şükela:  tümü | bugün
 • video bloggin olayı ile uğraşan insandır.

  gün geçmiyor ki yeni kavramlar türemesin.
 • günlük hayatından kesitleri her gün youtube'da paylaşan insanlar.

  2 tanesini takip ediyor ve baya eğlenceli buluyorum.

  http://silmarienn.blogspot.com/…-sever-misiniz.html
 • (bkz: cyprien iov)
 • paylaşımlarını metin yerine video ile yapan blog sahibi.
 • doyurucu bilginin yaninda bos isleri de vlogger kategorisine sokulmaktadir. turkiye'de yine sasilmayacak derecede bos geyik ve goygoyun yapildigi kanallar cogunlukta bu da halkin küfür ve bos isleri sevmesi. yanilmiyorsam bir sirket de unlu youtuber'lari toplayip vlog yapmaya calisiyor ama onun da amaci belli, viral reklam yapmak.
 • diğer ülkelerdeki vlogger'lar, türk vlogger'lara göre daha aktif, daha popülerdir ve daha iyi para kazanmaktadırlar, çünkü ürünlerini global anlamda sunmaktadırlar (türk vlogger'ları fazla takip eden yabancı kullanıcılar fazla var mıdır bilmiyorum). türkler bu konuda biraz daha kısırdır.

  bazen gündelik yaşamını, bazen kişi, olay ve durumlarla ilgili yorumlarını, bazen ise kurgusal videolarını çekerek paylaşan kişilere verilen ad. çok güzel içerik üretip iyi bir takipçi sayısına sahip olarak deli izlenme sayıları elde edebilirsiniz, ancak bu zamanla mümkün olabilecek bir şey. bunu kazandığınız takdirde de, 1 milyon takipçiniz olup videolarınız 2-3 milyon izlenme sayısına ulaşabilir ve google abi'den güzel miktarda paralar kazanabilirsiniz. ancak olaya para kazanma odaklı girişirseniz pek başarılı olamazsınız, çünkü pek çok kişi bu amaçla girişiyor ve onlar da pek başarılı olamıyor.
 • yeni bir dil oluşturmuş video paylaşımcıları. bir kaç video izlerseniz sinirleriniz bozulabilir resmen vloggerca diye bir dil var onu konuşuyorlar onu geçtim mimikleri el hareketleri aynı
 • bugün geminin filipinli aşçısı ne yemek yaptı, okyanusta-denizde fırtınalı hava mı var yada rus aksanı ile ruslarla nasıl ingilizce konuşurum? içerik üretmiyorum sıradan günlerimi goygoy modunda koyuyorum. beğenen de var beğenmeyende hepsinin canı sağolsun ;)

  zaten para kazanayım, google amcanın parasını cebime doldurayımdan ziyade "her limanda sevgili, yüksek kazanç kolay meslek" gibi doğru bilinen yanlışlara parmak basmak için bişeyler çekiyorum. estetik kaygım yok, kullandığım ve memnun kaldığım makyaj malzemelerim yok, çantamda ne var yok, odamda ne var yok, motorum ve yol sohbetlerim yok.

  neyse merak eden olursa konuyu buraya birakayim (bkz: kaptan vlog)