şükela:  tümü | bugün
  • öncelikle şunu belirteyim beş kişilik bir ailede hepimiz de vodafone kullanıyoruz ama özellikle son aylarda yaşadığım şeyler beni çileden çıkarıp bu kadar mı açsınız ulan dememe vesile oldu.

olaya geçecek olursak yaklaşık üç ay önce iki adet telefon almamız gerekti. ben de araştırmalarım sonucu j7 prime a karar verdim ama iki telefonu peşin alma şansımız olmadığı için vodafone'dan almaya karar verdik.

yaşadığım şehir tokat'ta bir şubeye gittik ve tarifeyle birlikte ne kadar fiyat olacağını sorduk. adamın bize dediği telefonlar 55 tl'den 110 tl tarifenizle birlikte(39tl) de yaklaşık vergiler vb dahil 150-160 aralığı olur her ay olur diyerek bizi ikna etti.

sonucu söylüyorum bazı aylar paket aşımı yaptım ama genel itibariyle ödediğim tutar 200 üstü. sebebini de bugün anlamış bulunmaktayım.

bugün uyandığımda tarifemin otomatik olarak 66tl'lik tarifeye geçtiğini mesaj olarak aldım. çünkü de önceki gün gelen mesajı okumamış ve cevap vermemişim. böyle bir sistem olabilir mi ya. böyle bir düzenin ben bir şey demiyorum.

gelen mesaj kısaca şu: sizin için avantajlı bir geçiş planı yaptık. geçiş işlemi yapmak istemiyorsanız durdur yazınız????? daha sonrasında bir görevliyle konuşup şunu öğreniyorum ben zaten her ay 39 tl değil 57 tl ödemek zorundaymışım tarifem için. düşündükçe çıldırıyorum keriz yerine konulduğum için.

ben vodafone'a güvenip ailemin ve kendimin bütün hat işlemlerimi onun üzerinden yaparken vodafone beni silkelemek için yer alıyor. ben sadece her ay tarifem için 39 tl ödeyip ekstra telefonları ödeme planı yapmıştım ama her ay gereksizce benden para çalıyor ve bunu telefonları aldığım şubeden başlayıp müşteri temsilcilerine kadar herkes yapmaya çalışıyor.

ne diyelim sanırım ülke şartları bu şekilde çalışmayı gerektiriyor.

edit: sinirlendiğim ve küfür etmemek için ingilizce tepkiler vermiştim onlara takılanlar olmuş ama gerçekten çok sinir edici bir durum ve herhangi bir yardımda bulunacak olursa gerçekten memnun olurum.
  • hoş olmayan bir durumla karşılaşmışsın, umarım çözülür ama anlatış şeklin şu(bkz: kırdın beni god damn it)
  • klasik vodafone işgüzarlığı.
    (bkz: #70120998)
  • bütün hatlarını acilen başka hatta geçirmelisin. bu onlara en iyi yanıt olur.
  • what the fuck are you saying'den sonrasını okumadığım rezalet.