• 2019 birinci çeyrek verilerine göre geçtiğimiz seneye kıyasla pazar payını arttırabilmiş 2 telefoncudan biri. diğeri %50.3 ile huawei, vivo da %24

listede xiaomi yok çünkü üretimleri talebi karşılamaya yetmiyor, dolayısı ile satamıyorlar. artık akıllı telefon teknolojisi üç aşağı beş yukarı ortak seviyelerde ve telefonun üzerinde yazan markadan çok üreticisine para kazandırıyor.

şöyle ilginç bir tabloya denk geldim, huawei para basarken dışa bağımlılığını olabildiğince azaltmaya çalışıyor gibi duruyor, xiaomi oppo nokia hatta teknoloji canavarı samsung bile rakipleriyle baş edebilmek için dışa bağımlılığı arttırmış durumda. bu iki sebepten oluyor, teknolojik olarak geri düşmemek yani teknoloji almak ya da üretim maliyetlerini düşürmek için. vivo ise başlangıcından beri %100 in-house çalışan bir üretici.

http://dingyue.ws.126.net/…ge0jgko1557130509328.jpg

hatırlatırım; ekranın tamamından parmak izi okuyabilen sensör teknolojisi, çerçevesiz-tamamı ekran ilk akıllı telefon ve hiç bir girişi çıkışı olmayan kapalı kutu ilk akıllı telefon da bu abilerden çıktı.

tabi pr yapmayınca vizyoner olunmuyor ama seni çok beğeniyorum vivo, bir sonraki telefonum sen olacaksın. ayforun yerini kalıcı olarak doldurabilecek seni görüyorum sadece.
  • bugün teknosada xiaomi ve samsung da istediğim özelliklere göre telefon sordum.
    görevli kız sürekli vivo da vivo. yok şöyle sponsor oldular yok böyle özellikleri var.

sanırım satışçılara bu marka telefon satışında daha fazla prim ödeniyor.

eee kızım benim dediğim xiaomi modeliyle aynı özellikte ve daha pahalı niye alayım? yeni markamış öyle böyle ballandırdı. satıştan prim alacaksınız diye de bu kadar yapılmaz bence. ben orada marka ve fiyat bandı veriyorum. hem daha yüksek fiyata hem başka markada hem de çok yakın yada aynı özellikle ürün kakalamaya çalışıyorlar. şaka gibi.
  • yaşıyorum demek faruk
  • (bkz: akp fanatiği) (bkz: murat boz) denen şarkıcıyla reklamlara başlamasıyla bende negatif bir etki bırakmış telefoncu.
  • “çabukça” çalınması manasında, hızla alakalı bir müzik terimi.
  • v29 5g modeline sahibim. bugüne kadar iphone ile kendime eziyet ettiğim için kendimden özür diliyorum.

yüksek çözünürlüklü amoled ekran.
    ara yüzlerde harika geçişler.
    günü tamamlayan şarj süresi.
    40 dakikada fulleyen hızlı şarj teknolojisi.
    kaliteli ön arka kamera.

daha neler neler. bozulur çalınırsa aynısını alırım.
  • katlanabilir telefon pazarında ürünlerini görmeyi merakla beklediğim telefon markası.
  • italyancada da yaşamak anlamına gelir.
  • telefonla konusurken sürekli mikrofonu kapanan, konusurken başkasını aramaniza sebep olacak kadar dandik bir dokunmatik ekrana sahip telefon. konusurken ekran kilidi kapanmiyor dolayısıyla yanağınızla sürekli mikrofonu kapatıyorsunuz. telefonla oyun falan oynamadığım için mevcut telefonum bozulunca ucuz diye almıştım ancak pişman oldum.
  • kullananların yeşilini beklediğim telefon markasıdır.

peşin edit: altı yıllık telefonumla vedalaşmam lazım*. bu ülkedeki fakir yurttaşlardan biri olarak bir telefona verebileceğim maksimum rakam 4.000 tl. asgari ücret alıp iphone kullananları eleştirenler gelip eleştirmesin. benim bütçem bu kadar. 36 ay taksit ödeyemem. kredi de çekemem. beklentim minimum seviyede bir akıllı cihaz olması.

ısınma sorunu var mı? şarj noktasında günü çıkarıyor mu? kronik sorunu ya da 'aman ben ettim sen etme' denecek kadar beni zor durumda bırakacak bir sorunu var mı, gibi sorularım için yeşillendiren elleriniz dert görmesin.
hesabın var mı? giriş yap