şükela:  tümü | bugün
  • bana vize işlemlerinde destek olan, hızlı bir şekilde vize almamı sağlayan site.
  • (bkz: reklamları izlediniz)

reklamsa derdiniz;

vfs global'de ebru isminde bir hanımefendi var. kanatsız melek. kendisi sayesinde işlerim o kadar hızlı hâlloldu ki anlatamam.

geçtiğimiz çarşamba, aynı haftanın cuma günü çıkacağım münih seyahatini unutarak, vizem de 15 aralık'ta bittiğinden, 28 aralık'taki fransa seyahatim için vize başvurusu yapmaya gittim. aynı günün akşamı münih'e pasaportsuz gidemeyeceğim aklıma geldi ne hikmetse.

ertesi gün koşa koşa gittim vfs'e, dedim ne yapayım, ebru hanım'a yönlendirdiler. hemen bir dilekçe yazın ve ara seyahate ait evraklarınızı verin dedi, hazırlamıştım zaten. aynı gün konsolosluktan çıkarttı pasaportumu, telefon açtı gidip alayım işim gecikmesin diye. seyahate gittim, geldim, ertesi gün teslim ettim pasaportumu, not düşmüş hızlı hallolsun diye, 16 aralık başlangıçlı vizemi alıp pasaportu ikinciye bıraktığımın ertesi günü teslim aldım. sağolsun..

aynı vfs isveç için iki hafta, danimarka için 3 hafta bekletti. iş insanda bitiyor.