şükela:  tümü | bugün soru sor
 • babala tv'de yeni başlayan sinema programı.

  bu akşam youtube önerdi bana, dedim oğuzhan babala tv projesine bu sefer kimi katmış. 2 dk bakıp kapatacaktım ama 70 dk yı kesintisiz izledim.

  taha ulukaya diye bir arkadaş sunuyor, ben kendisini yeni tanıdım ve daha önce tanımam ve bilmem gerektiğini fark ettim. ilk bölümden sinema konusuna hakim ve eğlenceli birisi olduğu anlaşılıyor.

  format kısaca filimler hakkında eleştiriler, haftalık olarak gitmeniz/gitmemeniz gereken filmler ve konuklar bulunmakta. ben gayet keyif aldım.

  ilk bölümü burada.
  https://www.youtube.com/watch?v=kvomqcctzfw

  ek olarak, seslendirme sanatçıları olan harun can'ı ve murat şen'i konut etti, ikisi de ilginç insanlar tanımak iyi oldu.

  taha ulukaya'yı tanıdıktan sonra gelen edit:
  meğer adam bu sektörde bayağı etkin bir arkadaşmış, ben nasıl oldu da daha önce tanımadım şaşırdım, hile adlı web dizisi çekmiş, bir sürü ödül almış, diziyi izledim gayet başarılı, çekimler için takipçilerinden maddi destek istemiş, o dönem tanısaydım kesin yardım ederdim, 2. sezon çekimleri bitmiş.
  ayrıca youtube'da yaklaşık 500 bin aboneli filmler ve filimler kanalı var, eleştirel parodi diye eğlenceli bir formatı var ki 3 gündür her akşam en az 5-10 videosunu izliyorum.

  kendisi bunu okuyorsa aamir khan filmi olan pk'in de eleştirel parodisini yapmasını rica ediyorum.
 • taha ulukaya'yı tanımayanlara garip gelebilecek bir program olmuş.
  adam ısrarla "bizim için" filimdir demesine rağmen eleştiri alacaktır normal.
  bu adam recep ivedikleri, cumali ceberleri de itin götüne sokmasına rağmen bu filimler izleniyor. yani sadece taha filimdir dedi diye izlenmeyecekse o yapım zaten olmamıştır.

  ilk bölümü şahane olmuş. özellikle harun can döktürmüş.
  sansür konusunda takılanlar olmuş ama adamlar da ne yapsınlar usta, keşke herkes içinden geldiği gibi konuşabilse bu ülkede. ama olmuyor işte o.
 • babala tv'de de yayınlanmaya başlayınca daha popüler olan filmler ve filimler formatı. sevgili taha ulukaya sunmaktadır. bu yapım bizim için filimdir demeyi sever.*
 • ılk iki bölümü uzun uzun çekmiş oldukça da güzel olmuştur, baya talk show tadında... lakin son bölüm bir hafta gecikmesine rağmen 30 dk çekmiş ve sanki silah zoruyla oraya oturtmuşlar gibi bir havası vardı. 3. hönkürüş pek bi sahte olmuş bizim için fiiliiimmmmmdir.
 • adam senaryo nasıl yazılır başlıklı son videosunda köşeli köşeli konuşurken amerikan format ile fransız formatı birbirine karıştırıyor. baya kendinden emin anlatıyor sonra da gelmiş 15 senedir işin içindeyim dizi çektim falan diyor. senaryoya somut şeyler yazın diyip soyut örnek veriyor bla bla

  ben senaryo işinden anlamam ne ders aldım ne bölümüm buydu. amatör bir şeyler karalayan ben bile adamın anlattığı şeylerin yanlış olduğunu biliyorum.

  yayına girdiği youtube kanalının sahibi gibi anlattığı ne varsa emin değil, bilmiyor sadece kendinden emin konuşup abisi gibi çakma aykırıcılık oynayıp biliyor gözükerek kendini pazarlıyor. bunu başarıyor da. bu işin bug'ını iyi buldunuz çok salak var türkiye'de sömürün ;)
 • bana kalırsa çok iyi ilerliyor. gayet eğlenceli bölümler çıkartıyorlar. konuklar da fena değil.

  temennim o ki borç harç filmini gidilmemesi gereken filimler katogorisine sokabilmeleri. benim tanıdığım taha bunu çok rahat yapar ama arkadaşımdır ayıp olmasın der ve sümen altı ederse çok kırılırım. zira fragmanı gerçekten yarak gibi. oğuzhan'ın bir an önce onedio ile bağlarını koparması lazım.
 • bugün karşıma çıkan bir youtube yorumu üzerine, konu neymiş diye merak edip, ilgili videonun 4 dakikasını izlemeye tahammül edebildim.

  uzun uzun yazıp vaktimi heba etmeyeceğim.

  bir insanın ezik ve cahil olduğunu anlamak için bu 4 dakika yetti. neymiş youtube'daki sinema kökenli tek kanalı bu kurmuş. bunun üzerine ahkam kesiyor. millet de bunu izleyip, gülüyor.

  üstüne hocaya akıl veriyor. bak böyle böyle yaparsan, seni kanalın kapısından içeri sokmazlar. ahahahaha lan ben bunu dinlerken utandım, siz bunu topluluk içinde nasıl dile getiriyorsunuz? inanılır gibi değil.

  kendisinden aldığım hava, kötü bir okan bayülgen kopyası ile sözler köşkü sunucusu arasında bir yerde.

  bugün de başkası adına utandık.
 • bu geri zekalı ilker hoca hakkında atıp tutmuş. ilker hoca "bartu ben" diye hezeyana "çöp" dediği için ayağını denk al falan demiş.
  şimdi olaya girecek olursak; ilker hocanın neden beğenmediğini anlatmadığını söylüyor fakat ilker hoca 20 dk boyunca nedenlerini tek tek anlattı. zaten ben bütün ifa videolarını izleyen biri olarak ilker hocanın mottosu hep "şimdi neden beğenmediğimizi anlatmak zorundayız" şeklinde olduğu için hiç izlemediği çok belli ( ya da geri zekalı olduğu için anlamamış olabilir).
  benim canımı en çok sıkan kısmı tehdit etmesiydi. sen kim köpek aq daha doğru dürüst türkçe konuşamıyorsun, akademik bilgin mahalle kenarı gibi çomar herif.

  tanım; boş beleş bir kanalda boş beleş bir adamın boş beleş laflar ettiği boş beleş program.
 • babala tvyi takip ederken görrnüştüm. ilk izlemeye çalıştığımda dayanamadım kapadım. sunucunum tavrını, konuşma stilini beğenmedim. bana uygun olmadığını düşünüp izlememeye karar verdim. ama insanlara çamaşır ipi yakıştırması yapıyorsa kendisi de eleştirilir.

  ilker canıklıgile laf edip yanındakilere çamaşır ipi demiş. daha sonra bugün paylaşımda gördüm. yahu sen yeteneksizsinie katılıp orada bile belki potansiyel vardır denmişsin. cidden yahu ben kimim ilker canıklıgil'e laf edebiliyorum demiyor musun.

  insanlar tuhaf cidden. ama türkiye'nin temel problemi işinde iyi olanların konuşmayıp kötü olanların hiç susmaması