şükela:  tümü | bugün
 • --- spoiler ---
  şaka maka akıllı adamdır makarof. tek başına mı yapmıştır bilinmez ama mukemmel bir planla amerikayı rusya ile savaşa sokar :

  ilk once private allen makarov un yanına yerleştirilir. makarov olayı farkeder fakat çaktırmaz.
  gider yanında amerikan undercover agent varken kanın govdeyi alıp goturdugu bir terör saldırısı yapar. havaalanını basar sivil bırakmaz fakat olay burda kapanmaz. tam ayrılacakken yanındaki cia agent i vurur cesedi bırakır.

  daha sonra ruslar bu terör saldırısını yapanlardan birinin amerikan oldugunu ogrenince ortalık karısır rusya amerikaya savaş açar...

  --- spoiler ---
 • dünyayı bir birine katan orospu çocuğu.

  bunu öldürdüğüm an, kaptanla karşılıklı sigara içtik, o derece.
 • inner circle oluşumunun elebaşı. alemin kralı olacaktı ki cpt. price oasis otelin tanavında sallandırdı ibneyi.
 • no russian bölümünde spoiler adamı viktor; polislerin gelmekte olduğunu, "ulelek ulelek" diye ortalığı karıştıracaklarını gördüğünde "i've waited a long time for this" (kaç zamandır bu anı bekliyordum) der. vladimir makarov da cevaben "haven't we all?" (hepimiz beklemedik mi?) diyerek foreshadowingdenen olayı yalayıp yuttuğunu gösterir. zira yanlarında lüks otel otoparkına park etmiş ford tourneo gibi takılan er joseph allen'ın (alexei borodin) aslında bir sızma olduğunu ta en başından bildiğini oyunculara göstermiştir.

  modern warfere 3'de makarov gibi bir cengaverin tipini değiştirip antalya'da barda çıkan popçu gibi gösteren infinity ward ahlaksızına da tepkimi koyuyorum.

  yalnız başa yazdığım ulelek ulelek kısmı birden gözümde makarov'u; viktor, lev, kiril'e para verip "ulelek ulelek diye ortalığı karıştırın. rusya amerikalı'dan yıldık desin yıldııık" derken canlandırdı. onu yazan elimi sikeyim
 • modern warfare 2 sonrası modern warfare 3'te de karşıma çıkıp beni yine yeni yeniden vuran oyun kahramanı. gözlerinizin içine bakıp sizi vururken çaresizce haraket etmeye çalışıyorsunuz; ama ne fayda. işin aslı bildiğin orospu çocuğu.
 • gördüğüm en taşşaklı kötü adamlardan. bunca yıldır oyun oynarım bunun gibi sinsisini, dokuz canlısını, zekisini ve acımasızını az görmüşümdür. tinerci oyunu call of duty modern warfare 3'e katlanma sebebimdi, sonunda üzdü..
 • no russian'dan önceki loading ekranında kendisiyle ilgili gazete küpürleri ekrana gelirken gözüm 'istanbul 2004 hbs*' kelimelerine takılınca heyecan yaptım. ve biraz araştırınca (google'a vladimir makarov istanbul yazdım) amcamın 2004 yılında istanbul'da bir hbs bankasını soyduğunu öğrendim.
  infinity ward'a amerikanın gösterdiği her hıyara elinde tuzlukla koşan türkiye gibi yarı sömürge bir ülkeye yer vermediği için kızıyordum ben de. ufak da olsa bizim de bir rolümüz var artık. screenshot problemimi çözersem o gazete küpürünü de koyacağım.

  altta crimes kısmında istanbul soygunu.
 • "it doesn't take the most powerful nations on earth to create the next global conflict. just the will of a single man."

  vladimir makarov
 • oyunun en çok tartışılan bölümünün baş kahramanı. o havaalanında sivilleri öldürmesi yok muydu hele. namussuz seni.
  (bkz: no russian)
 • en karizmatik kötü adamdır.oyunda en sevdiğim karakterdir.ghosttan bile fazla severim.roman varshavky mükemmel sesiyle karaktere can vermiş,repliklerine tat katmış.mw3 oynarken multiplayerda seatown haritasında inner circle takımındaysanız makarovun "s nami bog" gazıyla oyuna başlar 2 dakika ac-130 açarsınız.erken harcadılar bence,4-5 oyun daha giderdi bu adam.ne eksiği var pricetan?