şükela:  tümü | bugün
 • telefon ile çok görüşme yapmayan biri olarak mevcut tarifem aylık 20 küsür lira. tarifenin tutarını bile tam bilmiyorum açıkçası. garantici biri olduğumdan olsa gerek duran tarife muhabbetine tarifeyi duran tarife yatprımıştım. hani ne olur ne olmaz diye. örneğin 500 dk mı benim konuşma paketi bitince dursun ya da bana haber versin. bundan önceki aylar aylık 200-300 hadi en fazla 400 dk ka konuşmuşluğum vardır.

  bu ay işler değişti. sorunlar üst üste geldi. aslında sorun da değil ufak tefek problemleri saatlerce anlatıp işin içinden çıkamayan kişiler ile konuşmak zorunda kaldım. ayrıca o konuşmayı ben yapmadım karşı taraf sürekli anlattı.

  anladığım kadarıyla işler şu şekilde gelişmiş. bu gsm operatörü benim 500 dk yı aştığımı görünce şiiiiiii sessiz olun sazan ava takıldı. hadi yavrum konuş, konuş diye elleri sıvazlamış. dk kasını 0,46 tl den kitlemiş bana. her ota b.ka mesaj atıp beni heycanlandıran bu firma hiç bir şey yapmamış ve el sıvazlayarak benim tam bir mal olduğumu ve gelecek paranın herycanını yaşamış olsa gerek.

  şimdi burada %90 ben haksız olabilirim. yahu arkadaş insan bi tarifesini arada bir kontorl etmez mi? madem bu kadar konuştun benim süre 500 dk çoktan geçti demez mi? fatura geldikten sonra nedir bu cık cık?

  kabul ediyorum ben %90 haksızım ama;

  - benim tarifem duran tarifeydi ve süre bitiminde durması gerekiyordu. kampanya bitiminde zırt pırt arayan 0850 252 42 22 vodafone kampanya numarası neden bu işle ilgili müşterisini uyarmıyor. e oldu o zaman birine kızdığımızda tek yapmamız gereken şey al adamın teli şarjı fulle ara 0900 lü numarayı bir ömür borç altında kaldın. bu yüz küsür lira yerine 500.000 tl olsaydı bu adamlar yine arayacaklar mıydı? yoksa ellerini sıvazlayıp duracaklar mıydı?

  tarife bitiminden itibaren 220 dk ya yakın neden bir ses soluk çıkartmıyorlar?

  -tarifesinden oldukça uzaklaşan müşterisini neden uyarmıyor. bankamatikten 1.000 tl çeksem mesaj geliyor hacı parayı sen mi çektin diye ki kapitalizmin dibidir bunu yapan. hayır yarışıyor musunuz bu konuda ona da anlam vermiş değilim.

  -bana tarifeyi yeniletmek için arayan arkadaş oldukça fazla arama yapmıştı. iyi hatırlıyorum yine mi bu numara arkadaş diye sinirlendiğimi. bir müşteri elde etmek için 9 br maliyet yapan bu firmalar müşterisini elde tutmak için neden 1 br maliyet yapmıyorlar. güzel ülkemde ki bir kaç oligapol piyasada rekabet eden bu firmanın yönetim kadrosu, denetim kadrosu bundan bi haber mi yaşıyorlar. yoksa pazarlamacıları boş ver biz geçirelim de ne de olsa gidecek alternatifi az diye mi bakıyorlar.

  - bunların hepsini geçtim bu konuyu şikayet etmek için aradığım 542 nolu numaradan 10 dk ya yakın bekledikten sonra neden biriyle anca görüşebiliyorum. biraz daha bekletin 10 dk nedir zaten g.ren g.rmiş az da siz it.leyin.

  bu durumun bana maliyetleri;

  -dk sı 0,46 tl den 220 küsür dk dan bi fatura
  -çağrı merkezine ulaşacağım diye harcadığım 10 küsür dk
  - çağrı merkezine ulaştıktan sonra yahu adam görevli buna yansıtma haksızlık olur deyip kendime vurduğum gemin içimde yarattığı stres ve yıpranma payı
  -boş boş dinlediğim labirent, ikiye basın, sekize basın, yılıza basın
  -aralarda yapılan saçma sapan reklamlar.
  -bu entry yazdıracak kadar sinirlenmem.
  -bu entry yazarken çayı koymayıp burada mal mal bunları yazamam ve geçen vakit.
  - kafamda bunlar bana ne zaman döneceklerin ekstra planı
  - davayı yarın mı açsam acaba düşüncesi ve adliyeye gidişteki zaman
  - dava için harç parası yol parası vs.

  sevgili vodafone bana maliyetleri sizce daha büyük olduğundan mı bu önemsememeniz?
 • simdi efendim rezillik mi değil mi tam.bilemedim ama bu durumu dile getirmek için uzun zamandır bekliyorum.

  malum bunların müşteri hizmetlerini (542) aramak ücretli. evet paralı yani. adamları şikayet için aradığınız, para iadesi talep edeceğiniz ya da para ödediginiz bir hizmetin çalışmadığını bildirmek için arayabileceginiz tek mecra ücretli.
  haa şunu da belirteyim bunun ücreti ne kadar bilmiyorum. 2 kurus 3 kuruş için ağlama falan demeyin. ama sonuçta paralı. adamlar resmen haraca bağlamış sorun burda.
  neyse bir ikinci kurnazlık da şurada.
  bu ürün ve hizmetlerimizle ilgili sms almak için vs vs hikayesini bilirsiniz. ben bunlara izin falan vermedim. sms attım hayır yazdım, h yazdım, yok yazdım, olmaz yazdım, uygulamasını (bkz: vodafone yanımda) yükledim orda ayarlardan izinleri kapattım falan. fakat sen misin bizim reklam sms lerini almal istemeyen der gibi her allahın günü telefonuma gelen mesaj şu şekilde
  aynen kopyaliyorum :

  firsatlari artik kacirmayin! onay yazip 4455e atin, abonelik,yer,cihaz ve tum kullanim bilginize ozel kampanya ve hizmetlerden aboneliginiz boyunca faydalanin.

  2 gunluk bedava 1gb icin onay yazip 4455e atin;abonelik,yer,cihaz,kullanim bilginize ozel vodafone ve vodafonenet kampanya ve hizmetlerinden faydalanin.

  bu ve bunun gibi reklam smsleri vodafone tarafından bana günde iki defa yollanıyor. sanırım yasadaki boşluğu buldular, hani tamam adam sms almak istemiyor ama biz önce kampanyadan bahsedip sonra onayı da soruyoruz?

  bilmiyorum küçük bir rezillik belki* ama beni gerçekten rahatsız ediyor bu şark kurnazlığı.engellemek için de sadece savcılığa falan gitmemiz gerekiyor sanırım
 • müşteri hizmetlerini 18 mayıs itibariyle dakikası 60 kuruş'tan ücretlendirilmeye başlayarak rezilliğin dik alasını yapan cep telefonu hattıdır.

  bu ücretlendirme politikası vodafone denen rezil cep telefonu hattının rezilliğin daha da dibine vurması halidir.

  lan ücretli müşteri servisi mi olur? hem de dakikası 60 kuruş. hiçbir probleminizin 10 dakikadan aşağı çözülmediğini düşünürseniz her aramanız size minimum 6 tl olarak yansıyacaktır.

  sonuç: vodafone müşteri hizmetleri çalışanlarının maaşını da biz kullanıcılar hali hazırda abone olduğumuz tarifeler dışında o hizmetin bedelini de ödeyerek cebimizden ödemiş olacağız.

  bir vodafone kurnazlığından başka bir şey değil.

  res s tarifesinde ücretsiz verilen spotify hakkımı kulanmak amaçlı aradığımda öğrendiğim durum. bu arada da malesef geçmişten gelen cihaz kampanyam olduğu için spotify hakkımı kullanamıyormuşum. ama kullanan herkes gibi aylık 70 tl'den ücretlendirilerek ödememi yapıyorum. hem herkesle aynı parayı ödeyeceğim hem de haklardan sınırlı yararlanacağım. evet evet ben enayiyim. senelerdir vodafone kullanan birisi olarak enayinin dik alasıyım. vodafone ise kullanıcısını keriz yerine koyan über bir cep telefonu hattı.

  kısacası 7008 artık ücretli. tebrikler vodafone.

  not: lan sizden zaten müşteri olarak kullandığımız tarifenin dışında ekstra bir özel muamele ya da mutlu son gibi bir isteğimiz yok, bana internetimi, aramalarımı ve smslerimi düzgün kullandır hee bir de zaman zaman olur da bir sorun ile karşılaşırsam bunu hızlı şekilde çöz. tüm isteğimiz bu.

  ama şimdi vodafone diyor ki; "bir sorunun olmasın benimle arkadaş, benimle sorunun olursa sorununun çözüm bedelini çatır çatır alırım.".

  evet evet tekrar ediyoum, enayiyim ben amk.
 • (bkz: #61123720)
 • (bkz: #61337302)
 • tam rezil bir firma. bir kaç yılda bir rezilliklerine denk geliyorum maalesef... 17/06 tarihinde fatura ödemem yapıldı. 3 gün sonra 20/06 tarihinde ise sabah bir arkadaşımı arayacağım zaman hattımın kısıtlandığını öğreniyorum. bir kaç saat sonra müşteri hizmetlerini aramadan hattımın açıldığına dair mesaj geliyor. ve son faturamda da hat açma bedelinin yansıtıldığını görüyorum. müşteri hizmetleri kalıplaşmış cümlelerden başka bir şey bilmediğinden dolayı yardımcı olamıyor ya da işlerine gelmiyor... internet hattımı taşımam için aradıklarında ''sözleşmem ağustos ayında bitecek o zaman arayın.'' demiştim. iyi ki bunlara güvenip internetimi taşımadım. yoksa taahhüt ettikleri 120 tl'yi de bana kilitlerlerdi...
 • ee besiktasin parasi nasil cikacak yoksa.
 • o kadar kaliteli (!) bir gsm operatörü ki çağrı merkezi çalışanıyla görüşürken önce ses gidiyor sonra da telefon kapanıyor. sözde her yerde çektiği iddia edilen operatör benim telefonum tamamen çektiği halde kapanıyor. kasıtlı olup olmadığı hakkında herhangi bir fikrim yok. her iki durum da birbirinden ayrı rezillik.
 • uc farkli musteri temsilcisine 2 aydir faturam normalden neden 30lira daha pahali sorusuna uc ayri cevap aldigim kurumun rezilligi.
  faturam sabit ucretli, bir senedir ayni fiyati oderken pat diye 30-30 fazla gelmeye baslayinca aradim. yarim saat icinde uc farkli temsilciyle gorustum.
  biri kibrisi aramissiniz dedi aramadim.
  oburu sms pakedi almissiniz dedi almadim. tarifemde 1000sms zaten var ve her ay 950sms hakkim neredeyse kaliyor.
  sonuncusu interneti asmissiniz dedi.

  bir iki kere daha mi arasaydim, bilemedim.

  call center kalitesi gittikce dusuyor.