şükela:  tümü | bugün
  • vodafone arena kombine transferi başlığı tuttu. bilet almak-satmak isteyenler maç başlıklarını da rezil etmeden işlerini çözebiliyorlar. umarım zamanla daha da yaygınlaşır ve maç başlıklarında tamamen kurtuluruz bu işlerden.

gelelim karaborsa olayına. bilet karaborsacılığının çok basit bir tanımı var; bir maçın biletini resmi satış bedelinden daha yüksek bir fiyata satmak. bunun tartışılacak bir yanı, bahanesi falan yok.

sözlükte de gayet yüzsüz bir şekilde bunu yapanlar var maalesef. bunu sözlükte her kim yapıyorsa alın ekran görüntüsünü, bu başlıkta deşifre edin.

daha sonra engelle butonu ile trollerin yanına yolluyoruz.
  • keşke kulübe ihbar edilebilseler dediğim tipler.

ben de bir kombine sahibiyim. kombineyi aldığım fiyatı ve girdiğim maç sayısını biliyorum. bana ortalama olarak maç başı 15 lira civarı bi' paraya patladı kombine. yani bir maçı 15 liraya satın aldım. şimdi bunu devredenler "gişeden" diyerek iyilik meleği gibi davranıyolar. gişe fiyatı 130 lira. kemiksiz 115 lira kazancın var. eğer önemli maçsa 200 liraya kadar da karaborsa yapılıyor.

beşiktaş'ın bir birimi olsa ve ihbar edilen karaborsacıyla bir müşteri gibi görüşülüp, suç sabitse en azından "kombine devir" işlemi bloke edilse çok iyi olur. zira 3 dakikada biletleri biten benfica maçına hiç kimse iki katı fiyat vererek girmek zorunda değil örneğin. bir hak gasbı var alenen.
  • trollerin yanina yollamak yetmez. caps alip, kulübe nickleriyle birlikte yollanip haklarinda cezai islem baslatilmalidir. hic olmadi kombineleri iptal edilsin, mac basliklarinin icine etmesinler.
  • ben benfica maçı için biletimi 200 den satıyım dedim ama içime sinmedi, sözlükten bir arkadaşa gişe fiyatından devrettim. hoş bişey değilmiş ya. ayriyeten geçtiğimiz hafta oynanan fb-gs maçı için arkadaşıma bilet bakıyorduk 100 liralık bilet için 400 tl istediler. yine bizim tribündekiler bi derece insaflı gibi.

ayrıca burada belirtmek istediğim bir konu var. blokların ceza aldığı maçta kombine sahiplerinin bilet haklarının gasp edilmesi. passolig çıktı, yüz tanıma sistemi dendi, suçlu şırak diye tespit edilecek dendi ama x blok cezalı kartları bloke edildi denilip haklarımız gasp ediliyor. bari bırakın biletimizi devredelim izleyemiycez zaten. hem küfür etmemişken çoğunluğa katıyosun hemde üstüne parasını çatır çatır ödediğim kombinemi gasp ediyosun. hiç hoş değil.