şükela:  tümü | bugün
  • hem sözlük, hem de kelime öğrenme aracı olarak kullanılabilecek güzel bir site. özellikle kelimeleri sözlük formatının yanında gündelik ağızla açıklaması ve kelime listeleri güzel özellikleri.

https://www.vocabulary.com/
  • challenge kısmıyla bilmediğiniz kelimeleri kafanıza vura vura öğreten site. normal sözlük amacıyla da kullanabilmek mümkün. türünün en iyisi.
  • ingilizce kelime öğrenmek için efsane bir site.
  • süper bir web sitesine benziyor... baya sevdim.
  • efsaneden de öte bir site. kelime öğrenmek istiyorsanız hiç beklemeyin üye olun. hatta sınıflar oluşturup birbirinizle yarışın.

tek olumsuz yanı uygulaması ücretli. o kadar araştırmama rağmen ücretsiz versiyonu bulamadım.
  • harika bir site faydasını görmemek mümkün değil. istikrarlı bir şekilde girilip çıkıldığında kelimeleri zorla beyninize sokuyor. uygulamasını bugün telefonuma indirdim 8 liraya. amacınız varsa 8 lira yüksek bir ücret değil. sigara içenlere söylüyorum bir gün içmezsiniz olur biter. ben içmediğimden söylemesi kolay geliyor heralde *
  • dünya üzerindeki en faydalı ingilizce kelime öğrenme sitelerinden biridir. benim hayatımda bildiğim en iyisidir.

kelimeleri açıklamak için kullandığı dil, o dili öğrenme aşamasındaki insanlara yöneliktir. kelimeleri sözlük anlamlarının ve örnek cümlelerinin yanı sıra kendilerince anlatırlar. burası tıpkı yabancı bir arkadaşınızın size o kelimeyi anlatmaya çalıştığı kısım gibidir. robotik tanımlar yerine, kelimeyle alakalı olacak şekilde anlatım sergilenmektedir. hatta ben bu siteyi keşfettikten sonra kelimelerin hiç sözlük anlamlarına bakma gereği duymadım.

bir başka güzel özelliği ise aradığınız kelime en güncel şekilde hangi gazetelerde geçmişse size göstermesidir. dilerseniz cümleye tıklayarak gazeteye de ulaşabilirsiniz. dilerseniz gazetelerdeki gerçek kullanım alanlarını özelleştirerek görebilirsiniz. örneğin spor, magazin, teknoloji, politika, sanat, bilim vs. alanlarındaki kullanımları süzebilirsiniz.

dilerseniz sadece sözlük olarak kullanırsınız. dilerseniz de kendinize kelime listeleri yaratıp sitenin sizi sürekli test etmesini sağlarsınız.