şükela:  tümü | bugün
  • babala tv'de yeni başlayan sinema programı.

bu akşam youtube önerdi bana, dedim oğuzhan babala tv projesine bu sefer kimi katmış. 2 dk bakıp kapatacaktım ama 70 dk yı kesintisiz izledim.

taha ulukaya diye bir arkadaş sunuyor, ben kendisini yeni tanıdım ve daha önce tanımam ve bilmem gerektiğini fark ettim. ilk bölümden sinema konusuna hakim ve eğlenceli birisi olduğu anlaşılıyor.

format kısaca filimler hakkında eleştiriler, haftalık olarak gitmeniz/gitmemeniz gereken filmler ve konuklar bulunmakta. ben gayet keyif aldım.

ilk bölümü burada.
    https://www.youtube.com/watch?v=kvomqcctzfw

ek olarak, seslendirme sanatçıları olan harun can'ı ve murat şen'i konut etti, ikisi de ilginç insanlar tanımak iyi oldu.

taha ulukaya'yı tanıdıktan sonra gelen edit:
    meğer adam bu sektörde bayağı etkin bir arkadaşmış, ben nasıl oldu da daha önce tanımadım şaşırdım, hile adlı web dizisi çekmiş, bir sürü ödül almış, diziyi izledim gayet başarılı, çekimler için takipçilerinden maddi destek istemiş, o dönem tanısaydım kesin yardım ederdim, 2. sezon çekimleri bitmiş.
    ayrıca youtube'da yaklaşık 500 bin aboneli filmler ve filimler kanalı var, eleştirel parodi diye eğlenceli bir formatı var ki 3 gündür her akşam en az 5-10 videosunu izliyorum.

kendisi bunu okuyorsa aamir khan filmi olan pk'in de eleştirel parodisini yapmasını rica ediyorum.
  • taha ulukaya'yı tanımayanlara garip gelebilecek bir program olmuş.
    adam ısrarla "bizim için" filimdir demesine rağmen eleştiri alacaktır normal.
    bu adam recep ivedikleri, cumali ceberleri de itin götüne sokmasına rağmen bu filimler izleniyor. yani sadece taha filimdir dedi diye izlenmeyecekse o yapım zaten olmamıştır.

ilk bölümü şahane olmuş. özellikle harun can döktürmüş.
    sansür konusunda takılanlar olmuş ama adamlar da ne yapsınlar usta, keşke herkes içinden geldiği gibi konuşabilse bu ülkede. ama olmuyor işte o.
  • “ dur bol küfürlü ve böyle köşeli köşeli konuşayım da tüm bilgi birikimim marjinal görünsün.hatta sigara içeyim bol bol...evet evet! okan bayülgen sivriliği gibi olur böylece..hem donanımlı hem s.klemez bir hava katayım”. havasında sunucuya sahip vasat bir sinema programı.
    kaynağı güzel buldular ..sivridilli ol, olayları ya da mevzuları sosyo ekonomik bağlamından kopar ve neden sonuç ilişkisine bakmadan fütursuzca göm!
  • babala tv'de de yayınlanmaya başlayınca daha popüler olan filmler ve filimler formatı. sevgili taha ulukaya sunmaktadır. bu yapım bizim için filimdir demeyi sever.*
  • ılk iki bölümü uzun uzun çekmiş oldukça da güzel olmuştur, baya talk show tadında... lakin son bölüm bir hafta gecikmesine rağmen 30 dk çekmiş ve sanki silah zoruyla oraya oturtmuşlar gibi bir havası vardı. 3. hönkürüş pek bi sahte olmuş bizim için fiiliiimmmmmdir.
  • adam senaryo nasıl yazılır başlıklı son videosunda köşeli köşeli konuşurken amerikan format ile fransız formatı birbirine karıştırıyor. baya kendinden emin anlatıyor sonra da gelmiş 15 senedir işin içindeyim dizi çektim falan diyor. senaryoya somut şeyler yazın diyip soyut örnek veriyor bla bla

ben senaryo işinden anlamam ne ders aldım ne bölümüm buydu. amatör bir şeyler karalayan ben bile adamın anlattığı şeylerin yanlış olduğunu biliyorum.

yayına girdiği youtube kanalının sahibi gibi anlattığı ne varsa emin değil, bilmiyor sadece kendinden emin konuşup abisi gibi çakma aykırıcılık oynayıp biliyor gözükerek kendini pazarlıyor. bunu başarıyor da. bu işin bug'ını iyi buldunuz çok salak var türkiye'de sömürün ;)