şükela:  tümü | bugün
  • vodafone red dünyası hizmetlerini kullanan müşterilerin sıra beklemeden yararlanabileceği bir ayrıcalıkmış. vodafone'dan 7008'i, sabit hatlardan ise 0542 7008 000'ı arayarak ulaşılabilirmiş.
  • en az vodafone müşteri hizmetleri kadar dandik ve işe yaramaz bir hizmetimsi.
  • 7/24 direkt musteri temsilcisine ulasilabilirlik vaad eden vodafone hizmeti. an itibari ile 14 dk. bekleyerek ulastim, demek ki vodafone direkt diyerek minimum 10 dakikadan bahsediyor. red boyleyse, normal musteri hizmetleri 30 dk. bekletir. (aradigim saatin de etkisi vardir ama turkcell'de boyle bir sorun yoktu)

turkcell'den gecen biri olarak, vodafone red musteri temsilcisinin turkcell platinum temsilcisiyle uzaktan yakindan alakasi olmadigini rahatlikla soyleyebilirim. sanirim turkcell bizden aldigi fahis fiyatlari musteri temsilcilerine yatiyormus.
  • 18 mayıs itibariyle dakikası 60 kuruş'tan ücretlendirilmeye başlayan müşteri hizmetleri servisidir.

bu ücretlendirme politikası vodafone denen rezil cep telefonu hattının rezilliğin daha da dibine vurması halidir.

lan ücretli müşteri servisi mi olur? hem de dakikası 60 kuruş. hiçbir probleminizin 10 dakikadan aşağı çözülmediğini düşünürseniz her aramanız size minimum 6 tl olarak yansıyacaktır.

sonuç: vodafone müşteri hizmetleri çalışanlarının maaşını da biz kullanıcılar hali hazırda abone olduğumuz tarifeler dışında o hizmetin bedelini de ödeyerek cebimizden ödemiş olacağız.

bir vodafone kurnazlığından başka bir şey değil.

res s tarifesinde ücretsiz verilen spotify hakkımı kulanmak amaçlı aradığımda öğrendiğim durum. bu arada da malesef geçmişten gelen cihaz kampanyam olduğu için spotify hakkımı kullanamıyormuşum. ama kullanan herkes gibi aylık 70 tl'den ücretlendirilerek ödememi yapıyorum. hem herkesle aynı parayı ödeyeceğim hem de haklardan sınırlı yararlanacağım. evet evet ben enayiyim. senelerdir vodafone kullanan birisi olarak enayinin dik alasıyım. vodafone ise kullanıcısını keriz yerine koyan über bir cep telefonu hattı.

kısacası 7008 artık ücretli. tebrikler vodafone.

not: lan sizden zaten müşteri olarak kullandığımız tarifenin dışında ekstra bir özel muamele ya da mutlu son gibi bir isteğimiz yok, bana internetimi, aramalarımı ve smslerimi düzgün kullandır hee bir de zaman zaman olur da bir sorun ile karşılaşırsam bunu hızlı şekilde çöz. tüm isteğimiz bu.

ama şimdi vodafone diyor ki; "bir sorunun olmasın benimle arkadaş, benimle sorunun olursa sorununun çözüm bedelini çatır çatır alırım.".

evet evet tekrar ediyoum, enayiyim ben amk.
  • çok değişik, google'a soruyorsunuz bunların müşteri hizmetleri numarasını, sizi bir siteye yönlendiriyor:

http://www.vodafone.com.tr/…-musteri-hizmetleri.php

diyor ki "sabit hattan arayacaksanız 0542 7008 0000 numarasını arayın"

arıyorsunuz, karşınıza bir bant kaydı çıkıyor, diyor ki:

"bu numara kullanılmamaktadır, 4440542 numarasını arayınız"

arıyorsunuz, diyor ki:

"bu numara kullanılmamaktadır, 05425420000 numarasını arayınız"

insan anlatırken kendini dede korkut sanabiliyor.
  • şimdi de bizi yönlendiren bant kaydı senli benli konuşmaya başlamış. örneğin; 3g ayarlarını almak istiyorsan ikiyi tuşla!? faturanı ödemek için biri tuşla..

ne lan bu emir kipiyle konuşmalar? askerlik arkadaşım mısın göt veren?

çok uzun zamandır red'liyim. çağrı merkezi çalışanı arkadaşlar hiç bir şey bilmiyor, kesinlikle yardımcı olamıyorlar. bu konuda zerrre mübalağa yapmıyorum. burada suç emekçi insanlarda değil, yeterli eğitimi vermeyip telefonun öbür ucuna oturtan keko yöneticilerinde. sorsan customer relations menager falan ünvanı ama.

kalite yerlerde.
  • guya adi red musteri hizmetleri olan ama ozel musteri hizmetiyle uzaktan yakindan alakasi olmayan musteri hizmetleri. calisanlari red tarifenin ozelliklerini bilmezler abartmiyorum 2 musteri hizmeti gorevlisiyle konustum musterilere verdikleri haklari ben onlardan daha iyi biliyordum. bu hizmetin parali olmasindan hic bahsetmiyorum bile zaten %30 karlilikla calisan bir sektorun musteriye vermek zorunda oldugu hizmetten de para aliyor olmasinin bir mantikla aciklanamaz gozunuz parayla dolsun.

red med hikaye musteriye sen ozelsin muhabbeti yapip musteri kaziklamaktan baska birsey degil.