şükela:  tümü | bugün
  • universite sinavina gec kalip sinava girmeye calisan insan modelinin baska bir cesidi. kural nedir bilmeyen insan. yahu kapiya gidip yalvaracak misin niye gidiyorsun? ya da ah hadi seni alalim bari mi diyecekler? hic mi haber izlemiyor, okumuyorsun? amcanin sinema salonu degil orasi film basladikan sonra seni alsin.

haber linki
  • test etmek istiyordur.
  • "ahahaha yemin ederim bu kadar saf bu kadar aciz olunmaz yahu" dedirten insan modelidir. arkadaşım adam resmi açıklama yapmış, bilmiyorsun veya duymadın diyelim gittin kapıya. güvenlik sana o kağıdı vermiş, kapı kapalı yani, giriş yok randevu yok, bunu da okudun ama hala ısrarla neyi bekliyorsun?
  • ülkede mevzuları halletmeye yönelik alışkanlıkların sonucu.

(bkz: hamili kard yakınımdır)
  • nasıl yani bana da mı vermiyorsunuz dermişcesine
  • biten birşey için “hiç mi yok “ diyen tayfadır
  • bizim insanın geninde olan durum. belki bana torpil yaparlar da içeri alırlar, belki kendimi acındırırım derdindedir.

göçmen olarak gideceklere (green card kazananlara) vize işlemi açık diye biliyorum.
  • gayet'te normal durum. bayılıyorsunuz dalga geçmeye. size göre oraya giden insanların tamamı zengin züppe ya da bol paralı işadamı.. bunun okuyanı var, çalışanı var ya da eşini bırakıp gelen var.

hatta doğuma bile giden var.. siz cebinizdeki 10 tl'yi düşürünce tırım tırım ararken insanların 140 usd ( değişmiş te olabilir ) vize parası daha ötesi uçak bileti veya diğer seyahat masrafları yandı alakadar olmadıklar siyasi sebeplerle.

araba kapısını kilitledikten sonra kontrol eden, fişi çektikten sonra kaç kat yukarı çıkıp tekrar kontrol eden insanlarız biz.. adamın ahayellerin amına koymuşlar, 2 soru sorup cevap alsa götünüz mü şişer.. emin olamamış bilememiş belki bir çare bulunur demiş.

bayılıyosunuz aq dalga geçmeye. boş neslin bomboş beyinleri
  • "rezervasyon alamıyoruz dediniz ama biz inanmadık yine de geldik" diyen insanlari gördü bu gözler nihahaha abd de kimmiş.
    sanırım toplum olarak herşeyi kişisel algılamak gibi bir yönümüz var buna olmayan masa da verilmeyen vize de dahil.
    ba bir de en klişe laf " bana mi yok". manyagiz ya biz herkese verdik bir size yok.