şükela:  tümü | bugün
  • ben böyle müşteri hizmeti ne görmedim. arıyorum 3 tane şey sayıyor, benim aradığım hiçbirisinde yok. ana menüye dön, müşteri temsilcisine bağlan yok. vodafone bayisine gidiyorum utanmadan diyor ki arayıp 2,3,7' ye basın. neyse 3-5 kere arayıp kurcaladım, ondan sonra kombinasyonların birinde ana menuye dön çıktı, bi bastım bu sefer 8 farklı şey saydı da allahtan hallettik. bir de şuanda gerçekleştiremiyorum deyip zırt pırt kesiliyor. kontörlü ve paketsiz hattan aradığım için koydu tabi.
  • müşteriyi gerizekalı yerine koyan sözde müşteri hizmetleri. olayın anlaşılması açısından günü gününe yaşadığım sorunları özetleyeceğim ve size neden vodafone net'e bulaşmamanız gerektiği hakkında çok gerekli anekdotlar vereceğim.

25.12.2015 cuma, adana'ya bağlı bir ilçede vodafone bayisinden başvuru işlemleri yapılır.
    29.12.2015 salı günü alt yapı kontrolleri ttnet tarafından yapılır zaten önceden de adsl bağlantısı kullanıldığı için alt yapı ile sorun yoktur. (ttnet aboneliği iptal edildiğinden hat zaten çekili vaziyetteydi.)
    31.12.2015 perşembe günü zor bela mh ile görüşülür hat çalışmalarının ve kontrollerinin yapıldığını bilal'e anlatır gibi anlatmakta müşterinin asıl sorularını görmezden gelmektedir.
    yılbaşı
    02.01.2016 mh ile görüşmemizde altyapı kontrollerinin sürdüğünü modemin ise kısa süre sonra kargoya çıkacağı söylendi.
    03.01.2016 ve modem kargolanır.
    04.01.2016 mh temsilcisiyle tartışmalar sonrası zar zor modem (bkz: mng kargo) gibi rezil bir şirkete verilmiş. kargodan haber beklemem gerektiği söylenir.
    07.01.2016 mng kargo ayrı bir rezalete imza atarak kozan şubesinden bulunduğum ilçeye kargoyu hava şartlarından çıkaramayacaklarını söyleyip tarih olarak 12.01.2016'yı vermiş dalga geçer gibi beğenmiyorsanız siz şubeye gelip alıverin diyerek iyice rezilliklerine yüzsüzlüklerini de eklemiştir.
    09.01.2016 ve bugün vodafone bayi - mng kargo çıkmazı bulunduğum yerdeki vodafone bayisinden mecburi modem teminiyle son bulmamıştır. bu sefer mh bizim yolladığımız modemi kullanacaksınız başka modem olmaz uyumsuz demesiyle rezaletin ortasında bana sinir krizleri yaşatmıştır.

özet geç derseniz; ne kadar kötü olursa olun ttnet kullanın. ne kadar ucuz olursa olsun vodafone'nun size sağladığı hiçbir servisi ürünü kullanmayın, kullandırtmayın.

not: öğretmenim zh dedikleri görevi ifa eden sürgün bölgesinde birinin başına gelebilecek en kaba tabirle "bunlar ne ki dur sen" dedikleri vaziyetler ihtiva eden entry'i şurada bitiriyorum. son gelişmeleri editlerim.
  • kayit altina alir.

yonlendirmenizi gerceklestiriyorum efendim...

ilgili birimlere iletir.

ben ilgili notu acil bilgisiyle sisteme dusuyorum efendim...

10 defa da arasaniz, 40 defa da arasaniz, yasal olarak vodafone'u guvence altina alacak kalip laflarla musteriye kibarca siktir git demekten baska hicbir ise yaramaz.

insan evladi yerine, sizin gazinizi almaya calisacak robotlari istihdam eder.

probleminizi cozmez.

sizi probleminizi cozebilecek veya probleminizden sorumlu birimlere, kisilere yonlendirmez.

probleminizle ilgili sizinle iletisime gecilecektir derler, gecmezler.

probleminiz yarina kadar cozulecektir derler, cozulmez.

ozetle, gercek bir insan evladinin gozlerinin icine bakarak dahi "vodafone gibi allah bin belasini versin" diyemeyeceginiz bir sanal evrene, cikmaz bir kabus dunyasina sizi mahkum eder.

hic olmazsa kanli canli bir insan evladina yonlendirselerdi de, allah gani gani belanizi versin, ananizdan emdiginiz sut burnunuzdan gelsin deseydik...

internet yine acilmazdi ama, belki biraz rahatlardik. musteri memnuniyeti onemli neticede.

bir musteri olarak beni hicbir yetkisi ve yetenegi olmayan musteri hizmetlerine mahkum ettigi icin, vodafone'a buradan en derin nefret, siddet ve ofke duygularimla lanet okuyorum.

bir de bu var tabii:
    https://twitter.com/…derr/status/715226018462752768
    https://twitter.com/…derr/status/715779390089601024

allah gani gani belanizi versin. icecek su, yatacak yeriniz olmasin. amin.
  • iki haftadır en az 8-10 operatörüyle konuştuğum, hiçbirinin teknik servis ekiplerine durumu iletebilme yeteneği olmadığını gördüğüm, şimdiye kadar muhattap olduğum en kötü müşteri hizmetleri. durum ya bu insanların gerizekalılığından kaynaklanıyor, ya da bunların eline tutuşturulan destek protokolünden.

derdimi anlatabilmek için vodafone forum, twitter'daki vodafonedestek hesabı, şikayetvar, vodafone genel müdürlük dahil neresi varsa kullandım. hiçbir dönüş alamadım. bir yere yönlendirme yetileri olsa belki bir çözüm sağlanacak. en az 6-7 kez ekip gönderilmesi talebi bıraktım, ya dönüş olmadı ya da sorun kabloda diye dönüş yapıp talebimi sildiler. en son gelen ekip (ki kendisi stajyermiş) sorunun telekom kaynaklı olduğunu, müşteri hizmetlerinin yardımcı olmadığını bildiğini ve bana sabır dilediğini söyledi. bu gelişme üzerine müşteri hizmetleri yine kalıp cevaplar verip 27 gündür internetim olmadığını söylememe rağmen hiçbir yardım/süreç hızlandırma cümlesi bile söylemeyince iptal kararı alıp başvurusunu yaptım. o kaç hafta sürecek acaba?

gsm operatörü olarak kullandığım için vodafone'a bir güvenim vardı. ancak vodafonenet'i şikayet bile edemiyorum şu anda. şikayet edebileceğim tek yer tüketici mahkemesi olmamalı. koskoca dünya çapındaki bir markanın kademeli bir öneri/şikayet sistemi olmalı.
  • vaktiyle istanbul'da motorola kablonet modem yüzünden ayar yemiş nesil iyi bilir. modem aşırı ısınmadan ötürü cortladığı için teknik ekip ters çevirmenizi önerirdi. siz de salak gibi iki saat bekledim bu mu lan çözümünüz dedikten on saniye sonra modem çalışmaya başlayınca ayarı alır telefonu usulca kapatırdınız.

bu acı tecrübelerimden ötürü özellikle teknik arızalar için aradığım firmaların çalışanlarıyla sakin ve usulünce konuşurum. bugün vodafone net bağlantım geceden beri kesik olduğu için firmayı aradım ve uzun zamandır ilk kez adabımı bozmak zorunda kaldım.

+ internetim çalışmıyor.
    - kontrol sağlıyorum.

sonrasında yarım saat bana modemi tekrar kurdurmaya çalıştı. kendi kullanıcı adı ve parolamı bana okuyarak tekrar girin diyor. dönüyoruz dolaşıyoruz aynı yere geliyoruz. beklettiği her otuz saniyede bir kontrol sağlıyorum dedi. ya arkadaş bu benim parolamla ilgili bir şey değil başka bir sorun var diyorum. yüzdoksaniki yüzatmışdokuz birbir diyor hala. en sonunda bunun çözüm olmadığını anlayınca arıza kayıdı alıyorum türk telekom bakacak çevreye, olmadı biz eve gelip modeme bakarız dedi.

+ kardeşim, üst ve alt kattaki insanlarda aynı hattı ve sizin firmanızı kullanıyorlar. dışarıdan gelen hatta bir sorun yok. evdeki modem sizin verdiğiniz yep yeni modem. ben zaten sizi aramadan önce eski modemlerle de deneme yaptım olmadı. içerideki telefon hattı 15 yıldır on küsür farklı iss ile çalıştı, hiç bir sıkıntısı yok.
    - kontrol sağlıyorum. shinigami bey tarayıcınızı açıp yüzdoksaniki...
    + lan tamam kapat.
    - türk telekomdan gelecekler.
    + kesin gelirler. ben zaten sizi onlardan kurtulmak için tercih ettim, sözleşme iptal bedelini bile kendim ödedim. onlar gelecek bakacak derken benim iş 2017'e kalır. üst katta kuzenim oturuyor ondan kablo çekerim eve.
    - siz bilirsiniz.
    + parayı ödeyen benim, tabi ki kendim bilicem amına koyim.
  • orospu çocuğu müşteri hizmetleri yetkilerininin bulunduğu orospu çocuğu firma.
    sakın diyim sakın bulaşmayın amk.
    ttnet türknet zart net boknet yaraknet ne olursa başvurun bu döl israflarına sakın diyorum bak sakın.
  • insanı salak yerine koyan müşteri hizmetleri servisi.vodafone nete vereceğimiz elli altmış tl yi 12 tane 5 er tl olacak şekilde tuvaletinize koyup 12 defa kıçınızı silerseniz vodafone net almaktan daha mantıklı iş yapmış olursunuz çünkü vodafone net alırsanız internete hiçbir türlü bağlanamayacağınızdan emin olun ama kıçınızı silerseniz kıçınız temiz olacaktır.
  • 1 ayı aşkın süredir internetini iptal etmedikleri iş arkadaşım tarafından bugün yeni bir mail gönderilerek çözüm beklenen müşteri hizmetleri.

adam yanımda telef oldu bildiğiniz. adamlar ne nakil yapabiliyor ne de iptal ediyorlar. bildiğin sene olmuş 2017 adamın evinde interneti olamıyor.

yazık yazık.

cana gelerek gönderilen mail aşağıdadır.

bir vodafone mağdurunun günlüğü

sevgili günlük,

herşey taşındığım eve internet hattımı naklettirmek istememle başladı; o güne kadar internetli mutlu mesut günler yaşıyordum.
    nakil işlemimi alan mt verdiğim adreste altyapı olduğunu ve 7 ila 12 gün içerisinde nakil işlemimin gerçekleştirileceğini iletmişti.
    daha sonrasında arayan temsilci nakil işleminin gerçekleştirilemeyeceğini, cezai bedel olmadan iptal için örnek dilekçe yollayacağını, ardından dilekçeyi mail atmamı ve iptalin gerçekleşeceğini iletti.

soğuk bir kış günü, dışarıda bardaktan boşanırcasına yağmur yağarken 01.12.2016 tarihinde vodafone’a iptal dilekçemi yolladım.
    ardından bir umut ışığı doğdu. çünkü başka bir temsilci arayıp altyapıyı gördüğünü iptal etmememi türktelekom ile görüşüp sorunu çözeceğini ve tarih vererek bana geri dönüş yapacağını iletti. ama o günden beri telefonun başında çaresiz bekliyorum.
    gözlerimde hep bir buğu, hep bir ağlak ifade ile ortalarda sersefil dolaşıyorum. soranlara unuttular diyorum.

sevgili günlük,

içim parçalanarak bu işin böyle yürümeyeceğini düşünerek vodafone’a tekrar iptal dilekçesi yolladım. güncelleme yapıldı diyerek eklenen numaralar burada fizan’a yol oldu ama benim sorunum için bir adım yol alınmadı. kayıt numaralarını aşağıda sana tek tek yazacağım.

elalem evinde internette fink atarken ben boş duvarları izliyorum sevgili günlük. mesela dün izmir’de patlama olmuş ben bu sabah duydum. 1970’lerde köye geç giden gazeteleri okuyan biri olarak hissediyorum kendimi.
    sana bu satırları yazarken benim iptal dilekçesi verdiğim tarihten çok sonra 3 internet servis sağlayıcı değiştirmiş arkadaşım bana bıyık altından gülüyor. kendimi çok ezik hissediyorum.

sonra titriyor ve kendime geliyorum. bunun sorumlusu ben değilim. bana bunu yaşatanlar ve diyorum ki azimli fare mermeri deler!

sana bugünlük yazacaklarım bu kadar sevgili günlük!

bu gidişle seninle çok uzun süreler birlikte olacağız gibi.

selametle

not: kayıt numaralarını unutmadım merak etme.
    24672290 / 24715477 / 24982177 / 25166018 / 25758736 / 26207927 / 26362437 / 26706205 / 27570842 / 27853575 / 27923220 / 27933707 / 27934956 / 27949426
  • sinir krizi geçirmek için ideal bir hizmet anlayışları olan , müşterisine hizmet vermemek için gayretle çabalayan sözde müşteri çağrı merkezi. arayın pamuk gibi uyandığınız bir günü rezil etsinler.
  • #67535654 entry'imde belirttiğim rezalete neden olduğunu düşündüğüm firmanın, daha yeni telefonla aradığım yetersiz müşteri hizmetleri.

yeni başlık açıp milletin ahını almayayım, buraya yazayım yeter diye düşünerek başlayalım önce dert yanmaya...

bir süredir farklı numaralardan (ki entry'de yazdığım sadece biri) devamlı aranıp; önce adımla sorgulanıp, ardından: "biz (turkcell, ttnet, digitürk...veya benzerinden) arıyoruz. sistemimizde vodafon net ('e kayıtlı, kullanıyor, kullanıcısı) olduğunuz görülüyor" denilip bahsedilen firmaya ait bir kampanyaya yönelik konuşturmaya çalışıyorlar. açmayınca da tekrar tekrar arıyorlar. kim olduklarıyla alakalı malumat almak istediğimde de "biz ... çözüm ortağıyız" şeklinde cevap veriyorlar. artık bayağı öfkelendirdiklerinden istisnasız tüm aramalar öncelikle vodafon net'e üye olmadığını söylemem ve ardından ya benim ya da karşı tarafın birbirimizin suratına telefonu kapamasıyla bitiyor.

firmanın online şikayet servisi sadece hala abone olan kullanıcılara hizmet veriyor. facebook, sikayetvar...vb hak getire. yetkili bir cevap almak için, bari en sonunda telefonla 0850 542 0 542 nolu müşteri hizmetlerini arayayım istedim.

bu numarayı arayanların öncelikle sadece iki seçeneği var: abone ise şikayet, teknik destek...vb haklarınız var. abone değilse sadece yeni abonelik başvurusu yapabiliyorsunuz.

aboneliğim olmadığına eminim. lakin içime bir kurt düştü, ismimle arandığım telefon numarasını, tc numaramı...vb farklı aramalarda "aboneyseniz... numarayı giriniz!" denilen bölümde yazdım. vay canına, gerçekten abone değilmişim! arayanlar yanılıyorlarmış!

bari operatörden bilgi alıp, kesin emin olayım deyip yeni başvuru bölümünden müsait bir operatöre derdimi anlattım. sistemden tc numaramla kontrol edildiğinde benim 2015 yılında şu an aktif olmayan bir internet başvurum olduğunu fakat başvuru tarihinden kısa süre sonra iptal edildiğini, şu an adıma herhangi bir aktif internet kaydının olmadığını belirtti. eh peki, bu arayanlar benim numaramı nereden almışlar, cevap tabii ki aynı: "firmamız üçüncü kişilerle, bize başvuranların bilgilerini paylaşmıyor."

o esnada biraz sinirlendim lakin karşımdakinin yetki sorumluluğu belli, yeni müşteriye yeni paket satmaktan ibaret.
    bu firmanın abonesi de değilim ki artık habersiz adıma açılmadığından da eminim.

sonuçta yasal yola başvurdum, lakin dilekçe ne zaman işlenir bilemem. zira telefon numası bir değil ki bir davayla kurtulayım. artık sıradaki dolandırıcı numaranın çalmasını bekliyorum. en azından doyasıya küfredebileceğim kişiler olacak karşımda.