şükela:  tümü | bugün
  • bir rezalet başlığı da ben açmaya çekindiğimden açmış bulunduğum başlık. ayrıca, yine her mevzu için ayrı ayrı başlık açmak isteyenler en azından bu entry altında da bağlantı verirse, hem bilgilerin bir arada toplanmış olması hem de işini düzgün yapmayan kurumların rezaletlerinin uzayıp giden listeler halinde sergilenmesiyle bir baskı unsuru oluşturulması sağlanmış olur. (diğer kurum ve kuruluşlar için de uygulanabilir.)
    bugünkü rezaletimiz konusuna gelecek olursak;
    artık telefon numaramı değiştirmek istediğimden, internet üzerinden geçebileceğim uygun kampanyaları araştırmaya başladım. vodafone'un bir paketi uygun geldi. tıkladığımda altında satın al seçeneği vardı; hattı kapına kadar getiriyorlar. (meğersem bu arayın gelelim zımbırtısıyla ilgili bir sürü şikayet varmış zaten internette). oh dedim ne güzel getirecekler hattı da, numarayı seçip siparişimi verdim. iki gün sonra kurye (aracı bir kurye firması ile çalışıyorlar) hattı getirdi, kimlik bilgileri vs teslim ettim hattı teslim aldım. hattı evde taktığımda henüz kapalıydı. ilk işkillenmem de hattın olduğu karton kutunun hiçbir yerinde numarası yazmıyordu. ertesi gün kurye firması aradı ve sipariş verdiğim hattın kargoya verileceğini söyledi. bir yanlışlık var hattı dün aldım dedim, "sistemlere" baktılar, hee taam dediler. ertesi gün sms geldi hat kargoya verilmiştir diye. vodafone müş.hiz.ni aradım, mesajlar "sistemsel"dir bi şey olmaz dedi. ertes gün zart diye kapıma kargo geldi. kabul etmedim, geri gönderdim. diğer hat da hala kapalı. vodafone bayiine uğradım, biz hiçbir şey yapamayız, bilmiyoruz dediler. ben vodafone'la ilgili sorunumu kimle halledicem siz niye varsınız dedim, hikaye anlatıp durdular. kurumsallık diye bir şey yok yani. müşteri hiz.ni aradım biz bununla ilgili bir şey yapamayız, size verilen hattın numarası bile yokmuş diyor. sorun da bu diyorum, ne olduğu belli olmayan bir iş yapıyorsunuz. biz güvenip kimlik vs ne varsa teslim ediyoruz. vodafone.com.tr'den yazın şikayetinizi onların ilgi alanına girer dedi. ordan yazdım ayrıntılı. aradılar. aynı şeyleri baştan anlattım. hiçbi şey yapamayız, biz napabiliriz ki diyorlar. yahu diyorum ben bu hattı korsan bir yerden değil, doğrudan sizin en kurumsal aracınız olan internetten sipariş verdim kime sorucam diyorum. keşke internetten yapmasaydınız daha sağlıklı olurdu demez mi... kapatın öyleyse dedim bütün internet hizmetlerinizi, ne diye hizmet sunuyorsunuz dedim. sizden sipariş verilmiş bir hattın takibini nasıl yapamazsınız, inanılmaz bir şey, benim sinirimi bozan bu. ve müş. hiz. denen şeyin hiçbir çözüm sunamaması. sonuç: sorun çözülmedi. elimde ne idüğü belirsiz ve hala açılmamış bir hat var. başıma bela mı olur naparr. ikinci kez gelen hat neyin nesidir, hangisi benim seçtiğim numaraya ait, bir bilgim yok. bu kadar sinirlendiren bir sebep, yıllardır kullandığım hattımı faturasıza çevirdim, sonra kendi kendine kapanır diye. arkadaş! bir tarifeye bağlı olmadığından patır patır tl düşüyor, günlerdir para yüklüyorum. allah belanı versin vodafonecuk, kurumsallıkla alakası olmayan saçmalık. kıssadan hisse: vodafone için online bir işlem yapmayın. müşteri hizmetlerine güvenmeyin. kurumsal bir yapı olmadığını bilin: bayiler, internet siteleri, cep merkezi, müş.hiz. her biri ayrı bir firmaymış gibi. sorununuz olduğunda hallolmayacağını bilin.
  • vodafone yurtdışı ücretlendirmesini bir türlü beceremiyor.
    31 ekim'de gittiğim dubai'de herşey dahil dünya paketi alıyorum ama gün boyunca paket yokmuş gibi ücretlendiriyor.
    sms'le uyarıyor, müşteri hizmetlerini arıyorum. ay sonunda faturanız gelince düzelir, sorun olmaz diyip kapatıyorlar. sonra hoop, ay sonunda 505 tl fatura. işin yoksa uğraş, faturaya itiraz et, çağrı merkezinden muhatap bul.
    ayıp vodafone...