• olay btk'nın "adınıza açılmış hat olabilir, hatta terör için kullanılabilir, internetten kontrol ettirmek artık çok kolay" mesajı ile başladı.
    ben de bir kaç gün sonra e-devlet ile işim çıkmışken şu adıma hatları bir kontrol edeyim dedim. iyi ki de demişim.
    adıma açılı ve haberim olmayan 0 551""" "" nolu haberim olmayan bir hat olduğunu gördüm. akşam iş çıkışı vodafone bayine koştum. evet hattınız 2016'da açılmış bir kaç ay sonra borcundan dolayı kapanmış dedi
    . kafamdan aşağı kaynar suyu döktü. ne kadar borç dedim. kimlik istedi, gösterdim. 4 000 tl dedi. 4.000 tl'lik hırsızlığı ve vodafona saçmalığını duyar duymaz.
    savcılığa suç duyurusunda bulundum. vodafone merkeze şikayet ettim (mail dışında işlem yapmıyorlar) btk'ya şikayet ettim. bütün tanıdıklarımı uyardım. biraz rahatladım ama olay bitmedi.
    bir ay geçti vodafone'dan ses çıkmadı.

ikinci ayın sonunda ben telefon yoluyla bir yetkiliye ulaştım. vodafone numarası olmayan ile konuşmuyorlar bile. bir numara sallayıp o kısmı aştım. yetkili bana yine mail atmamı söyledi.
    mail attım. sosyal medyadan her yere ulaşmaya çalıştım. 2 gün sonra bana hat ile alakalı yükümlülüğüm bulunmadığını mail attılar. ben yazılı da beyan istiyorum dedim tamam dediler ama gelen giden olmadı.
    ben mail attılar olayın önemli boyutu tamam derken bir hafta sonra evime yakın vodafone bayiden durumu kontrol ettirdim.

değişen bir şey yoktu vodafone'nin yaptığı kırmızı uyarı durumunda sözde borcunu ödememiş biri görünüyorum hala
    siz bu dediklerimin hiç birine uğramayın ama vodafone'nin bana yaptığından haberdar olun. ticaret ile uğraşsam dert, borç görünüyor gönlüme dert, dava açacağım iş uzayacak dert... ben ne yaptım bunu hak etmek için. vodafone'ye olan tüm borçlarımı zamanında ödedim. sicilimi temiz tuttum. biri vodafone bayisi ile gelip kirletsin diye...

https://i.hizliresim.com/ok5m09.jpg

olay daha sona ermedi... yeni başvuru yerleri buldum olmadı mahkeme...
hesabın var mı? giriş yap