şükela:  tümü | bugün soru sor
 • başlık sınırına takıldığım için buraya yazayım: 09.05.2017 tarihinde vodafone yetkili servisi tarafından ölümle tehdit edilmem hadisesi.

  elim ayağım titreyerek yazdığımdan dolayı herhangi bi' imla hatası yapar, içinde bulunduğum durumu tam mânâsıyla tarif edemezsen şimdiden kusuruma bakmayın.

  vodafone supernet abonelik işlemlerim dolayısıyla 09.05.2017 tarihinde teknik servis tarafından aranmam hadisesinde karşıdakı adını bilmediğim şahsın senli benli, lakayıt konuşmaları neticesinde; tarafına "şu an sadece bir müşteri-teknik servisi ilişkimiz var, bana bu şekilde konuşmamalısınız" demem sornasında telefonun diğer ucundaki şahsın adeta tuşuna basılmış kombi gibi harlaması neticesinde bana "sen benim kim olduğumu biliyor musun, sen kime posta koyuyorsun, dünya kadar işimiz var, seninle yüzyüze görüşelim sıkıyorsa bunları yüzüme söyle " gibi söylemlerdr bulunması ve hâlâ üslubumu bozmayıp "sizinle bu şekilde anlaşamayacağız, vodafone yetkilileriyle görüşüp hakkınızda şikâyetci olacağım dedim ve bana "eğer herhangi bi' yetkili beni ararsa adresin elimde, seni bulur, haritadan silerim" demesi hadisesi. inanın şoklar içindeyim. elim ayağım hâlâ titriyor.

  direkt karakola gidip beni aradığı numarayı, arama zamanını, dakikasını verip; suç duyrusunda bulundum. can güvenliğimden şüphe duyuyorum, şu an bu şahıs kapımda olabilir, evime gidemiyorum desem de; öyle bir şey olursa 155'i arayın dedi memur bey. o an için telefonumda herhangi bir ses kaydedici program yoktu. görüşme esnasında seyehat halinde olmamdan dolayı karakoldaki memur bey'e otobüs saatim belli, koltuk numaram belli; dilerseniz etrafımda oturan insanları tespit edip olayın doğruluğunu sorgulayabilirsiniz dedim fakat memur bey bununla ilgilenmeyiz, oradan bir şey çıkmaz dedi. savcılığın görüşme kaydını istemesini beklemeliyiz dedi.
  bu ses kaydını ayrıca vodafone'u arayarak ben de istedim. 72 saat içinde size geri dönüş yapılacak dediler. başka bir handikapda tam burada başlıyor: defalarca vodafone çağrı merkezini aradım, yetkililerle görüşmek istiyorum dedim, bu herhangi bi', download hızım yavaş gibi, sıradan bir durum değil, beni yetkilerle görüştürün dememe rağmen adeta oralı olmadılar. bu şahısla vodafone vasıtasıyla iletişim kurdum. böyle bir insan çalışmalarından da öte şu an can güvenliğim yok yapacak hiçbir şeyiniz yok mu dememe rağmen "sizi arayacağız" dan öte somut bir cevap alamadım.

  edit 1: vodefone ile ilişkilendiremeyen olayı ceo boyutuna taşıyan arkadaşlar olmuş. bu konuya değindim ama tekrat etmek isterim ki: bu şahıs ile iletişime geçmemein yegâne sorumlusu vodefone'dur. neticede 0850 542 0542 numarasından internet başvurum olmuş ve vodafone bana kendi çalışanı olan bu teknik servisi bahşetmiş.

  edit 2: bu olayla ilintili vodefone çağrı merkezini 5 kere aradım. evime gidemiyorum adam ya piskopat ve beni çeker vurursa dedim. bir yetkiliye görüşmek istiyorum dedim. gün içinde kesinlikle bir yetkili tarafından aranacağımı söylediler. fakat bu saat oldu ne arayan var ne ilgilenen.

  edit 3: 0850 542 0542 numaralı telefonu aynı şikâyetimle ilintili 4 kere aradım. toplamda yaklaşık 1 saat kadar konuştum. ısrarla bir yetkiliye görüşmek istediğimi (zira bu telefon numarası dışında elimde bir numara ve muhattap yok) ve görüşme kaydımın bir an önce tarafıma iletilmesini istedim. fakat bana 24 saat-72 saat beklemem gerektiği ve bugün içinde mutlaka bir yetkilinin beni arayacağını kendilerinden çok emin bir şekilde söylemelerine rağmen bu saatte kadar hiçbir geri dönüş olmadı. 24 saat-72 saat içinde beni tehdit eden personeliniz ya bana dediklerini gerçekleştirirse diye sorsam da şu an için başka yapabilecekleri bir şey olmadığını söylediler. yani modemimden sinyal alamıyorum, download hızım düştü şikâyetlerinde bulunan müşterilerin görüştüğü yetkinlikteki personelin bir adım ötesine geçemedim tüm ısrarlarıma rağmen. teşekkürler golabal, kurumsal vodefone.

  edit 4: 21:39'da 0850 542 5542 numaralı telefondan vodefone genel müdürlüğünden aradığını beyan eden beyefendi ile görüştüm. şahıs hakkında disiplin soruşturması başlattıklarını, benden özür dilediklerini, anlayışıma sığındıklarını beyan ettiler. kendilerine ortada yetkili personeliniz tarafından, tarafıma saçılan bir ölüm tehdidi olduğunu ve bu duruma karşılık vodafone'un nasıl bir reaksiyonu olacağını başta ben; bir çok insanın merakla beklediğini israrla sordum/söyledim. bana disiplin süreçi tamamlamdan bir bilgi aktaramayacağını yarın saat 12'de tekrar arayacağını bildirdi. netice olarak vodafone'un tutumunu ve yaptırımını hâlâ bekliyorum.
  gelen bilgiler ve gelişen olaylar neticesinde edit'lemeye devam edeceğim.

  edit 5: öğleden önce vodafone genel müdürlüğünden ilgili departman müdürü olduğunu beyan eden beyefendi, şahsi telefonuyla tarafıma ulaştı. (ancak şimdi yazabiliyorum malum mesai saati ve sorumluluklarım var.) şahsın işten çıkarıldığını beyan etti. kendilerine "bu şahsın elinde adresim var kapıma dayanmayacağını nasıl garanti edebilirsiniz?" diye sormam neticesinde kendilerinin şahısla iş sözleşmelerinin olduğunu ve böyle bir şey yapmaması için de gerekli önlemleri aldıklarını belirtti. daha fazla ayrıntıya girmedi. çok da somut ve tatmin edici bir adım olduğunu düşünmüyorum. nitekim adresimin elinde olmasının yegâne sorumlusu vodefone.
  savcılığa bulunduğum suç duyrusunda vazgeçmiş değilim. olay savcılığa intikal etmiş durumda. şahsın ifadesinin alındığı beni arayan beyefendi tarafından öğrendim. şimdi görüşme kaydının savcılık tarafından vodefone'dan resmi kanallarla istenmesini beklemekten başka yapabilecek bir şeyim yok. zira bu özel görüşme kaydı ancak savcılık kararıyla ulaşılabilir oluyormuş. yetkili müdürün bana beyanı bu yönde. yukarıda da bahsettiğim gibi hiçbir şeyden vazgeçmiş, herhangi bi' geri adım atmış değilim. bu süreçte bana yardım etmeye çalışan, iyi dileklerini mesajla/girdi ile sunan iyi kalplı ve duyarlı sözlük ahalisine ne kadar teşekkür etsem azdır. sağ olun. bu duyarlılığınız olmasa; muhtemelen bu reaksiyonu daha da geç alacaktım.
 • tehdit eden şahıs telefonu direkt, vodafone teknik servisindenim, beyanıyla açtı. öte yandan yeni başvurduğum aboneleliğimle ilintili süreç takibinde teknik servis aşamasında olduğum açık. yani vodafone teknik servisi tarafından aramam bir sürpriz değil. kaldıki vodafone şikâyet dilekçesi oluştururken arayan şahsın numarasını verim. 2 saat sonrasında vodefone ile görüşmemizde şahsa ulaşıldığını beyan ettiler. yani vodefone çağrı merkezi tarafınsan "aa bu bizden değil" diyenin olmadığı hadise.
 • vodafone 'un tarihin gri sayfalarına doğru ilerlediğini gösteren rezalet.
  not ; vodafone türkiye kastedilmiştir.
 • umarım sonuçlanır eğer gerçekse rezalet gibi rezalet. peşini bırakmayın.
 • umuyorum ki o ses kaydına ulaşabilirim. eğer ki buraya editlememde bir sakınca yok ise -lütfen bilen arkadaşlar yeşillendirsin- o ses kaydını buraya ekleyeceğim ki; insanlığımızı nasıl yitirmişiz şahit olun isterim. kanım dondu.
 • rezalet gibi rezalet. bence ifşa edilmeli atarlanan it.
 • bayi terörü kaynaklı yaşanmış olaydır.

  bu tipler siktiri boktan bayilerde çalışan ergenlikten çıkamamış hırtolar. hatta bu bayilerin birçoğu arkada tefecilik yapan, ön tarafta telefonculuk yapan mafyalardan oluşuyor. vodafone maalesef bayiyi işletecek adamlar kimdir nedir maganda mıdır bunu tespit edemiyor. ancak şikayetler sonrası yaptırım uygulanabiliyor.

  vodafone umarım şikayet sonrası gerekeni yapar.

  edit: vodafone rörörö yapan arkadaşlar var. aynısı turkcell'de de oldu, operatör fark etmiyor sıkıntı bayileri işleten tiplerde.
  (bkz: turkcell mecidiyeköy tim'de darp rezaleti)
 • ulan neye karar versem bir şey patlıyor. abimin üstüne olan hattımı üzerime alıp yeni evimde çekmediği için vodafone'a geçecektim. hatta türk telekomda isim devir işlemi 47 tl vodafone da 40 olduğu için önce vodafone'a geçip sonra isim değişikliği yapacaktım.

  bu olayın takipçisi olucam bu şerefsize hak ettiği cezayı vermezlerse türk telekom'da kalırım. turkcell'e zaten ensar yüzünden geçmiyorum. yakında protesto ede ede yaşayamıycam amk. bu ülkede yaşayacaksan ya gamsız olacaksın ya da çare (bkz: türkiye'den siktir olup gitmek)
 • buralar değerlenir. akşam ben de vodafone müşteri hizmetlerini arayıp kişisel bilgilerimi ite çakala mı veriyorsunuz diye soracağım.
 • (bkz: havlayan köpek ısırmaz) diye umut ediyorum ama sen yine de dikkat et kardeş.

  gerekirse onlarca kez ara vodafone'u. diğer tüm operatörler gibi sabahın köründe tarife reklamı yapmak için yırtık dondan fırlar gibi çıkıyorlar ama konu ciddi bir şey olunca ortada yok kimse.