şükela:  tümü | bugün
  • vodafone'nun kontör yüklemek için yönlendirdiği hırsızlık servisidir.

bir arkadaşın başına gelmiş olay şöyle:

geçtiğimiz ay vodafone kontörlü tarife üyesiydim. kredi kartı ile kontör yüklemek istedim. 7010 servisine yönlendirdiler.

25 tl kontör yüklettim. telefona baktım 20 tl var. müşteri hizmetlerini aradım. 5 tl nerede? "hattınızda şu an 17 küsür lira var. 20 varmış bizi aradığınız için 2 küsür çekilmiş" dediler. 5 tl de bilmem ne kesintisiymiş...

burada bir hırsızlık var zaten ama neyse. asıl vurgun farklı:

bugün kredi kartı harcamalarına bakıyorum. 25 tl'lik kontör kesintisi görünüyor. fakat 25 tlden başka 20x5 1. taksit çekim daha yapılmış.

internette arama yaptım, bir yığın şikayet var. "vodafone kart bilgilerimi kullanarak kartımdan izinsiz çekim yapmış" şeklinde...

bankayı aradım. 25 tl'nin dışında 120 tl çekim yapıldığını söylediler.

müşteri temsilcisi kartı iptal etmemi ve bir şubeye giderek "itiraz dilekçesi" yazmam gerektiğini söyledi.

koskaca firmanın çevirdiği filmlere bakar mısın?

adamlar düpedüz dolandırıcılık yapıyor!
  • zamanında benim de ucundan döndüğüm rezalettir. bu servisin aylık ücreti var haberiniz olsun. yanlış duymadınız, bu servis üzerinden telefonunuza tl yüklemek için sizden para alıyorlar. aslında o dönem ben kredi kartımdan tl yüklemesi yapmama rağmen, farklı bir şey için yükleme yapacağımdan bu servisi aradım. tabii aylık ücretten falan filan hiç konuşmuyor anlatan. en son bilgilerimi aldıktan sonra asıl mevzuya geldi. onaylamıyorum, istemiyorum dedim. direkten döndüm yani. bir ton şey anlatmıştı. işte 25 tl yüklüyorsun mesela, ama 5 tl de onlar veriyormuş. saçma sapan kandırma metotları. bir yıllık seni bağlıyor servise yani. her ay da taksit taksit çekiyor. ben hayatımda böyle saçma bir servis görmedim.
  • eleman müşteri hizmetlerini aramış, "abone merkezine git" demişler. abone merkezine gitmiş "müşteri hizmetlerini ara" demişler.

o da en son çözümü bankaya giderek, itiraz dilekçesi yazmada bulmuş. pek umudu yok ama.. bakalım..
  • hızlıca konuşup kafa karışıklığı yaratarak katakulliye getirmeye çalışan servis.

alt tarafı kardeşime kontör gönderecektim. bir sürü bilgi istemeye başladılar. bunlar niye lazım dedim. kayıt oluşturmadan kontör gönderemiyorsunuz dedi. sonra hızlıca bir şeyler anlatmaya devam etti. yok şu kadar yükleniyor yok bu kadar fazladan yükleniyor. otomatik ödemeye alınmak istemiyorum dedim. yok öyle bir şey olmuyor dedi. yine hızlı hızlı anlatmaya başladı. ilkokulu okuduğum okulu filan sordu. en sonunda ben onaylamıyorum bunu dedim. niye onaylamıyorsunuz? hani konu aklınıza takıldı dedi. beni bunu araştırmam lazım dedim. araştırabileceğiniz tek yer 7010'dur dedi. neye takıldınız ? ben size güvenmiyorum forumlara, kullanıcı yorumlarına bakmam lazım dedim. o da sinirli sinirli tamam siz forumlara bakın sonra arayın bizi dedi.

herhangi bir kart bilgisi vermedim kendilerine ama alokontör ailesine hoşgeldiniz mesajı geldi. umarım mağdur olmam.