürür. margarita benim için buydu. sihir."

bonus: filmin başındaki şarkıya aşık olmamak elde değil. en az film kadar güzel.
  • film güzel, klişe yerler haliyle var ama iki şey çok iyi:

1- mafalda carbonell ismindeki çocuk oyuncu. gerçek hayatta da engelli bir kişi, ben oyunculuğunu beğendim.

2- maria rodes'in seslendirdiği perfidia (la perfidia) ismindeki şarkı.

şarkıyı buyurun: https://www.youtube.com/watch?v=5pzjd8zc-0m
  • filmi yeni bitirdim. öncelikle netflixte bulabilirsiniz. film emekliye ayrılmış bir matematik profesörünün başından geçenleri anlatıyor. çok detaya girmeyeceğim. oyunculuk ve mekan seçimleri iyi. hatta adamın tarzı ve mimikleri bana biraz haluk bilgineri anımsattı. yönetmen akdeniz coğrafyasını sonuna kadar kullanmış. zeytin ağaçları, portakal bahçeleri, beyaz örtüler... baya klas bi ortam. izleyin derim.
  • filmi yeni bitirdim. yeri geliyor gülüyorsunuz yeri geliyor üzülüyorsunuz. kendi aile hayatımdan küçük kesitlerle karşılaştım . belki de akdeniz esintilerinden dolayıdır.
  • çok sıcak bir film. sempatik bir film. tatlı bir film. yormuyor. izlemekten keyif aldım. filmin en güçlü yanı kötü oyunculuk olmaması. emilio'yu oynayan oscar martinez ve blanca'yı oynayan çocuk oyuncu mafalda carbonell çok çok iyiler. kahkahalarla güldüğüm , çok sempatik sahneler vardı. dramatik sahnelerde de ağdalı bir anlatıma kaçılmamış, bu da bence gayet iyi. yer yer klişelerle kolaycılığa kaçılmış ama totalde eli yüzü düzgün, güzel zaman geçirmek için ideal bir film.