şükela:  tümü | bugün
  • vizyonsuz olma durumu.
  • türklere özgü bir hastalık. para biriktireyim, araba alayım, ev alayım, daha çok para biriktireyim, bir ev daha alayım, kiraya vereyim, parasıyla gül gibi geçineyim. ya da inşaat işine gireyim..

kitap okumayın, spor yapmayın, sanatla uğraşmayın. bu toplumu daha ileri götürecek her şeyden uzak durun. başımıza icat çıkarmayın!!

yarrak gibi yaşamaktır vizyonsuzluk.
  • vizyonsuzluk = dursun özbek.
  • insanlardaki evlenme merakını anlamıyorum. daha okulun yeni bitmiş git para kazan gez dolaş ne evlenmesi. tanım: vizyonsuzluk.
  • adsahd çok net tanımı olarak benim bu.

üniversitedeyken oturduğumuz ev minibus caddesi ile e-5 arasında bi yerdeydi. otobüse minibüse binmek için sürekli yürümem gerekiyordu ve nefret ediyordum yollardan. o zaman hep allam nolur minibüsçü sevgilim olsun evden alıp okula bıraksın şu lanet yolu yürümeyeyim derdim. bakın arabam olsun ya da arabalı sevgilim olsun değil. bayağı minibüsçü ya.

şimdi deniz ticareti yapan bir hukuk bürosunda çalışıyorum, işim gereği malüm armatörler falan var. ufak not işe gitmek için her sabah deniz otobüsü kullanarak karşıya geçiyorum. tahmin edin şu anki sevgili istediğim meslek ne? söyleyeyim ido deniz otobüsü kaptanları asdjhdasd. ama düşünsenize arayım hayatım geliyorum 5 dakika kaldırma vapuru vallahi gelicem diyip kaptan "köşkünde" oturmak varken napıyım armatörü aq. hoş yat alabilir ama yani hazır vapur varken ne gerek var di mi?

not: hiç minibüsçü sevgilim olmadı içimde yaradır minibüsçü beyler eklesin ashdasd. ardından tabi ki deniz otobüsü kaptanlarını sıraya alalım lütfen asdjkasd
  • benim nickim bu olmalıydı.
    çünkü öyle bir vizyonsuzum ki nickimi alırken kendi adımı kullanıyorum ve yazdıklarımdan benim ben olduğumu şıp diye anlamak mümkün.
    şimdiye kadar 3 arkadaşım tarafından bulundum ve bu sebeple yazdıklarımda özgür olamayacağım için vizyonsuzluğuma vizyonsuzluk ekleyeceğim.
  • ego, vurdumduymazlık, avanelik, duyarsızlık, empati eksikliği, kendine saygı duymamak gibi pekçok olumsuzluğu içinde barındıran herkesin içinde olduğu durumdur.