şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bir süredir memlektteki (ankara) evde türk telekom kullanıyorum, hizmetlerinden memnun olmadığım için vodafone denemek istedim.

türk telekom telefonda bir halt çözmediği illaki bayilik yada bölge müdürlüğüne gitmemizi istediği için belki telefonda yeni abonelik kolay bağlanır umuduyla vodafone net'i aradım.

her şey güzel, aylık ücret de makul geldi. telefondaki ses şartları sayarken ayda 6,90 tl modem ücreti deyince, "bir dk evimde internet hattı ile sorunsuz çalışan modem mevcut" dediğim halde yeni modemle işlem yapmak zorundayız dedi.

yahu güzel kardeşim, evimde hali hazırda çalışan sorun olmayan modem varken neden bana zorla modem satıyorsun? ısrarla modem istemiyorum dediğim halde onlar da satmaya ısrar edince sorugusuz sualsiz telefonu yüzüne kapattım görevlinin.

sırf bu olaya sinirlendiğim için üşenmeden kalkıp çarşıya giderek yazlık internet kampnasını kapattırıp yeni internet tarifesine geçmek için bölge müdürlüğüne başvurdum, oradan yine üşenmeden en yakın kırtasiyeye giderek önceki tarifenin kapatılması için dilekçe yazıp faks çektim. evet faks çektim. yıl 2019'da. hem de üşenmedim.

tanım: bir müşteri kazanılmadan nasıl kaybedilir adlı çalışma.